Mam strach takmer zo vsetkeho

Príspevok v téme: Mam strach takmer zo vsetkeho
lenka1806

Mam29 rokov a mam strach asi zo vsetkeho, bojim sa vsetkych chorob si ktore existuju mam z nich panicky strach, mam strach zo smrti. Vzdy ked idem k lekarovi iba na injekciu mi behaju po rozume hrozne myslienky ze aj pri tej injekcii umrem, odpadnem, ze mi daju vzduchovu bublinu do tela. Viem, ze si poviete ze som divna, ale ja uz dakedy ani nevladzem. Najviac sa bojim ed ma nieco boli a hned vidim len to najhorise a tie najzavaznejsie choroby, bojim sa taktiez o svojho manzela a o sovje deticky dve. Co mam robit? Viem, ze by som mala navstivit asi psychiatra. Chceli sme aj tretie babatko, ale bojim sa ze to nezvladnem, ze umrem pocas tehotenstva alebo pri porode. Mam panicky strach zo vsetkeho a uz ani nespavam iba placem a bojim sa a strachujem o seba a moje zdravie a zdravie blizkych lebo chcem byt s nimi stale. Viem, som hodna mozno na psychiatriu ale uz si neviem pomoct stale ma chveje doma a teraz ma uz aj pichava pri srdci a bojim sa vsetkych asi chorob co existuju. Bojim sa bolesti ked mam nejaku bolest tak placem cele dni a dostavam sa do depresii a uzkosti.

mirinka02

Ojoj, Lulu - škoda, že sa nepoznáme bližšie. Možno by nám pomohlo sa rozprávať spolu, keďže všetky trpíme tým istým. Moji známi a priatelia, čo takéto nezažili, často ani nechápu, nevedia sa do toho vžiť, ťažko sa s nimi o tom rozpráva :-(. Ja som u psychologičky bola, bolo mi dobre, keď som u nej bola, ten deň bol dobrý, ale dlhodobo to žiaľ nepomáhalo :-(

Lulu2011

ojoj - hello - ako gastro este si nebola?

netreba vymenny listok, mozes si vybrat akeho chces a objednat sa, ale toto riesi psychiater uz v spolupraci so psychologom

ojoj

Ahojte, no keď som si toto prečítala, tak akoby som čítala o sebe. Tiež mám neustály strach, že môžem mať nejakú hroznú chorobu. Veľmi mi to ovplyvňuje život. Začalo to minulý rok. Vážne už uvažujem nad psychológom, lebo sa už nedokážem z ničoho tešiť. A dôvody na radosť by sa našli: skončila som školu, vydala sa, mám super manžela. Ale tento strach z chorôb mi to znemožňuje. Možno mi to spôsobilo to, že mám postihnutú sestru, od malička je vážne chorá, takže sa všetko točí okolo lekárov. Aj ja som bola pred dvomi rokmi na operácii. A to akoby všetko spustilo. Chcem sa spýtať, ako je to so psychológom? Stačí si nejakého vybrať a potom sa tam objednať? Či treba odporúčanie od všeobecného lekára? A treba tam aj zdravotnú kartu?

mirinka02

Lulu - ako dlho to trvá u teba? myslím mesiace, alebo skor roky? U mna žiaľ roky, začalo to asi pred 6 rokmi, trvalo mi takmer 2 roky, kým som sa z toho sama dostala, ale následne každá maličkosť ma tam znovu dostala. Sú dni, keď mi je lepšie, ale ak sa niečo nepríjemné stane, problém, choroba, smrť známeho, som tam znovu a nie a nie sa z toho dostať :-(. Ja som sa potom rozviedla, mám teraz super manžela, som šťastne vydatá a napriek tomu tieto fóbie, panika a strach nevymizli :-(

Lulu2011

mirinka - ano bolo toho viac, v 15 rokoch sme s mamou dochovali babku doma na rakovinu v poslednom stadiu, nejdem popisovat ake to je vidiet cloveka umierat v poslednom stadiu rakoviny, o rok na to som si v 16 nasla hrcku v prsniku a isla na operaciu, nastastie bol nador nezhubny, ale dost ma to polozilo, plus som nevyrastala s otcom a stale bola za nieco zdrbavana od mami, nikdy som nebola pre nu dost dobra, potom neskor prisiel prvý zachvat a dhsia pn a uz som sa z toho nedostala, inak tiez som vydata a mam dieta

mirinka02

Lulu2011, bolo niečo v tvojom živote, čo mohlo byť spúčťačom? Ja som veľa nad tým rozmýšľala, nemala som to ľahké po celý život: nedobré detstvo, rozvod rodičov, prvý manžel bol alkoholik, bil ma a týral....postupne som začala slabnúť až som teraz tu, ako ruina. Všetky tie ťažkosti v živote ma strašne "označili"