Depresia a soc. fobia je tu niekto na zoznamenie?

Michal_PU

Aurorita mám 22 rokov. V marci 23. Červenanie začalo približne v 6.-7. triede na ZŠ, no neviem presne. Ale v 8. triede už na 110% bolo. Potlačenie trvalo asi od 20. rokov až donedávna... Hlavne bolo treba vymeniť okolitých ľudí (VŠ a internát), takže som začínal s "čistou tvárou". Aktuálne už v rodnom mieste nemám problém a ani s ľuďmi ktorých som na ZŠ a SŠ nemohol ani cítiť. Taktiež neviem posúdiť, či sa to nezlepšilo len vekom...

petka19

ahojte. je tu niekto taky komu sa podarilo zbavit cervenania alebo ho aspon zmiernit? pomahaju na to lieky?

a ak by som chcela ist k psychiatrovi treba mi papier od obvodneho lekara? plati sa za sedenia u psychiatra?

Arisato

Tak skusim teda predsa,
Niekto z okolia Vranova alebo Kosic ?

Budem na tomto emaili

matriosxlx@azet.sk

hadam niekto bude chceit popisat, radsej potom na Skype ked sa uz spozname blizsie.

Um, mozem popripade odpisat tym z vas co tu zverejnili svoje emaili ?

Michal_PU

Ešte pre Aurorita: Prešiel som cez všetky možné diagnózy, no podľa mňa to bolo len bezduché hádanie lekárov... Prešiel som aj cez značné množstvo liekov, no aktuálne už asi 3 mesiace neužívam žiadne - sám som si ich vysadil. K psychiatrovi tiež nechodím, no mal by som sa k nemu pozrieť... Možno sa niekedy objednám, ale liekom sa chcem vyhnúť...

Michal_PU

Majka no je to dosť nadlho, no prakticky po meste prejdem bez problémov. Chcelo to veľa úsilia a odvahy, no podarilo sa. Žiaľ bol to dlhodobý boj, ale dobré veci sa neobjavujú len tak.
Ak by niekto chcel, tak TN a ZA kraj - som tu :)

aurorita

Michal_PU môžem vedieť kolko máš rokov?A aké máš momentálne problémy,aj berieš niečo,chodíš k psych.?

Michal_PU

Ak by sa niekto chcel zoznámiť, tak ja som tu :) Mám občas depresie a hanblivosť s červenaním sa mi podarilo z veľkej časti potlačiť. No netreba sa báť, pre takýchto ľudí mám naďalej pochopenie. Som z Púchova, no môžem pricestovať do okolitých miest.