je priateľ lakomý alebo je to normálne?

Príspevok v téme: je priateľ lakomý alebo je to normálne?
Michala11111

ahojte neviem možno čo tu budem rozoberať je úplne bežné, Totiž s priateľom sme spolu 5 rokov a z toho 3roky žijeme spolu. Ja mám mesačne 300 eur on 1200 eur, takže je tam podstatný rozdiel. Ale ked ideme niekam na výlet, napr. lyžovať sa vždy si musím presne polovicu zaplatiť. Na nájom mu presne polku dávam. Teraz som chcela ísť na dva plesy a kedže ja som tam chcela ísť musela som kúpiť aj jemu aj sebe lístok jeden stojí 20eur a pre mna to je veru dosť a oba plesy som tak platila ja. Ked ideme na večeru raz pozýva on, ja raz. Možno je to bežné neviem. No najviac mi vadí že on príde z obchodu s plnými taškami oblečenia a mne napr. nekúpi nič ani jednu čokoládu a ja ked som šla po obchodoch vždy som mu aspon slipy doniesla. Neviem posúdiť či to je tak aj v iných vzťahoch, nakoľko iné vzťahy som nemala.
ďakujem za názor

jajka001_

lakomec, ten tvoj priatel urcite nezarabal 2000e mesacne, poznam take typy, robia machra, nosia znackove veci, do toho vrazia vsetky prachy, aby ukazali ze akoze su bohati, a vo vreckach nemaju nic.

makovnik

Ale som si isty,ze ty lakomec to dokazes takto vnimat iba preto,ze si mala skusenost so skutocnym lakomcom.Ale take,co taku skusenost nikdy nemali, alebo mali prave naopak iba same skusenosti s takzvanymi "gentlemanmi",ktori vzdy takmer za vsetko radi zaplatili,lebo sa to vraj "patri" tak potom take zeny absolutne nedokazu pochopit normalny pristup a normalne videnie reality.

makovnik

lakomec s tymto tvojim poslednym nazorom suhlasim....napisala si to rozumne a racionalne,skoda,ze vacsina zien nedokaze takto uvazovat a stale cakaju na nejaku pridanu financnu hodnotu vyplyvajucu zo vztahu s muzom.

lakomec

ked som s tymto nickom uz zacala tak si ho necham aby ste vedeli ze ide o mna a nemenim nick pri kazdej prilezitosti , ja si napriklad nemyslim ze by bol ten priatel lakomec tiez mam priatela platime vsetko napoly , taktiez dovolenku som si pekne zaplatila polovicu , raz on raz ja - kavicky , obedy ale zase ked ide na nakupy pride s triceckom aj pre mna a zase naopak , ked som niekde kde on nieje uz mi iba posielam mms ci sa mu to paci a ci to chce, nemam s tym problem tak isto ako on nema problem a tak by to podla mna malo byt vyrovnane, a zase sa mozrem spolahnut keby som nahodou prisla o pracu tak moj priatel sa o mna postara kym by som si nenasla druhu a tak isto ja o neho keby sa mu stalo nieco podobne, neznasam baby co sa davaju vydrziavat a poznam ich dost aj ked tu vuittonecku by som si nechala kupit :D ale nie sranda nemam rada take baby a myslim si ze Michaela nema problem s lakomcom za to ze zaplatila dva plesy, teda samozrejme ak je za pat rokov problem len v tomto , mozno trosku tam zamrzi nepomer v prijmoch ze by mohol poviem priklad vo vydavkoch ju odbremenit aspon povedzme o symoblickych 50 e a tie zaplatit navyse on ale to uz je na nich ako sa dohodnu vravim ja som za ja tebe ty mne

makovnik

aj na Vianoce, aj na narodeniny jej vzdy dava a aj ked idu posediet tak neskor priznala,ze zaplati.....skor si myslim,ze to Michala na zaciatku prilis cele zvelicila a teraz si je toho aj sama vedoma a uz iba potichucku sleduje, co sa deje...:-) Michala vsak sa priznaj,ze priatelovi krivdis.

makovnik

ivana veru chod sa kajat,potrebujes to ako sol....asi by mal byt na teba tvoj priatel trochu prisnejsi,lebo si prilis drza.

makovnik

ivana snazis sa ma sice urazit,ale ako som uz spominal,mna na fore nemoze urazit nikto.Michala robi chybu,ze toto vobec rozobera a analyzuje,pretoze je to predcasne.Jej by sa to ako pacilo,keby nieco podobne o nej rozoberal jej priatel na nejakom fore?A presne tak, prevencia je vzdy potrebna.Nezniesol by som pocit,keby moja priatelka bola so mnou v urcitej miere aj preto,ze sa jej to vyplati,alebo preto,pretoze sa domnieva,ze sa jej to v buducnosti vyplati (rozumej,ze bude dobre zabezpecena).Je dobre,ze si Michala niecim takym nemoze byt ista,lebo istota zeny je cesta priamo do pekla.Vy si nemozete byt iste nikdy nicim,to je ten spravny recept na stastne a pokojne manzelstvo a partnerske vztahy.

elsa5.5

sú určité veci ktoré má mať muž jednoducho v sebe a takýchto vecí sa nedá dožadovať ani niekoho meniť jednoducho ona mu s tej malej výplaty niečo kúpi a on si kúpi pre seba,ešte by ma zaujímalo či jej dá niečo aspoň na tie meniny,narodeniny,vianoce,ak nie tak to už nie je o čom.....

ivana45

Jaj, aha, pardon, makovnik, nepoznam teba ani tvoj zivot, som primitivna a sebecka.
Trochu som sa zasnivala a napisala svoju viziu tvojej buducnosti. Makovnik, prepac. Ale - dakujem ti za inspiraciu.

Idem sa kajat. V skutocnosti musim odist od PC, mam este pracu. Caute.