Manzel a byvala

Príspevok v téme: Manzel a byvala
vinetka

Ahojte,

mam hrozne depky a som nazurena, ze moj manzel poza moj chrbat navtivil byvalu (vydata s detmi). Nadiktoval jej vsetky nase udaje (tel. cisla, adresu) a ona nam uz stihla poslat aj pohladnicu. Rozisli sa kvoli jej nevere. On o nej vsak dodnes rozprava velmi pekne, ako o prvej laskej, svatici... Pomaly sa citim, ze ja som popri nej nula. Raz som s nou komunikovala cez chat (stale nam vypisovala) a poriadne ma sacovala. Ona je 10 rokov nezamestnana, sedi doma, nudi sa, tak kontaktuje byvalych. Manzel povedal, ze ju berie len ako kamaratku, blabla, ale vie, ze som na nu alergicka a aj tak za nou siel pokecat si o jej detickach. Co robit?

sweater

uz som poprecitoval, a k tomu poslednemu prispevku, neviem co od neho cakas, stale ti tvrdi ze dieta nechce, a myslis ze raz rano sa prebudite a on ta oplodni? ked razantne tvrdi ze ho nechce tak ziadne prekvapenie si myslim ze cakat nemozes

vinetka

ta3, to nic, ludia casto reaguju len na uvodny prispevok.
Dnes rano ma zobudil na sex (po vyse tyzdni) o pol siestej, nez isiel do roboty, zase som sa nadejala, lebo to vzal na misionara a samozrejme zase som sa sklamala, lebo taktne vycuval... Citila som sa otrasne, v tu chvilu som mala chut vstat z postele. Ja s nim uz fakt nemam chut spavat, nepotrebujem to s nim.

ta3

Sweater,
vidno, ze si cital iba kusok, ked si precitas vsetky jej prispevky, zmenis svoj nazor, tu vobec nejde iba o to, ze sa stretol s byvalou

sweater

cital som len kusok ale dost mi staci. mi chces povedat ze nereagujes ako strelena vinetka ano? si po sebe precitaj a skus mi tvdit ze existuje este vacsia stihacka ako si ty. ide slak trafit z tho ze sa videl so svojou byvalou s ktorou bol pred x rokmi, podla mna absolutne neprimerana reakcia, velmi divne, to si si so sebou az tak malo ista ze z nej dokazes mat taky panicky strach alebo co? aj tak staci to s nim normalne vydiskutovat, ze si to nezelas, a nie tu zachvaty na neho chytat a pisat ze je cudak, podla mna to budes skor ty...

vinetka

Dakujem vam za vase riadky, vazim si ich a dakujem za podporu. Viem, ze si svoje problemy musim vyriesit sama, ale cloveku pomoze, ked sa s nimi podeli. V decembri mi manzel povedal, ze sa v aprili zacneme snazit, potom sme ten termin spolocne prelozili a teraz je jun a stale nic. Normalne sa cuduje, ze chcem byt tehotna do konca roka, akoby ma videl prvy raz v zivote. Tak ja uz naozaj neviem, uz ma to zoziera vyse roka a tuzby po dietati sa neviem zbavit. Ja pochadzam z milujucej rodiny, neviem si predstavit stravit zivot vo dvojici, ako nejaki neplodni uboziaci. Keby som deti nechcela, to by bolo o inom. Najhorsie na tom je, ze ja uz neviem byt taka, aka som bola pred tou tuzbou. Neviem sa uz k nemu spravat s takou laskou. Obavam sa, ze ho zacinam nenavidiet. Ked ma objime alebo pobozka, tak ma napadne len to, ze nechce mat so mnou deti. Uvazovala som o navsteve terapeutky, ale co by som jej povedala? Ze potrebujem antidepresiva, lebo chcem deti? Neviem.

ta3

Vinetka,
mrzi ma to, to on je sebec, nic nevidi iba svoju pohodlnost a este to prekruca a Teba vini zo sebectva, ved Ty chces len to, co takmer kazda normalna zdrava zena a manzelka, naozaj zvaz vsetky pre a proti a rozhodni sa, mas na vyber, bud pohodlny zivot, ktory bez deti a potom vnucat moze byt dost nudny, Tvoj manzel nie je velmi pristupny na kompromisy a mozno sa casom stane, ze aj ine radosti Ti koli svojmu pohodliu bude odopierat, alebo sa osamostatnis, ved na to mas vsetky predpoklady ze to zvladnes a skusis najst cloveka, s ktorym budes stastnejsia a ako matka kompletnejsia osobnost, nechcem propagovat neuplne rodiny, ale mam pocit, ze by si bola stastnejsia uz aj ako slobodna matka ako teraz vydata a bezdetna, viem, ze lahko sa nam inym radi, ale ja som neraz stala pred podobnymi vaznymi rozhodnutiami, napokon vzdy som vykrocila vpred a dnes som vdacna sebe a osudu, ze som nasla v sebe na to dost odvahy a sily, ak sa rozhodnes ostat s manzelom, budes musiet zabudnut na vlastne dieta, no neviem, ci je to mozne ked clovek po detoch tak tuzi, mozno budu chvile, ze budes s tym vysporiadana, ale len dovtedy, kym zase nestretnes rodiny s detmi, Tvoja nenaplnena tuzba po dietati bude stale nad Tebou a pripravi Ta o pocit spokojnosti a trvale nespokojny clovek, to potom je zivot o nicom, darmo budes obklopena luxusom, krasnymi vecami, vzdy to budu iba mrtve chladne veci, ktore nemozu cloveku priniest trvale naplnenie a stastie, drzim Ti palce a potom sa ozvi ze ako si sa rozhodla, drzim palce

muc

tak laskavo uz si sadni a popremyslaj naozaj vazne nad skutocnostou co sa s tebou deje a ze ci je taka aku si ju chcela mat a ci ti tvoj muz este stale stoji o to, aby si s nim aj nadalej marnila svoj drahocenny cas a zivot. manzelstvo je o laske tolerantnosti a obete zucastnenych. lasku- to ty musis citit, ci od neho dostavas, tolerancia- mnoooo na zaklade tvojich prispevkov z jeho strany akosi absentuje, no a obetavost- sama vidis, ze svoje pohodlie nemieni vymenit za detsky plac.
sama si musis najst odpoved na otazku, ci naozaj je tento clovek ten pravy, pri ktorom chces zostarnut....