Mastne vlasy

cucak

praveze je neviem... mam fakt kratke vlasy. Umyvam si ich horucou vodou :) a cesem sa 2 krat do dna. mozno to bude tym. Ako sa vola ten sampon na mastne vlasy? :D

anjelik9

mne pride smiešne že si ich o par cm skratiš a čakaš že sa ti budu menej mastit :) nechytat často nečesať neoplachovať teplou vodou skôr vlažnou na zaver studenšou šampon na mastne vlasy...ja si umyvam vlasy každy druhý deň teraz ich ma si dol chrbta predtym po pas a mastia sa mi stale tak isto :P ked si ich nechytam a nepoužívam nejake šampony na poškodene vlasy abo tak tak mi aj tri dni vydržia v celku pekne

assssa

:D:D:D tak si ich umývaj tým, ale skontroluj si zloženie alebo čo, či to je vhodné použiť :) a problém máš vyriešený :D inak mohol by si to tu poradiť viacerým, ktorí majú problém s mastnými vlasmi :P

cucak

ved ja viem :) 3 mesiace dozadu, som mal stale kratke vlasy ako teraz a nebol problem stacilo mi ich 1 alebo 2 krat do tyzdna umyt.
este som zabudol napisat, ze ak si vlasy umyjem samponom pre macky, tak ich 3 dni nemam mastne.

assssa

ja neviem, tak si ich potom veľmi často chytáš :D vždy si ich poriadne opláchni, veď s krátkymi vlasmi nie je až taký problém, to je minimálna starostlivosť :)

cucak

pouzivam ten klasicky zihlavovy sampon.
obcas sportujem,ale nic extra. mam 17 rokov.
ide o to, ze nezanedbavam, svoju hygienu, ale nemam niekedy cas a chut, kazdy den chodit do sprchy. Kamaratka ma vlasy po ramena a umyva si ich 2/3 krat do tyzdna.

assssa

športuješ? ak áno, tak sa pritom spotíš a spotí sa ti aj hlava, takže je to normálne, že sa ti mastia vlasy
čím si ich umývaš? ja by som ti odporučila obyčajný šampón, nejaký žihľavový alebo brezový a nedávaj si žiadne iné prípravky, lebo tie ti vlasy ešte viac zamastia, resp. sa ti budú rýchlejšie mastiť (alebo si prečítaj nejaké témy o umývaní vlasov len s čistou vodou, ja osobne nemám skúsenosť, ale myslím, že keď máš krátke vlasy, tak nie je problém umyť si vlasy každý deň čistou vodou, a potom každý druhý deň, až sa dostaneš na každý tretí deň alebo ako ti bude vyhovovať)
posledná vec, ak ti nič z tohto nepomôže, tak to asi veľmi neovplyvníš, lebo si vo veku, kedy je to dosť častý jav