praca po VS bez znalosti cudzieho jazyka

Príspevok v téme: praca po VS bez znalosti cudzieho jazyka
bambula222

zaujima ma, kolki z vas si nasli pracu ako absolventi VS bez toho, aby ste museli ovladat nejaky cudzi jazyk na komunikativnej urovni???

ja koncim na druhy rok. nemecky jazyk som mala 10 rokov, na vyske 3 roky ale zabudam. anglictinu 4 roky - dost slabe.
klamali ste niekedy v zivotopise, ze jazyk ovladate, aj ked by to mohlo byt lepsie, len preto, aby ste oslovili zamestnavatela? dakujem za reakcie

ewelin28

bibi123: neboj sa ..ja viem velmi dobre, ze ani v zahranici to nie je ruzove...ale poznam ludi.ktori si tam vedia velmi slusne zarobit..ja viem ze ak pojdem do anglicka alebo USA...a mi daju 1000 eur...resp. 1500 dolarov alebo kolko...ze to nic nie je..kedze strava aj ubytoko nieco stoji...a preto pojdem do zahranicia iba vtedy ak sa mi to oplati.a poznam dost ludi ktorym sa to oplati..ale aj takych, ktorym sa to neoplati...takze na toto si dam urcite velky pozor :)
no praveze ekonomov a manazerov je strasne vela na slovensku...a nemam vplyvnych rodicov ani nikoho..kto by mi vedel dohodit dobru robotu...
ja poznam vela ludi..ktori sa prave v zahranici ten jazyk naucili..a to hlavne v USA....a to skor tam alebo do kanady by som ja ist chcela..viem ze v irsku ci anglicku je vela slovakov poliakov a pod....tam by som ani velmi ist nechcela :)

0vecka

jazyk sa na komunikativnej urovni naucis aj doma ... ja som sa teraz za 7 mesiacov naucil nemecky... v pohode rozumiem a rozpravam plynule aj ked trosku s chybami.... normalne si najdi niekoho kto ta bude doucovat + pozeraj aspon 2 hodky denne telku v tom jazyku a mas to...

bibi123

ewelin28-no nechcem vyzerat, ze vsade som bola a vsetko viem, ale pochopis... Absolventi VS roznych socialnych vied biologovia, historici,... mozno su na uradoch, ale kto ma vystudovanu ekonomiu, manazment...tak to urcite nie... teda ak sa bavime o schopnych absolventoch, ktori vedia aplikovat ziskane vedomosti v praxi, maju ochotu sa sebavzdelavat, su zodpovedni a vedia sa spravne operativne a strategicky rozhodovat...
skus si pozriet, kolko zarobis v takom sklade alebo ako chyzna, prirataj si k tomu naklady na byvanie, drahsiu stravu a kolko si nasporis??? 100libier mesacne, pri vsetkej skromnosti? Nie je to ako 5-10 rokov dozadu, ked sa tam dalo zarobit a hned si kupit byt v BA. O tom maju Slovaci velmi mylnu predstavu, okrem toho tam vykonavaju takuto nizko kvalifikovanu pracu len Slovaci, Poliaci, takze sa mozno ani jazyk nenaucis. Par dni dozadu sa tu jajka nad jednou kockou cudovala, ze ako je mozne, ze za 2 roky sa nebola v Anglicku schopna naucit jazyk a jej odpoved bola presne taka, ze ako by sa aj mohla pri Slovakoch... Mala som spoluziakov, co odisli do VB a nemam pocit, ze by sa mali lepsie ako ja, niektori nemali ani na cestu domov, kedze zili spolocenskym zivotom, ktory tiez nieco stoji...
VSskolaci maju 3mesiace prazdnin, co si to nejdes vyskusat? podla mna je zbytocne nieco si planovat a pritom nepoznat objektivnu realitu...
V kazdom pripade Ti drzim palce, aby si Ty bola vynimkou a na ten byt si tam ako skladnicka zarobila, ked uz nemas tych bohatych rodicov;O) a na aku univerzitu chodis, ze nespolupracuje aj s inymi krajinami? lebo by bola skoda, taku sancu nevyuzit, aj v zivotopise sa to krasne vynima...
inac existuje aj zahranicna absolventska prax, co je podla mna tiez zaujimave, aby si zostala v odbore... taktiez rozne statne jazykove kurzy, ktore su v podstate zadarmo...

