Laska menom fenyletylamin

Príspevok v téme: Laska menom fenyletylamin
fgf

Precital som si mnozstvo odbornych aj poloodbornych clankov a uplne ma to znechutilo. Byval som romantik, cakajuci na tu pravu, teraz som cynik, ktoremu nebude chybat laska do konca zivota, kedze nic take neexistuje. Kazda jedna zlozka pritazlivosti aj lasky ma jasne vedecke vysvetlenie, az do uplnych detailov. Tieto veci by sa mali ucit na skole, potom by sme nemuseli slychat ignorantske reci typu "nechapem preco sa mi nepaci" alebo stare zname "srdcu nerozkazes". Zeny su jednoducho chladne, hormonmi a evolucnymi mechanizmami pohanane stroje bez slobodnej vole, co sa tyka vyberu partnerov; hovorte si co chcete. Len si spomente, ako ste sa napriklad naposledy chichotali tomu primitivnemu vtipu od nejakeho "fesaka", ktory vam v retrospektive vobec nepride vtipny. Alebo ked ste pri niekom citili nejake poeticke "spojenie", to nebol osud, len jedna chemicka reakcia za druhou. Neobvinujem vas z toho, ako vas priroda stvorila, len konstatujem fakty. A rada na zaver, vyhybajte sa HAK, oslabuje vam to schopnost detekovat muzske feromony a teda znizuje vase naroky. Nejedno manzelstvo sa rozpadlo, ked zena prestala brat pilulku a potom si uvedomila, ze sa zle vydala :)

ivana45

"vyhybajte sa HAK, oslabuje vam to schopnost detekovat muzske feromony a teda znizuje vase naroky"
Pozoruhodne.
Ja som si az doteraz myslela, ze HAK ulahcuje muzskym feromonom, aby sa uplatnili :-))
Ale o znizovani narokov, ak nehrozi gravidita, by s dalo uvazovat.

doubledog

ty nie cynikom preto, ze si zistil nieco o chemickych procesoch v ludskych telach.

ty si nasraty, lebo nemas babu alebo ta, co sa ti paci, ta nechce.

ked uz na to ides takto vedecky, tak by si mal vediet, ze frustraciu treba riesit inak ako poukazovanim na to, aku je svet, zeny ci chemicke procesy nespravodlive ci bez emocii.

jajka001_

uznavam, idem po tom, co je pekné. no a? :) ale peknota nie je to jediné čím sa ženy riadia. keby to bolo tak, tak špatní muži nemajú ženy :) okrem toho, kazdej zene sa páčia uplne iné typy. lebo kazda hlada
a) to, čo je jej blízke
b) to, čo jej chýba
c) to, čo jej imponuje
a kedze kazda je ina, maju sancu vsetci
nejaka sa ti uz ujde :) zvysovaním svojich osobných kvalit zvysis sancu na uspech u kvalitnejsej zeny

alebo?

fgf a co si cakal? ved vsetko v prirode ma svoje pravidla, aj laska. Muzi si vyberaju najkrajsie/najzdravisie vyzerajuce zeny s potencialom plodnosti, zeny zase najschopnejsieho "samca", ktory dokeze zabezpecit zivobitie a ochranit zenu/rodinu. Na to aby sa dva taketo jedince spojili a mnozili priroda vytvorila chem. reakcie, ale to este neznamena, ze to nema svoje "čaro". Lebo nic nejde podla presnych vzorcov, hlavne laska.Raz ke najdes "tu pravu" pochopis...(aj ked ti mozno len chem. zapasuje):)

inak potom aj muzi su jednoducho chladne, hormonmi a evolucnymi mechanizmami pohanane stroje bez slobodnej vole, ci myzlis, ze muzi sa neriadia hormonmi a evol.mechanizmami?

slavkad

Noo, pekne si nam to nandal. Ved to je jasne ze to je vsetko o chemii. Ale zato to ma byt nieco zle? Mame si vyberat cloveka podla zoznamu pre a proti, ktory si o nom vytvorime?
A co si sa dozvedel o tom, ako je to s chlapmi? Co znamena "cakat na tu pravu"?
Taketo veci by nemali vedci studovat, lebo o chvilu bude takych cynikov ako Ty viac a budeme zas tvorit partnerstva podobne ako kedysi ked rodicia vyberali toho vhodneho/vhodnu pre svoje dieta.