Konizácia - mate skusenosť?

L.Borgia

oprášim túto tému, ako sa máte babuľky? Roks, Evička1 boli sme vo virtuálnom kontakte v r. 2009. ja sa zatiaľ držím na PAPII, chodím pravidelne na prehliadky, o 2 týždne idem na gyndu, dúfam, že výsl. budú dobré. ... ak sem ešte chodíte, dajte vedieť, som zvedavá :-)

Scarlett

Konizacia prebieha v anesteze trva to chvilku a boli to az po prebudeni sa ale da sa to vydrzat. Par dni sa treba setrit budete krvacat ziadne kupanie ani sex. Myslela som si, ze to bude v pohode a uz presiel od toho pol rok a zas mam zle vysledky takze to musim absolvovat znovu. Netesim sa som z toho smutna no dufam, ze uz to bude v pohode.

mikri

Ešte k tým enzýmom. Wobenzym je veľmi drahý a aj slabší. Preto som sa rozhodla užívať multiemzyme a prave zvažujem jehho objednanie z usa nakoško dolár išiel dole a teraz je to fakt za babku. Inak dobrá vec je aj oregánový olej.

mikri

Ahojte babulky, takže konizácia sa dá robiť aj elektrickou slučkou LEEP. Mne to robili ambulantne, trvalo to asi takych 30 min. Potom som ešte asi dalsich 30 min cakala pred ambulanicou keby sa nahodou niečo udialo a potom som išla domov. Po 2 týždňoch som išla na kontrolu a lekár sa vyjadril že sa mi to super zahojilo. Užívala som multienzyme od RNG a k tomu aj zinok a selen. Ono toho bolo viac ale konzultovala som s RNG a som mu vďačná za rady. Jednoznačne odporúčam začať užívať buď multienzyme alebo wobenzym pred zakrokom aspoň tyždeň dva ale ak začneš skôr lepšie pre telo. Rovnako aj pri iných druhoch operácií či chir. sekaní zubov atď. Inak teraz mám 6 mesačné bábo takže všetkým ktoré majú obavy či by mohli mať po takomto zákroku bábeno tak áno. Neviem sa k chir. konizácii vyjadriť - neabsolvovala som. Pôrod bol troška komplikovanejší z dôvodu že tá jazvyčka na krčku bola troška pevnejšia takže namiesto obav z predčasného pôrodu (bola som na rizikovom kôli tomu krčku) som nakoniec prenášala. Dobré že? Teraz sa už na tom bavím. Takže verte že to dobre dopadne a ono to bude o.k. Berte vitamíny a pozitívne sa naladte. Pa

jajka12345

Ahojte dievčatá... ja mam po konizácii týžden. Chcela som sa vás len opýtať ako dlho ste mierne "krvácali" a ako dlho ste pocitovali mierne bolesti. Neviem či to je normálne a mám byť v klude alebo sa mám báť. Diky pekny den

ajka:_:?

konizacia sa da urobit aj v celkovej anesteze,,,odporucam.bolesti nie su ziadne ani zle ti nie je z narkozy lebo je slaba len cca10min.

ajka:_:?

mne sa najviac nepozdava fakt ze lekari radia otehotniet cim skor...ved ak je to predrakovinovy stav alebo rakovina tak kto???sa potom postara o babatko???nechapem tomu asi vobec!!!

kostička

Milá gigi!
Mám kolegyňupo konizácii krčka maternice ,ktorej po roku hrozilo , že jej zoberú celú maternicu!Bola na konzultácii v poradni na zdravú výživu a po 1/2 roku sa jej problémy upravili a maternicu si zachránila a možno aj život.Poradím.0907 784064 wellnessst@gmail.com