ewelin28

bibi123: tak mi prosim ta povedz...kde nas vsetkych VS zamestnaju? je nas strasne vela..a polovica z nas bud pojde makat ako niekto kto VS nema...alebo bude sediet na urade prace...ja sa roboty nebojim..a nebudem sa hanbit makat fyzicky..a opatrovetlku ist robit urcite nechcem....poznam ludi co sli do zahranicia...zacali na najnizsich poziciach a dnes robia veducih jednotlivych usekov a zarabaju krasne peniaze :)..v zahranici si za par rokov na byt zarobim..tu by som musela do dochodku setrit..aby som mala na vlastne byvanie..a to ja nechcem :)
ja sa nato pozeram realne...a je tu bieda s pracou...tak preco tu mam ostat?...nie kazdy ma bohatych rodicov..ktori svojim detom kupia byty a pod :)
no bohuzail moja VS ponuka studijne pobyty hlavne v nemeckych hovoriacich krajinach...a polsku....a ja chcem sa naucit poriadne anglictinu..takze toto nepripada do uvahy :)

ewelin28

bambula222:
urcite nie to, co teraz studujem...nato nemam...aspon zatial nie :)..niekam do skladu...alebo do vyroby..hotela alebo co...ovela lepsie ako u nas robit za 500 eur :)...a hlavne kvoli jazyku ist chcem :)

beskyd

v statnej sluzbe jazyky obvykle netreba, ale dost tazko sa tam dostat bez tlacenky a s vynimkou vyssich platovych tried v ustrednej statnej sprave je to platovo dost biedne. nejde o pocet rokov ktore sa clovek jazyky uci ale o system. na bilingvalnom gympli (vyucba v cudzom jazyku) som spoznal babu ktora tam isla po asi roku ucenia sa jazyka na zakladnej a za rok s kludom dobehla nas co sme sa anglinu ucili od tretiaka alebo piataka zakladnej. hmm... ale ked to nepouzivas tak zabudas aj tak, len sa ti lahsie tie schopnosti obnovuju ako po 10 rokoch ucenia sa jazyka z pouciek a slovnika.

bibi123

bambula-jazyky su v dnesnej dobe velmi dolezite, v zivotopise Ti radim skor ubrat, ako pisat o tom, co neovladas, nakolko sa Ti to hned na pohovore vypomsti, lebo ak sa vyzaduje v praci aj ako-taka znalost AJ, hned si Ta tam preskusaju... Co moze byt potom trapas.
ewelin28-podla mna je to dost odveci, studovat VS a potom ist do zahranicia prebalovat deti, lebo neovladas jazyk, aby si robila pracu hodnu VS vzdelania, taktiez sa o Teba po navrate nebudu trhat, lebo Ta budu brat, ze Ti vypadli veci, ktore si sa na VS naucila.. Ved chod cez Erazmus do zahranicia, teraz maju studenti tolko moznosti

rew

bambula222> zalezi na tom v akom obore by si chcela pracovat.. neodporucam klamat v zivotopise, velmi lahko by ti na to mohli prist a neprijat ta prave koli tomu ze si si vymyslala :) ale ani sa podcenovat.. si si ista ze po 4 rokoch nevies komunikovat? osobne som mala strasne stresy z pohovoru v AJ ( po 3,5 rokoch angliny na strednej kde som bola v skupine s ludmi ktori na to uplne kaslali a tak vyzerali aj hodiny + dvoch semestroch kde sme si precitali dokopy 5 clankov z nejakej knihy) myslela som ze ked na mna ten clovek prehovori, mozno ani nepipnem.. a presla som a este ma aj pochvalili za dobru uroven anglictiny. Dost teda pochybujem ze po 10 rokoch nemciny nevies komunikovat.. ze zabudas je normalne, ak jazyk nepouzivas, niet nad to vycestovat do zahranicia.. alebo aspon pozeraj filmy v povodnom zneni, pocuvaj vela pesniciek a pod..

ewelin28

tak podla toho, co studujes....ako tlmocnicka bez ovladania cudzieho jazyka asi vela nezarobis :D...ja studujem ekonomiku a manazment...a jazyk cudzi mco dobre neviem..preto chcem hned po statniciach vypadnut do zahranicia..nieco zarobit...a naucit sa dobre cudzi jazyk...a tak si budem na svk hladat pracu :)