Správna strava?

vegeeeee

Inak milujem, keď niekto hovorí o tom, že vegetariánska strava neobsahuje všetko, čo je potrebné pre nás, a že vegetariáni musia mať poriadne všetko naštudované, aby im niečo nechýbalo a dávať na to pozor.

Ale keď som ešte mäso jedlo, tak som si vôbec nekontrolovala, či mám všetkého dostatok, nejedla som každý deň ovocie, nieto ešte nejakú zeleninu a to bolo v poriadku, lebo som JEDLA MÄSO, ale ako vegetariánka si už MUSÍM kontrolovať koľko čoho príjmem, zaujímavé. Veľmi silno pochybujem o tom, že si tí, čo jedia mäso kontrolujú denno denne jedálniček, ale skôr varia to, na čo majú chuť... peniaze... Takže toľko k tomu z mojej strany. Ak ste teda pochopili, na čo som narážala.

elsa5.5

strava má byť vyvážená mliečne výrobky,mäso,zelenina,ovocie,ryby,orechy, strukoviny,nie veľmi mastné jedlá,sáčkové polievky už vôbec nie.

guissepe

musím sa priznaž že som tú stranku nejak detailne neskúmal ale páči sa mi jej filozofia, je fakt silná, najmä to ako popisuje príčinu chorôb
Ale tak isto zo všetkým nesúhlasím, určite by som netvrdil že všetký doplnky stravy sú len pokus zbohatnúť, niektoré naozaj stoja zato a častokrát sú to prve tie, o ktorých sa dozviete ako o posledných: (extrakty z liečivých rastlín a niektoré vitamíny ako niacin a D3 podľa mňa).

RNG

Ta uvedena stranka ma bohatu zmes pravdivych, udajov, dokazanych spolu s nedokazanymi a dokonca uplne mimo osobnymi nazorami autora.Nastastie tych je tam dost malo
Napr hydrolyza skrobovin vyzaduje kysle, nie zasadite prostredie.To si moze skontrolovat s organickymi chemikmi a ludi, co sa vyznaju do amylaz specificky.

Pri dostatocnej davke bakterialneho zamorenia zo surovych vajec dostane clovek aj s vysokou imunitou nakazu.
Inac potravinove nakazy su z hromady roznych bakterii, plesni a virusov.
Je vyse 200 druhov salmonel, z ktorych len niekolko je pre nas nebezpecnych. Neprajem autorovi dostat napr nakazu Escherichia coli O157:H7 ,ktorej tu bola epidemia z nakazeneho suroveho spenatu alebo v sucasnosti camphylobacter alebo norovirus, minuly rok sposobujuci az 50% potravinovych nakaz.
Pred nimi ho nezachrani ziadna prirodzena imunita, dostali ho tak isto vegetariani, ako vitariani a ludia na paleo dietach.
Tak isto masivne davky roznych inych patogenov telo nezvladne, existuje totiz pre kazdeho tzv kriticka davka(velmi individualne) na ktoru ma telo dost obrannych latok, ale ked je davka vacsia, telo sa nemoze ubranit nakaze.
Nuz dalo by sa tam diskutovat o roznych inych uvedenych, len na to nemam cas momentalne.

luccinka

Ahoj hammel. Stránku ktorú odporúčaš som čítala už dávno. Zaujala ma na nej jedna vec. Že orechy/semená sú lepšie odmočené. Ja som to tak začala praktizovať, večer pred spaním namočím orechy alebo semienka a ráno mám k raňajkám. Zužitkujem aj tú vodu z nich. Je to podľa teba vhodné? Neničím tak nejaké zdravé látky? Ďakujem za odpoveď a pekný večer

Sisi135

Hammel: Ide o to že rady resp. strava prezentovaná na tej stránke je príliš jednostranná. Hlavne ovocie, zelenina, šťavy a rastlinné tuky telu nestačia. Strava má obsahovať všetkého tak ,,přiměřene"

hammel

Ďakujem guissepe z tej stránky som sa mnoho dozvedel a ešte sa aj dozvedám. Je to pre mňa raj informácií, ktoré sú pre mňa veľmi cenné keďže ako som už spomínal sú nielen z teórie ale predovšetkým postrehmi a dlhoročnými skúsenosťami a praxou autora.

hammel

A čo ti vadí na tej stránke Sisi a s čím konkrétne tam nesúhlasíš? Kritizovať vie každý ale povec niečo múdre aj ty.

Sisi135

Hammel: aspoň viem odkiaľ máš tie svoje ,,múdre" reči o zdravej strave.
Allinka: Správna strava je vyvážená a pestrá čiže aj mäso, vajcia mliečne výrobky, yelenina, ovocie, orechy semená, obilniny (najmä celozrnné
100 ludi...: Ja nie som za vegetariánstvo, ale ak to človek dokáže vyvážiť čo je o dosť zložitejšie, tak myslím že i vege strava môže byť zdravá