Konizácia - mate skusenosť?

timeakristin

JEDNODNOVU KONIZACIU ROBIA NA SLIACI,ALE JA SOM BOLA PRED TYZDNOM VO ZVOLENE ,TAK AJ TAM PO ZAKROKU HNED V TEN DEN AK JE VSETKO OK PUSTAJU DOMOV

tina

anka888 to je v poriadku take spinenie keby sa ti to zdalo dlhsie tak volaj lekarovi ono zalezi aj na tom aby si oddychovala a nezatazovala sa prilis,no a alexa 222 vidis uz mas po tom tak to je dobre a drzim vam prsty aby ste mali vysledky ok.

alexa222

Anka888 ja som po konizácii 6-ty deň, a mám stále také slaboružové špinenie. Dnes som sa bola prihlásiť u svojho gynekológa a on povedal, že to je v poriadku, môže to trvať aj 10 dní. Mne robili tú konizáciu na 18 deň cyklu, takže dnes je to už 24 deň tak už tiež čakám každú chvíľu 1 nenštruáciu od konizácie. Ak sa ti to nepozdáva, tak radšej choď k gynekológovi.

anka888

ahojte dievcata som po konizacii elektrickou sluckou. operovali ma 26.3. cca o 5 dni som dostala mensturaciu teda 31.3. a stale krvacam aj ked je to teroreticky len tyzden ale s malymi prestavkami krvacam vlastne od toho 26. mam pocit (pretoze kazda zena vie co je menstruacia a co uz nie) ze mi uz menzes skoncil ale stale to krvacanie neprestava.ma niekto s tym skusenost??

alexa 222

Ahojte babenky, už som po konizácii. Prijali ma v stredu, operovali vo štvrtok. Narkóza prebehla v poriadku, o chvíľu som už behala po chodbe. Bolesti som nemala žiadne a ani nemám. Trošku som len krvácala a to len chvíľami. Užívam teraz WOBENZYM tabl. 2x10tabl. pol hod. pred jedlom. Dobre sa hoja pooperačné rany. V prepúšťacej správe mám napísané, že mi zobrali 2 útržky z portia-konizát. O 2 týždne sa mám informovať o výsledok z histolog. vyšetrenia. Som rada, že už to mám za sebou.Teraz je vonku nádherné počasie tak sa idem pozitívne naladiť.

alexa 222

agatka 1 tak teda aj takéto veci sa stávajú, niekedy je aj dobré vymeniť lekára. Ale chybu mohli spraviť aj v labáku, možno nebola správne a v čas spravená kontrola. Veď aj pri odberoch rozhodujú rôzne faktory, ktoré môžu ovplyvniť výsledok. Ten tvoj je tiež s dobrým koncom. Keď sa ma niekdo opýta čo by som si priala, tak vždy poviem, že zdravie je na 1. mieste a potom je už ostatné. Lebo keď jer človek chorý, tak už to nie je ono. Takže preto kladiem veľký dôraz na stravovanie, pitný režim dostatok pohybu a samozrejme to fajčenie vôbec nepripadá do úvahy. Len tomu pasívnemu sa človek nevyhne. Ale aspoň doma mám čistučko voňavo. Som totiž aj alergička, tak musím dbať na moje už trošku oslabené zdravie. Tak sa majte babuľky idem sa pokúsiť zaspať, aby som bola na zajtra pripravená.

agata 1

ja sombola na konizaciu asi pred rokom a pol.vysledky po operacii boli nie celkom v poriadku..cin 2,tak mi chceli robit znovu konizaciu,pripadne ze mam porozmyslat o odobrati maternice.nesuhlasila som s operaciou..isla som k inemu gynekologovi,odobral mi vzorku,vysledky boli cin1...po asi pol roku som isla znovu na kontrolu a vysledky mam v uplnom poriadku..takze netreba zufat,ona sa to aj samo upravi.hlavne sa treba zdravo stravovat,cvicit a nefajcit...

tina

alexa222-no to naozaj dobrý pocit keď ti oznámi lekár že máš výsledky ok no ale viem ako sa cítiš prešla som tým aj ja, neboj sa uvidíš aj ty budeš v poriadku,tak sa drž a mysli pozitívne to ti naozaj pomôže.

alexa 222

tinka, díky za podporu, vidím že už máš potom,aj výsledky máš dobré. Šťasie stálo pri tebe, dúfam, že aj ja budem mať dobré výsledky. Ten pocit, keď ti oznámia, že cyto je v poriadku je na nezaplatenie pravda?

tina

alexa222:radsej sa sama ohol myslim ze je to lepsie ako keby ta prisla oholit sestricka a tak ti prajem vela zdravia a neboj sa vsetko bude ok.