Konizácia - mate skusenosť?

kirsten

ahojte baby,uz dlhsiu dobu sledujem ze tu kecate o konizacii a HPV virusoch, ja som tuto temu zahodila davno za hlavu, lebo koizacia mi bola robena vlani v oktobri na jednodnovej klinike, vsetko bez problemov prebehalo, žiadne krvacanie, bolesti v podbrusku, proste nic, mala som pocit, ze,pred zakrokom som sa menej bala ako pred navstevou zubara,histologia dopadla vyborne, teraz som bola na preventivke a moj gynekolog mi povedal, ze sa mi ranka na krcku vobec nezahojila, zobral mi cyto, ale to dopadlo v poriadku vysla mi II, ale aj tak ma poslal na konzultacky ku doktorovi, ktory ma operoval, vraj on zhodnoti dalsi postup, mozno druhy zakrok, alebo kryno ošetrenie. Mali ste už niekto s tým skúsenosti???

evellina

inata...ahoj,pred konizaciou som mala CIN II-III,teraz som bola na prvy cytoster v marci,ale o vysledok som si volala uz len telefonicky,lebo som vycestovala do zahranicia a lekar mi povedal,ze mam vsetko v poriadku,ze je vsetko ok a ze mu dokonca volal ten pan z laboratoria co robil moj cytoster a pytal sa na mna,ze kto ma operoval,lebo bol tiez prekvapeny,tak dufam,ze naozaj tie vysledky boli ok,ale neviem vysledky v cislach,lebo som sa na to zabudla opytat.Mam prist v lete na dalsi cytoster,tak sa uz urcite popytam,aby som vedela aky vysledok mam aj v cislach.Vies si predstavit aka som bola stastna,ked mi povedal lekar,ze vsetko mam v poriadku,....ale stale sa bojim,co bude neskor,len dufam,ze moja imunita tiez zabojuje.Drzim vam vsetkym prsteky,aby aj vam vsetko dobre dopadlo....pa

inata

ahojte,
evicka mne robil kultivaciu,aby zistil co sposobuje ten zapal.vlastne je to taka identifikacia patogenov z posvy.

evellina

Ahojte dievcata....drzim vam vsetkym prsty,viem co prezivate...ja mam tiez uz konizaciu za sebou,som uz po konizacii pol roka,chvala bohu dopadlo mi to dobre,ale stale zijem v strachu...tiez mam potvrdene HPV high risk,uzivala som aj Indonal,Wobenzym a mnoho dalsich vitaminov,ale nenastalo zlepsenie,tak som musela ist na konizaciu,len dufam ze sa to nezhorsi a nebudem musiet znova prezivat ten strach.Tak vam drzim prsteky,aby vam vsetko dobre dopadlo a aby ste boli zdravucke....pa

evicka 1

no skor tak ako hovoris,je to skor na mne ci si nieco kupim alebo nie ale poviem ti pravdu ani neviem ci si ten Indonal mam kupit.zatial dalej pijem ten caj misi chvostik no a potom uvidim po prvej citologii.chcela som sa ta spytat a ta kultivacia to sa robi na co?ja sa nepametam ze by mi take robil.

inata

ahoj,takže ockovanie tiež asi moc nepreferuje tvoj gynekolog,ci ako tomu mam rozumiet?
mam dojem ze sa vyjadril asi tak jak moj aj k jednemu aj k druhemu.

evicka 1

ahoj inata!vcera som bola na kontrole u svojho gyn.vysvetlil mi tie vysledky dal mi vaginalne tabletky aby sa mi to skor hojilo zapal tam teraz nemam.co sa tyka tych chronickych zapalov tak mi vysvetlil ze dosletkom tych som tam mala tie abnormalne bunky lebo vraj ta sliznica krcka bola cela znicena.na ockovanie som sa pytala len sa nad tym pozasimial ale vraj indonal si mozem kupit ked chcem ze vraj uskodit neuskodi.o 3 mes.mam ist na cit a na kultivaciu zatial ze je vsetko v poriadku.

evicka 1

ahoj,histologia bola taka ista ako po kolmoskopii CIN 2 stredna dysplazia,momentalne tam zapal nemam su tam pisane tie chronicke zapali co minule po kolmoskopii.Ten lekar sa mi pozeral na vysledky v nem. ktory mi ten zakrok robil ze je vsetko v poriatku a ze dobre ze som prisla tak skoro.Uz sa mi dnes nechcelo ist k svojmu gyn. tak pojdem zajtra rano potom napisem.

inata

Gratulujem a som naozaj velmi rada,že ti to dopadlo dobre.viem si predstavit čo si preživala ked si cakala na tie vysledky.
a aku si mala histologiu?nepovedali ti?
aj si bola z agynekologom co s tym zapalom teraz?daj mi vediet ako ti to bude liecit a coteraz dalej ti odporuci.
ja som rozmyslala ci nebehnem este na imunologiu,niektori lekari odporucaju liecbu n aimunolgii aby sa organizmus zbavil rychlejsie HPV virusov a to zase pomoze zbvait sa v niektorych pripadoch aj zapalov,daj mi prosim ta vediet co tebe povedal a doporucil.dik a este raz gratulujem ze ti to dobre dopadlo.