Kolko by som mala vážiť? 180cm

ktovie

ale nezalezi to len na hustote...povedal by som, ze hustota nema az taky vplyv...moze to byt aj vyskou, pretoze su kosti vacsie...a podobne...jasne ze kosti niekoho kto ma 1,65m a 1,9m maju inu hmotnost...pokial netrpi osteoporozou alebo niecim tak by som do toho ziadnu hustotu kosti nemiesal.

ahjaj

to ženy telesná výška mínus 115 nejak nesedí. Po synovi keď som ho dojčila som mala pri výške 168 cm 53 kíl, a necítila som sa dobre. Vyčerpanosť, únava. Zistili mi chudokrvnosť a dostala som železné kvapky. Po nich som pribrala tri kilá a už som sa cítila dobre. Odvtedy som sa držala nejak medzi 56-61 kilami a cítim sa dobre, nemám nadváhu ani chudá nie som. Väčšinou v zime 2-3 kilá priberiem, potom ako sa zlepší počasie, som viac vonku, mám viac pohybu a schudnem.

dobreuz

Ktovie áno, výška - 100 ale iba pri veľmi svalnatých chlapoch, keďže sval je ťažší ako tuk. Pri obyčajných chlapoch, bez výraznej svalovej hmoty je to výška - 110 a u žien výška - 115 samozrejme závisí aj od hustoty kostí.
A to s tým chudnutím - treba vydať zo seba viacej energie ako prijmete a samozrejme odvíja sa to aj od metabolizmu.

ktovie

a ako som si precital starsie komentare...zapamätajte si- NEEXISTUJE ZIADNA KONKRETNA POTRAVINA Z KTOREJ SCHUDNETE ALEBO PRIBERIETE! funguje to trochu inak :)

ktovie

optimalnu hmotnost vypocitas, ak od svojeje vysky, cize 180 odpocitas 100....180-100=80kg....no mozes si vypocitat aj BMI a podla vysledku zhodnotit v ktorej kategorii sa nachadzas (rozmedzie hodnot, cize kategorie si najdes na internete)

rozne "overene" diety neodporucam, pretoze kazdy ma ine telo a casto su velmi nutricne nevyvazene co sa tyka makronutrientov a aj kaloricky! Nevedomky si viac uskodite ako pomozete, hoc vaha ukaze mensie "vysnivane" cislo.

ahjaj

youngwoman, ja by som stavila na pomalé chudnutie. Môj brat mal veľkú nadváhu a schudol za rok veľmi veľa. POtom mal zápal osrdcovníka, podľa interného lekára preto, že prirýchle chudnutie mu narušilo imunitu. Takže zapisovať si, čo za deň zješ a vynechať sladké nápoje.
Chlieb nahradiť suchármi,alebo ryžovým chlebíkom a pod. Prílohy k jedlu, ak sú cestoviny, alebo knedle, tak vynechať a nahradiť zeleninou. Rovnako aj ryžu nahradiť zeleninou. Zemiaky, zjedz ich menej, asi tretinu dávky ako predtým, ak sú prílohou. Dbaj o dostatok bielkovín, ktoré nasycujú a zeleniny, ktorá dodáva živiny.

dobreuz

Už ani nebudem reagovať Tomasko, lebo to je škoda reči, ak nemá čas tak má ísť posilku das na dve hodky, aj to je dobré na spaľovanie kalórií. A to že má 37 kg nadváhu si môže za to sama, ja som za ňu nejedol toľko, nech si to vyrieši sama...

Tomas12345

dobreuz :

Hlupost, nie je to dosť. Ja mám 175 cm a 67 kíl a to mi okolie hovorí že som chudý a vidím to i sám na sebe. Tak mi nehovor že pri 161 cm je 50 kíl dosť.

Inak čo mi napíšeš k týmto mojim dotazom - (Ludia chudnu i bez sportu, poznám vela ludí ktorí ked vynechali postupne mucne jedla tak schudli. Cim to asi bude ?
Stále si mi nevysvetlila ako môže obézna žena (pravdepodobne ) bez kondície začať behat 50 kilometrové trate ? Odkial zobere 5 hodín času nazvyš ked chodí ešte aj do práce ? ? )

Prečo stále od nich odbiehaš a nereaguješ na ne ?