Konizácia - mate skusenosť?

alexa 222

Viki, díky za povzbudenie, si zlatíčko. Dám vedieť ako to dopadlo. Ja som tiež rozmýšľala nad tým, že si ju dám odstrániť. Veď potom sa stále báť, či zas nenastanú nejaké zmeny. Je to hrozne náročné na psychiku. Vikinka a tebe musia odstrániť tú maternicu? Tiež držím palčeky nech ti to dobre dopadne. Najhoršie je to čakanie a potom zas aké budú výsledky. Len aby bolo dobre!

viky

pre ALEXU. Neboj sa vsetko dobre dopadne. mna caka v pondelok operacia,budu mi odstranovat maternicu a to mam len 34 rokov. ale deti uz mam takze to neberem az tak tragicky. Ja ked si neviem rady s vysledkami tak si najdem LIGU PROTI RAKOVINE a tam mi lekar odpovie ai tak do 3 dni na kazdu moju otazku a podrobnejsie mi vsetko vysvetli na rozdiel od doktorov ktory na nic nemaju cas. Ak tam budes pisat odpisuj vysledky presne tak ako ich mas na papieri aby ti vedel co najprenejsia odpovedat. Drzim ti palce a nech ti vsetko dobre dopadne.Maj sa pekne

alexa 222

Čaute baby, ja idem na konizáciu 1.4 2009. Záver z cytologie dňa 30.7 2008 L-SIL (Low grade skvamózna intraepiteliálna lézia.)
Teraz výsledky marec 2009 HSIL ( High grade skvamózna intraepiteliálna lézia). Doktor mi povedal, že vzhľadom na môj vek mi urobia konizáciu a tuším aj kyret. Mám 43 rokov a deti nemám. Taktiež mi vysvetlil, že to nie je rakovina, ale treba už tie zmenené bunky na krčku odstrániť, aby sa to neskôr nezvrhlo. Že rakovina sa vyvýja aj 8 rokov a preto sa takéto zmeny odstraňujú už na začiatku. Strašne sa bojím, som psychicky na dne.

evellina

tina...ahoj a kolko si po konizacii???..preco ti robili konizaciu??..aj ty si mala zly cytoster??..ja som mala CIN II-III a HPV high risk...som rada,ze aj ty si v poriadku...pa

tina

evellina tak som rada ze si ok aj ja som bola na prvom cytostere a tiez som trpla ale lekar mi povedal ze je vsetko v poriadku aj ostatnym babam prajem vela zdravia.

evellina

slniecko,didlinka,fidka....ahojte..dlhsie som tu nebola,ale teraz vam chcem napisat radostnu spravu.Bola som na prvy cytoster po konizacii po 5 mes. a chvala bohu mam vsetko v poriadku,lekar mi povedal,ze vsetko je negativne a ze mu dokonca volal lekar z laboratoria,ktory robil moj cytoster a pytal sa,ze kto ma operoval.Dievcata,viete aka som stastna???velmi stastna,len neviem co bude neskor,ale tesim sa a prajem kazdej jednej zazit na vlastnej kozi to stastie,ked vam lekar povie,ze je vsetko v poriadku....drzim vam prsteky a prajem vela zdravia...pa