Správna strava?

adamaka

Sisi135,
hej tak sa stravuje vacsina populacie...nie je to uplne najhorsie ale ani dobre...
zivocisne vyrobky vylucit uplne!
zahlienuju, zakyseluju a extremne zatazuju organizmus

s tym masom sa mi to zda uz trapne :)
je predsa jasne ze nie je urcene pre cloveka...uz sa to milionkrat vsade omiela, vyskumy to potvrdzuju...ale ludia si aj tak nedaju povedat
je jasne ze si ho neodopru koli tomu ze je chutne a navyse ak by ludia preswtali jest maso, prislo by sa o velke zisky,,,tak preco by to niekto propagoval?

hammel

Sisi ak si myslíš, že moja strava je extrém tak si to mysli mne takto zmizli rôzne problémy a ešte aj naďalej miznú. Mám viac energie čo som vtedy nemal a dokonca posilujem, pohybujem sa. Stačí mi menej spať a prišiel som nato, že média a aj niektorý špičkový lekári nás krmia od malička ,,pravdami" , ktoré sú práve opakom klamstvom. Ak si myslíš, že potrebujeme k potrave mäso nech sa páči konzumuj ho naďalej. Mám už niečo o mäse preštudované, prečítal som mnoho zahraničných kníh a všade sa neodporúčalo konzumovať mäso.

Sisi135

road: tak pop prvé ani zdaleka sa nestravujem ako väčšina populácie. Tá jedáva bôčik, údené, klobásy, čokoládky ...
Ja jem veľa zeleniny, trochu ovocia celozrnné obilniny, strukoviny, ryby, chudé mäso. Mám skúsenosti aj s vita stravou a potom som rozhodnutá že sa na to nikdy nedám. Mäso je prirodzená súčasť ľudskej potravy. Len tak lebo si si to zmyslel je blbosť ale rob ako chceš. Moja strava sa mi podpísala aj na postave takže ...

road

allinka, rozhodne to mäso vynechaj a prestuduj si viac o vegetarianskej strave, budes zdravsia!!! sisi135 sa stravuje ako väcsina populacie, ved to aj tak vyzera, vsetko je chore!

Sisi135

Ja ráno jedávam vločky s jogurtom, orechmi a ako predkrm čínsku kapustu. Desiata trochu ovocia, celozrnné pečivo šunka alebo tvrdý syr a poprípade nejaké acidko či cmar - momentálne mám však mániu na kefír z Lídla. Na obed mäsko, rybka, cottage alebo tvaroh s niečím celozrnným alebo zemiakmi a zelenpnový šalát so štipkou oliváku. Na olovrant nejakú tvarohovú pomazánku, šunku, tuniaka, vajce s celozrnným chlebom, zeleninou a semiačkami alebo tvaroh so semiačkami a vločky a na večeru zeleninový šalát s vajkom, cottage, rybou, šunkou atď. plus trochu zemiakov, niečoho celozrnné a na druhú večeru tvaroh (cvičím) a trochu zeleniny. allinka rozhodne nerob nič extra ako vegetariánstvo či strava ktorú popisuje hammel, nie je to prirodzené pre človeka. Drž sa!

hammel

Ja to robím tak, že ráno mám ovocný šalát cca 500 g, desiatu nemám- nemám hlad, obed- zeleninový šalát 500- 700 g, olovrant nemám a na večeru si dám kefír prípadne nejakú zeleninu alebo proste nič ak nemám hlad. U mňa je celkom bežne 2 jedlá denne a môj názor je, že 2 alebo 3 jedlá denne bohate stačia. Ja mám celkom dobrú využiteľnosť živín a mám kopu energia a tie jedlá mi bohate stačia a to ešte aj posilujem.

Strejdo

allinka, hlavné je jesť častejšie a menej, nebyť hladný, pretože potom sa spomaľuje metabolizmus a ak sa potom naješ, tak rýchlejšie sa ukladajú tuky.
Základné pravidlo: na raňajky jesť jedlo s obsahom cukrov, na obed tukov a na večeru bielkovinami.

hammel

Aj to je spôsob ako zbohatnúť akurát, že predávajú už kvalitnejšie výrobky ako iný ale stále je to to isté dokola. Ak ľudia často nekonzumujú orechy, semená, ovocie, zeleninu tak vždy im bude niečo chýbať a bude tam aj poriadny deficit napr. vitamínu C, horčíka, zinku. Samozrejme to môže mať aj ľudia stravujúcich sa naozaj zdravo ale deficit tam bude menší a môžu si zakúpiť doplnok stravy ale pripájam sa nie k vlastnému názoru, že najlepšie doplnky stravy sú ovocné a zeleninové šťavy.