Žmurkanie

Príspevok v téme: Žmurkanie
gigi

moj 5-rocny syncek zacal v poslednej dobe castejsie zmurkat. oci ho nebolia, ani nestipu a nesvrbia.. nechcem ho na to stale upozornovat, pretoze aj on si to sam uvedomuje, no nedari sa mu to- nejde to ovladat.. myslim si, ze nejde o zapal spojiviek. neviem, ci s tym mam ist k lekarovi.. nemyslim si, ze by to bolo psychickeho povodu. vyrasta v harmonickej a usporiadanej rodine, bez stresov..samovolne to moze zmiznut?

gigi

linka- pisala som , ze to uplne vymizlo..uz dva mesiace nepozorujem ziadne zmurkanie a navyse to predtym nebolo velmi intenzivne.. takze tu asi nie je na mieste strasit s nadorom

linka

Určite to treba dať vyšetriť.Dieťa Vám presne neopíše ako sa cíti.Pozná dievčatko ktoré stále žmurkalo a malo nádor v hlave.Takéto príznaky nemožete brať na ľahkú váhu

gigi

luba- tak malemu to preslo, nemuseli sme navstivit ani ocneho lekara, ani psychologa.. a hlavne sme ho na to neupozornovali.. prajem, aby ste ani vy nemali ziadne vazne problemy

luba

Ahoj Gigi, moj syncek 2 roky 7 mes. tiez zacal casto zmurkat ocami. chystame sa k doktorke, len sa chcem opytat ci vam to uz preslo,alebo vam nieco zistili? ja mam pocit, ze je to psychiky,ale bojim sa aby to nebolo nieco horsie.Potesilo by ma ak by som sa dozvedela, ze vam to preslo.

orešanka

Ahoj gigi ja mám 3 ročného syna a minulé leto som spozorovala to isté. Myslela som si, že to má z pozerania televízie ale odišli sme na 2 týždne na dovolenku a nezmenilo sa to. Tak sme išli k doktorke, ktorá nás poslala na očné. Na očnom mu dali nejaké kvapky na upokojenie a objednali nás na kontrolu zraku. Naučili sme sa čítať kolieska ale pri kontrole mal syn zrak výborný a žmurkal aj naďalej. Po určitej dobe prestal sám od seba. Teraz to pozorujem čiastočne znovu ale už ho nebudem preháňať. Niekedy mám dojem, že keď chce niečo veľmi vysvetliť akoby si takto pomáhal. Myslím, že to je psychikou. Ako už písal Martin 555, skús trošku povyzvedať čo má nové v škôlke,možno na tieto zmeny nereaguje žmurkaním. Držím palce a napíš ako si dopadla.

ethel

gigi-určite choď k očnému.Dieťa v tomto veku nevie posúdiť,či vidí dobre.A nemusí to byť porucha zraku.Potom treba ísť za neurológom.

martin555

Ahoj gigi, ja mam 16 rokov a casto som tiez zmurkaval ocami, a je to len s jedneho dvovodu, nepomozu ti ziadny doktori ani nic, ale je to v nrvoch .. urcite je, alebo sa stalo nieco co ho rozrusilo , aebo preziva nejake tazsie obdobie, skus sa snim porozpravat ci ho nieco netrapi, ci sa nahodou nieco nedeje v skolke ... vazne hovorim z vlastnej skusenosti, tak ako si niekdo z nervov obhryzuje nechty alebo neviem co .. tak aj zmurka .. a ja som si to tiez uvedomoval ale nprestal som dovtedy dokial som neikomu enpovedal co am trapy ... alebo nieco pod ...