Nedostatok zeleza liecba prirodnou cestou

analyn

mozno nemate problem so zelezom, ale s medou. Aspon u mna to tak bolo. Aby sa zelezo dobre zabudovalo, potrebuje med.

??????????

,,prirodne zelezo,, je melasa, predavaju ju v zdravei vyzive, vypytaj si Melasa.. Na nedostatok zeleza, staci myslim jednu lyzicku denne aj to sa spyttaj, je to trocha drahe ale zdravie stoji nieco, :) a rozmyslam co este...no a je cela rada potravin co obsahuje zelezo, prikladam link a na konci je zoznam potravin ktore maju v sebe vela zeleza, tusim tam nie je napisane ze dusena sunka, to si pamatam ze to niekde bolo napisane v nejakom letaku alebo si vypytaj v lekarni letak, prajem vela stastia, aj mna to postihlo, nie je to ale az tak hrozne, ked si budes davat co treba, to ti len a len pomoze a nic sa tusim nezakazuje jest to je palec hore :)

železná lady

Zdravím Vás.Má tu niekto skúsenosť s infúziou Ferroinj.teda železo?Mám nedostatok železa a lekárka povedala,že za 10 minút tejto infúzie mám na celý rok v pohode železo.Cena infúzie je 30 eur.Mne sa to nejak nezdá.Beriem výživové doplnky Fe,ale mám veľmi nízku vstrebateľnosť,takže mi to nepomáha.Rozmýšľam či naraz veľká dávka železa mi nemôže uškodiť a či vôbec vydrží nejakú dobu.Prosím Vás RNG,aký máte názor na to vy?Ďakujem veľmi pekne za radu.

Michaelka1605

Ak by mal niekto záujem o Aktiferrin tablety, predám celé balenie, ja ho nevyužijem. V prípade záujmu ma kontaktujte na mail: mishka1605@gmail.com

zelezo

...aby clovek mal dostatok zeleza-niekedy staci malo-ak ma dobru vstrebatelnost criev-staci iba spravne jest.napr.ak sa ranajkuje NIKDY nezapijajte jedlo cajom-az tak pol hod.po jedle sa pije caj
...pretoze caj obsahuje latku ktora zabranuje vstrebavaniu zeleza do tela...
je to jedna z mala rad/pretoze moze ich byt viac-zalezi vela aj na traveni/

andrej654

Na doplnenie chýbajúcich minerálov v organizme je vynikajúci Hippokratin (pozri web) - prípravok, ktorý obsahuje všetky - aj stopové - minerály v optimálnom pomere. Železo možno vcelku ľahko doplniť aj starvou - vnútornosti a hlavne pečeň - žiadne rastlinné produkty neobsahujú toľko železa a hlavne vo forme, ktorá je pre organizmus využiteľná - pri miernej forme stačí jedno-dve "nezdravé" jedlá týždenne na doplnenie železa.

RNG

Oxidovanim sa v jablku nevytvori zelezo. To nie je nuklearny reaktor, kde sa daju vyrabat z jednych prvkov(element) druhe.

salamandra

Ale ved to prave pisem,ze netreba ziadne klince!Staci iba postruhat jablko a nechat zoxidovat(kym ,,nezhrdzavie,,)a az tak zjest,na tom nieje nic zle,aj v strudli mas takej farby jablko.urcite by som si do neho nepchala klince:)

RNG

kyselina jablcna(malic acid) vytvara so zelezom dobre absorbovatelne maleaty. Ale takyto pokus by som radsej nerobil, klince nie su ciste zelezo a mozu obsahovat aj skodlive primesy.