Mam horznu rodinu..

Príspevok v téme: Mam horznu rodinu..
tomas699

ahojte...potrebujem surne nejaku pomoc...zijem v rodine v ktorej to uz dlhsie nevydržim...správaju sa tu ku mne ako ku cudziemu...sme taka primerna rodina mam 2 sestry...moj problem zacal asi po narodeni najmladsej...kedze druha sestra je starsia som prostredny...aj ked malickej sestre nic ,,nevycitam,, ani nic podobne mam ju rad...problem je v tom ze rodicia ma beru ako nepotrebneho...od 16 tich mi vyhadzuju na oci ze mam vypadnut z domu a pod...jedlo predomnou zamikaji...otec prijobil 2 skryne na zamky kam odkladaju vsetky potraviny aby som k nicomu nemal pristup...ak chcem jest skusam si na to zarabat...ale nieje to lahke kedze chodim este aj do skoly...rovnako nedostavam ziadne peniaze na oblecenie a podobne..ked nieco chcem zarobim si a kupim si ..na to som zvyknutu uz od 13 rokov...problem je v tom ze newiem co dalej rozmyslal som ze ked skoncim skolu ihend odidem do zahranicia...tam sa praca urcite najde a budem odtialto prec...ale mam 18 rokov a som prvak na strednej skole...dovod? musel som prestupit z predoslej...vlastne ma vyhodili pre velky pocet neospravedlnenych hodin...ked som nemal peniaze na jedlo nemal som ani na autobus..tak som nemohol ako ist do skoly rodičia sa mi smiali ze konecne ma dostanu z domu ked ma vyhodia...teraz si uz skolu drzim aj ked nemam nic na desiatu a obed...tych 6-7 km do skoly odšlapem aj sam v lete je to fajn resp ked je teplo...teraz v zime som to mal tazsie ale ked som si privstal ziadny problem...ale newiem ako dlho to vydrzim mam odbor 3+2..cize ratam aj z maturitou..musim ju mat...takz emusism este 5 rokou takto zit? neexistuje nejaka pomoc? velmi nerad sa zdrzijem doma...radsej sa prechadzam len tak po meste niekedy aj celu noc...popri tom nieco postudujem:)..chcel by som sa dostat z domu...matka ma vlastne neznasa ani newienm preco..len par krat som zacul ze nemaju uz peniaze po narodeni malej sestry tak matk anavhrhla ze ma nejako dostanu z domu...vyhrazala sa mi par krat aj zabitim ked videla ze som mal nejaky maly obnos penazi z roboty po skole a videla ma ze som si kupil aj veceru ..ju to len tesi ked som hladny a trapim sa vela krat na mna vytahovala noze...asi 3 x ich do mna hodila...mam aj niekolko velkych jaziev...otca mam velmi rad ale je to taky clovek bez nazoru co mu powie matka to spravi...dost ma aj on bije na to zue mam 18 rokov a bit ma pestami do tvare...kopat a podobne..neustale mat rozbity nos...je myslim uz dost...vedel by mi niekto pomoct? dakujem

sara24

kajaaa beriem spat, prepac ak som sa ta dotkla..jasne, ze vsetko moze byt inac ako sa zda, bude to moja tendencia v prvom rade pomahat a nie spekulovat..no uvidime ako to tu dopadne..vsetkym mier:)pa

Inner

aj mne to pride vymyslene :-)
Ak podrzis kurzor mysi na nicku autora clanku, objavi sa ti jeho mail :-). A tam je meno marek kocik :-)

JeToAnonym

Inner : Už viem ,ako si to zistil/a...je to v jeho emailovej adrese :):) Možno býva v SnV má 25 rokov a vyzerá celkom slušne(cigaretka v papuli, nové triko-ale možno je to on...neviem presne) ;)

JeToAnonym

Inner : Ako vieš presne napísať jeho meno? Mimochodom...príde mi to ako vymyslená story :) Neobuvajte sa do mňa, myslím si svoje...

Luxury

to je jednoznacne tyranie a zanedbavanie, ako sa moze niekto tak otrasne spravat k vlastnemu decku????
uz davno si to mal povedat vsetkym kompetentnym aj nekompetentnym osobam a organom....

jingles

tiež si myslím že by bolo fajn niekomu realnemu to povedať dospelému ktorý má nejaké kontakty skús nejakú tvoju učitelku v škole ktorú máš rad abo triednu možno ma nejake čiselko na nejaku organizaciu ktora sa zaobera takymito vecami popr ked sa niečo stane bez na policiu a povedz im od čoho to maš ako to chodi ved mne to nepride normalne a spravodlive už určite nie podla mna by tehotenstvo malo byt podmienene IQ testom bo čo niektorí ľudia robia s vlastnými detmi je doslova hrozné tiež si môžeš skusiť najst len nejaku brigadu cez vikendy aby si mohol dorobit školu a trebars aj nejakemu kamaratovi a jeho rodičom to povedat abo ako ako už niekori tu radili tak k babke dedkovi tete krstnej ist byvat ved niekto byt predsa musi kto ti pomôže

nikolka:)))

na tvojom mieste by som urcite zasla na policiu alebo na podatelnu na sud, tam by ti podla mna vedeli poradit.
dufam, ze to nenechas tak a vyjdes z toho ty najlepsie, nech rodicia trpia, ked sa nevedia postarat o vlastne dieta.

elsa5.5

tomáš,nikto nemá ideálnu rodinu,ale toto,máš dosť rokov na to že si prvák,nemá š babku ku ktorej by si mohol ísť na čas bývať školu si môžeš robiť aj externe,popritom pracovať a nájsť si nejaký podnájom,alebo dokončiť 3 roky a maturitu si dorobiť neskôr externe,určite to nie je jednoduché,niekto z rodiny by ti mal pomôcť.

xy:)

asi by som to riesila cez pedagoga v skole, kedze si na strednej, rodicia by stale mali byt za teba zodpovedni, beru na teba peniaze. kedze si tuto povinnost neplnia, treba to referovat dalej, kazdopadne nebyt ticho, tym robis zle iba sebe. no a kebyze som tebou, tak sa nenecham otlkat. zlom vaz.