Konizácia - mate skusenosť?

miimi

Ahojte,ako ste sa cítili po konizácii LEEP.Ako dlho ste špinili alebo aj krvácali?ja som po konizácii 10 den dnes.dík

Alexa 222

Ahoj ROKS aj Evička 1. Už som doma z nemocnice, som veľmi, veľmi šťastná!!!
Výsledky mám vynikajúce, v apríli pred konizáciou som mala HGSIL-IV, po konizácii výsledky z histológie katastrofálne: mala som včasný karcinóm krčka maternice. Po operácii na ktorej som bola mám výsledky CIN 1 low grade, čo znamená najľahší predrakovinový stupeň, našli mi aj myóm na maternici priemer 2 cm, a na ľavom vaječníku cysty. Všetko mám popísané v prepúšťacej správe, celú maternicu mi vybrali aj vaječníky obidva.
Strašne som sa bála, už som bola zmierená aj s tou chemoterapiou a na 8 deň po operácii mi pán primár povedal, že to je všetko v poriadku, bolo to len CIN 1!!!!
Oni pri operácii prezerajú aj celú brušnú dutinu, lymfatické uzliny, proste všetko. Tie vaječníky odporúčajú zobrať keď sa už robí tá hysterektómia, lebo vaječníky sú "časovanou bombou", ťažko sa na nich odhalí včasný karcinóm. No tiež berú v úvahu aj vek ženy, a samozrejme, rešpektujú aj nesúhlas.Jazvičku mám peknú, takú malinkú pod bikinky. Ešte mám trošku nafúknuté bruško, ale to je to najmenej, čo ma trápi. Urobila som výborne, že som sa rozhodla pre tú nemocnicu a samozrejme som mala aj trošku šťastia, že ma zobrali, a keby ste videli tých fešákov gyndošov, baby. Všetky sme sa zhodli na tom, že asi robili konkurz, musela byť aj sranda. Ja som bola jednou z tých šťastných, ktoré odchádzali domov s dobrými výsledkami. Väščinou tam boli už také ženy, čo mali za sebou veľa operácii, chemoterapii. O to viac si ešte budem vážiť svoje zdravie, tu som videla po čom tie ženy najviac túžia!!Bola to poriadna zaberačka na psychiku, hlavne pred operáciou. Operovalo sa tam ako na bežiacom páse, dali nám na nohy krásne bielučké sťahovacie pančušky ako svadobné, také na podväzky. Starostlivosť bola na vynikajúcej úrovni, strava výborná,no proste z tohto hľadiska na profesionálnej úrovni. Tak si babulky dávajte kontrolovať aj tie vaječníky, lebo ak tam nájdu karcinóm ten je omnoho horší ako na maternici. Rýchlo metastázuje do pečene aj brušnej dutiny. To mala jedna moja spolubývajúca, ktorá prišla len s tým, že má nález na vaječníku a po operácii ju priviezli s jazvou takmer po krk. Hneď jej povedali, že musí absolvolovať chemoterapiu. Oni to hovoria každej na rovinu. O mesiac idem na kontrolu, ako sa to zahojilo a potom nejaké kúpele na preliečenie. Teraz sa cítim ako "znovunarodená, hlavne po tej psychickej stránke. Sama tomu nemôžem uveriť. ROKS a tebe sa ako darí? Evička 1 zdravím aj teba, zatiaľ pá....

fazula

Ahojte babizne, ja mam dva dni pred konizaciou, uz mam riadne stresy veru. Mam na vas jednu otazku - treba prist do nemocnice nalacno? nemam to totiz v papieroch uvedene. pisu iba, ze mam prist na osmu rano, ale kedze nieje zdoraznene ze nalacno, premyslam, ci ma vobec budu robit v ten den.. mate nejaku skusenost? alebo mozem byt aj napapana? :)
Drzte sa vsetky, co mate pred, ale aj co uz ste po :) , prajem vsetkym vela zdravia a dobre vysledky

evicka 1

Ivka ja som bola na kontrole po 3 tyzdnoch ako som prisla z nemocnice a na druhy den som uz nastupovala do prace,akurat mi este lekar povedal ze dvihat tazke nemozem.vysetrovat ma ani nevysetroval povedal ze staci o 3mesiace ked pojdem na kontrolu a na citologiu.

inata

nezaleži na tom či krvacas momentalne alebo nie,v každom pripade nič nerob aspon 5 dni,polehuj ,citaj,prejdi s apo byte nie po schodoch.sportovat mi povolil po prvej kontrole ktora bola po prveom menzese zhruba po 6 tyzdnoch ,ale aj to je individualne.treba aby krcok skontroloval gynekolog a uvazil ci je uz rana zahojena.
treba si dievčata uvedomit,ze aj ked vas nic neboli,organizmus bol pod narkozou a to ho dost vysililo.je oslabena imunita a aj preto treba co najmenej ho zatazovat,na druhej strane boli ste rezane,aj ked j eto vo vnutri ,nie je to vidiet dokonca ja som ani nepocitovala ziadne bolesti,ale je to zakrok.
davajte si na seba pozor a až po dvoch tyzdnoch je vhodne len pozvolne zatazovanie organizmu domacimi pracami,prechadzkami a postupne pridavat zataz,pozvolne.

IvkaGal

Dakujem Evicka.Smaozrejme aj mna oboznamila lekarka s cim si!!ako dlho ti lekar zakazal vykonavat taketzo bezne cinnosti?