Zobrat ci nezobrat? Dilema

Príspevok v téme: Zobrat ci nezobrat? Dilema
zdravo

Zdravim,

neviem sa rozhodnut ci zobrat antikoncepciu (tabletky) alebo nie. Ide totiz o to ze som este nikdy predtym antikoncepciu nebrala (mam 21) a zajtra budem mat prvy den menstruacie. Pribalovy letak tvrdi ze ak je to prvy krat co beriem antikoncepciu, mam pockat na prvy den svojho cyklu...Dovod preco chcem antikoncepciu zobrat nieje pretoze mam pravidelny pohlavny styk ale akne. Ano , viem ze antikoncepcia akne nevylieci. Viem ze je problem ''vnutri''..Stravujem sa co najzdravsie (ziadne pecene, maso, zvieracie vnutornosti mlieko ci sladkosti). Liecila som sa tradicnou cinskou medicinou ktora je sice velmi efektivna, ale akne sa mi do urcitej miery vzdy vratilo naspat. Myslim si ze u mna je to najviac problem hormonalnej nestalosti, menzes som mala nestaly cely zivot, raz 40 dni, potom 20 potom zas mesiac nic atd....Ja viem ze ak sa chcem zbavit akne treba precistit telo atd, lenze moj zivotny styl (VS plus praca) je tak stresujuci a nepravidelny ze moje telo zrejme trocha trpi a odraza sa to na mojej pleti...preto som rozmyslala zeby som na rok nasadila antikoncepciu-zbavila sa docasne problemu akne a potom neskor ked sa moj zivot troska ukludni by som pokracovala s detoxifikaciou a zdravym zivotnym stylom...ja neviem, mam tu tabletku rano zobrat ci nie????? NEVIEM , kto ma skusenosti?????? Jedna sa o Yasmin

Dakujem

jankaaaaaaa

opravim sa: cyproteron acetat brani ucinkom androgenov - muzskym pohlavnym hormov, ktore su tvorene aj u zeny, pomoco tejto latky je mozne liecit choroby, ktore su sposobene zvysenou tvorbou androgenov alebo citlivostouu voci tymto hormonom - napriklad akne

Inner

od estrogenov nezavisi zlepsenie pleti. Kazda kombinovana HAK ma estrogeny. Ide o druhu gestagenovu zlozku. Pri Yadine je to drospirenon. Estrogen akurat podporuje udrziavat ucinok, pretoze udrziava endometrium. Ale samotny nema taky ucinok na plet ako gestagen. Aspon ja vychadzam z toho, ze som uzivala Yadine, yasminelle i gestodette. Iba prve dva mali ucinok na plet, posledna menovana HAK obsahovala rovnaky estrogen, ale neposobola antiandrogenne.

jankaaaaaaa

pozitivny ucinok na plet ma len hak s obsahom estrogenov. cim viac ich obsahuje tym lepsie. hak ako yasminelle maju nizky obsah estrogenov a tak ich pozitivny vplyv na akne je zanedbatelny a vobec sa tato hak nepredpisuje pri problemoch s akne.
ked si precitas co som tu uz skor pisala tak pisala som o tom ze po zlepseni pleti po diane je vhodne zmenit hak na jeanine napr. to ze ma nejaka hak vysoky obsah nemusi mat ziadne vedlajsie ucinky ani neziaduce ucinky na zenu ani nezanechavaju ziadne nasledky. ak je zena zdrava a nerobi jej tato hak problemy, nieje dovod ju nebrat na zlepsenie plati (sama som ju brala) ale samozrejme nieje vhodne ju uzivat dlhodobo

mataBB

ved kazda antikoncepcia pomoze na plet..ale ja by som zas napr chloe alebo diane nikdy nebrala, su to vysokohormonalne antikoncepcie a neodporuca sa ich brat velmi dlho

jankaaaaaaa

Laura22: ako som uz pisala, diane 35 obsahuje vacsie mnozstvo estrogenov - ma vyssi antigenny ucinok = lepsi ucinok na plet a vlasy.. nerozumiem comu nechapes???
a ak sa tu pise o yadine, tak yadine ma pozitivny ucinok na plet, ale ani zdaleka nie taky ako diane,chloe alebo minerva

mataBB

no nie je...pretoze na slovensku nie je ziadna antikocepcia s nazvom yasmin..a v zahranici antikoncecpia yasmin je u nas registrovana ako yadine..preto sa pytam