Regresná terapia

bella12

Potom máš pravdu, že Tvojmu bohu sa to neprieči. Môjmu Bohu však áno. To čo som napísala, nie je môj výmysel. Musím sa priznať, že aj keď som predtým verila, že existuje zlý duch, tak som nechcela pripustiť, že by mohol zasahovať do nášho života. Myslela som si, že je niekde skrytý a my tu na svete máme od neho pokoj. Nie je to však tak. Tak ako ľudia študujú rôzne ezoterické smery a chodia na ich prednášky, aj ja som sa hlbšie pozrela na tieto veci z kresťanského hľadiska. Veľa som sa dozvedela z jednej knihy od pátra Eliasa Vellu, exorcistu z Malty, ktorý sa každodenne stretáva s ľuďmi, ktorí sa zaplietli s okultizmom a prichádzajú za ním, aby im pomohol. Ak by Ťa to zaujímalo, skús si od neho prečítať nejaké knihy alebo pozrieť si na internete jeho články - sú aj v slovenčine.

takto.

bella, ale to ze si myslis ty, ze liecenie krystalmi(dar od boha, prirodna latka nabyta energiou), meditacia(spojenie s bohom, relax mysle) atd. je neeticke, ci sa to nebodaj prieci Bohu, je len tvoj vymyslel a nemozes to prezentovat ako pravdu. Lebo aj tebou spomenute vychodne nabozenstva su ovela milsie bohu podla mna, lebo nemaju tolko krvi za sebou, ako tvoje krestansvo. Nevnucuj sa stale tam, kde extremisticke nazory nie su zelane.

bella12

Tomas42,

nepochybuj o tom, že Boh sa bude tešiť, ak zvíťazíš nad svojím problémom a On sám Ti v tom chce pomôcť. Prečo však nevyskúšaš klasickú psychoterapiu? Riešenie máš pred sebou, len trochu snahy a trpezlivosti. A prečo by sa regresná terapia nepáčila Bohu? Skúmaj, hľadaj, zisťuj aj sám, opýtaj sa kňaza, hľadaj kresťanskú literatúru na túto tému alebo si len vygoogli kresťanské stránky na internete.

Sama poznám ten pocit, keď sa mi niečo z tejto oblasti zapáčilo a zdalo sa mi, že je to dobré a Bohu to predsa nemôže vadiť (Silvova metóda), a keď mi nato niekto povedal, pozor, to je okultizmus, bola som prekvapená a neverila som. Bránila som sa, podľa mňa to tak nemohlo byť. Až neskôr, keď som pochopila súvislosti a pozadie, uznala som, že som sa mýlila a teraz som vďačná, že som sa do toho veľmi nenamočila. Čo nechcem, aby sa stalo mne, neprajem ani inému.

Keď píšem na toto fórum, nie je preto, aby som niekomu robila prednášky. Nikoho nechcem nepresviedčať, snažím sa len ponúknuť podnet na premýšľanie, každý si k tomu zaujme svoj postoj a nakoniec sa rozhodne podľa vlastného uváženia.

Tomas42

sissia: a nebol u teba problem sustredit sa a dostat sa do tej alfa-hladiny? lebo ja som taky dost nervozny clovek a trochu sa bojim, ze ked budem na tom regrese ze z tej nervozity sa nebudem moct ani poriadne ukludnit a tym to vyjde vsetko na nic.../:

sissia

bella 12 už má zase svoje prednášky a vnucuje svoje názory, stavia sa do ulohy tej najmudrejšej, ktorá musí poúčať.takých poznám okolo seba dosť...

tomas, mne regres zatial nepomohl v tom, v čom som chcela, ako som už písala, ale akoby sa mi obnovil talent z detstva a začala som robiť činnosť, ktorú som v sebe citila, že mám na nu,len tu bol nejaky blok a roky mi robil problémy...

