Nedostatok zeleza liecba prirodnou cestou

salamandra

Ahoj,aj mne zistili kriticky znizenu hladinu železa a doktorka mi poradila,ze taka velka zelezova bomba je nastruhat jablko,nechat zhrdzaviet a az potom zjest.jablko chuti v podstate rovnako,len ma hrdzavu farbu,co moze odrazat,ale naozaj to pomaha..a netreba do neho pchat ziadne klince,jablko samo na vzduchu zoxiduje a vtedy obsahuje najviac zeleza,ked ho len schrumeme,zelezo sa nam neuchyti.

RNG

Aktiferrin obsahuje zelezo vo forme siranu(zelena skalica)co je velmi slabo pouzitelne telom.Tiez obsahuje trojfarebne hrdze(oxidy zeleza) ktore len zatazuju zaludok.
Telo potrebuje zelezo vo forme najma proteinovych chelatov, tj naviazane na aninokyseliny, lebo v takejto forme je jedine pouzitelne na vyrobu hemoglobinu.
Dobry doplnok je napr Bisglycinat zeleza, ktory najdes na roznych potravinovych doplnkoch, napr Easy Iron z firmy Puritan's pride. Na tvorbu krviniek ale treba nielen zelezo, ale aj med, vitaminy B-6 B9 a B-12.
S tymto produktom mam dobre osobne skusenosti, pri troch moji starych tetkach(cez 80) s katastrogalne nizkym poctom cervenych krviniek sa im stav po tomto doplnku upravil velmi blizo normalneho a to uz je co povedat!
Samozrejme ho odporucam brat s niecim zelenym, napr 2-3 tabletkami spiruliny, lebo na tvorbu krvi treba aj hromada inych materialov co zelene superjedla poskytnu.

deficit

Dakujem za prispevky,
deficit nieje velky ,teda doktorka s avyjadrila tak ze som ''jemne anemicka'' zdravo sa stravujem,vylucila som kompletne jedna ktore zatazuju zaludok, ako pecene, maso, mlieko, biela muka atd.....ale aj tak deficit pretrvava.....

Deria

problem je ale v tom, ze ak uz defizit nastal (zalezi, ako velky), tazko sa to dohoni len cajom, ktory si kupime v supermarkete. mal by to byt nejaky prirodny koncentrat, ktory rychlo deficit vyrovna. zdravou stravou sa da predchadzat chorobam ale ak sa tie choroby uz vyskytli, musi sa siahnut po niecom radikalnejsom.

Deria

precitala som si to od horatio, to moze byt tiez dobre. to co som ja chcela poradit je sice velmi ucinne, prirodne ale drahsie.
hlavne, ze sa nemusis pchat so vselijakym chemickym svinstvom, takze vyskusala by som.

horatio

ahoj, ja som mala tiez malo zeleza pri preventivke, tak mi lekarka naordinovala na 3 mesiace zelezo v tabletkach, ja som ho brala len 2 mesiace a potom som objavila v bio potravinach (ale vraj to maju aj v niektorych lekarnach, alebo predajniach zdravej vyzivy) himalajsky ayurvedsky caj Ranjaka, takze ten posledny mesiac som tabletky vysadila a pila som ten caj a vysledky v pohode. je to prirodny prostriedok, nemala som ziadne zaludocne potiaze. skus si o nich precitat napr. tu www.everest-ayurveda.cz