Tomas42

Bella: regresna terapia nepatri pod okultizmus, je to psychoterapeuticka metoda riesenia problemu, inac ja som veriaci, verim v Boha, a nemyslim si, ze ak vyskusam tuto regresnu metodu, tak sa dostanem pod podruc diabla, ved ide v tejto metode hlavne o to aby clovek nasiel koren, alebo podstatu jeho problemu, vacsina psychiatrov lieci socialnu fobiu prostrednictvom naordinovania liekov, a ja sa chcem tomuto vyhnut a preto chcem zistit aj takouto formou kde lezi podstata mojho problemu, nejde ani o hypnozu v tomto pripade, clovek je pri plnom vedomi a moze to zastavit kedy sa mu zachce, tak nechapem co zle je na tom vyskusat vyriesit si problem tymto sposobom.. myslim si, ze aj Boh bude rad, ze chcem riesit svoj problem a uzdravit sa a nie zit v trapeni..

vevericka

bella ty v ktorej dobe zijes??
za svoje "sluzby" si pytaju uz aj knazi..aj ked by nemali ,momentalne sa uz vo vela farnostiach (v mojom okoli) plati ako za krst, tak aj primanie aj birmovku a to by mali byt bezplatne sviatosti..
ina vec je, ze vela ezoterikov klame ludi, ale pytanie si penazi nie je zu len ich domena..

bella12

Tomas42, prečo sa chceš silou-mocou zahrávať s ohňom?

Vo svojich príspevkoch som nespomenula ešte jednu vec. Regresná terapia patrí do oblasti ezoteriky a okultizmu, a ezoterika a okultizmus pod priamy vplyv zlého ducha. Je to jeho doména, v ktorej sa realizuje. V dnešnej dobe sú tieto veci populárne, ale väčšina ľudí, ktorí sa o ne zaujímajú ani len netuší, ako veľmi sú klamaní a ako veľmi im to škodí. Zlý duch nemá problém ponúkať zlé veci ako lákavé a dobré, on však nikdy nechce dobro človeka. Ak sa človek otvorí jeho pôsobeniu cez okultizmus, nemôže sa neskôr čudovať, že utrpí na tele, duchu či psychike.

Možno nie si veriaci alebo na diabla neveríš. Ale pozri sa okolo seba - nikto z nás nepochybuje, že tak, ako existuje dobro, existuje aj zlo. A skutky zla sú v dnešnom svete zjavné. Prečo by neexistoval aj ich pán? Ak je pánom všetkého dobrého Boh, pán zla musí byť jeho nepriateľ. Musíme byť preto opatrí a rozlišovať, či to, čo sa nám ponúka, prichádza od dobrého ducha (Boha) alebo od zlého. A zákernosťou toho zlého je, že sa rád prezlieka a tvári, že je dobrý. Veď on je majstrom lži a podvodu. Preto si musíme veľmi dobre uvážiť, pre čo sa to vlastne rozhodujeme. Veď keď máme nejakú sumu a chceme ju investovať, dobre si premyslíme, do ktorej banky ju uložíme, aby sme nakoniec o naše peniaze neprišli. Tu však ide o podstatne viac ako sú peniaze - o dobro a pokoj našej duše.

Ak teda pripustíme, že existuje zlý duch, ktorý je nepriateľom Boha, musíme počítať s tým, že nie je nečinný. Kde sa teda angažuje? Boh ponúka svoju pravdu a lásku otvorene, zlý duch ponúka svoju \"pravdu\" skryto - cez okultizmus (slovo okultný znamená skrytý). Boh ponúka pomoc zadarmo, pričom ponecháva človeku jeho slobodu, veštci, hypnotizéri pýtajú za svoje služby peniaze a človek, ktorý ich služby využíva skôr či neskôr zisťuje, že sa stáva neslobodným. Koľko ľudí muselo po kontaktoch s okultizmom vyhľadať exorcistu, pretože sa dostali do sietí zlého ducha a nikto iný im už nevedel pomôcť.

To, že zlý duch pôsobí cez ezoteriku a okultizmus nájdeme v Biblii. Boh vo sv. písme neraz vystríha človeka pred vyhľadávaním veštcov a zaklínačov a robí to pre jeho dobro, lebo vie, že veštenie a mágia mu ublížia. Boh hovorí, že reinkarnácia neexistuje, človek má len jeden pozemský život. Nemal by preto jeho nepriateľ hovoriť pravý opak? A jeho ponuka je bohatá: veštenie, výklad snov, horoskopy, alternatívna medicína, homeopatia, hypnóza a regres, meditácie, telepatia, špiritizmus, biela a čierna mágia, liečivé kryštály, astrológia, východné náboženstvá, channeling, anjeli atď atď. Tuší vôbec človek, kto sa mu vlastne cez tieto veci v skutočnosti prihovára?

Rozumný človek sa nevystavuje ohňu, ak sa nechce popáliť, ani sa nepribližuje k zúrivému psu, ak nechce, aby ho uhryzol.