IQ

Príspevok v téme: IQ
mini250mimi

Ahojte, moja 10 ročná dcérka má iq vyššie ako 130iq. A môj syn Davidko má 8,5 roka a má IQ 55. Je to tím vekom alebo čím? je to v poriadku? Dcérka aktivity: škola (veľmi ju baví ZS a chodí ešte aj do klubov, a krúžkov), klavír, spev, flauta, tance, (brušné, spoločenské moderné, hop hop, ...) prehadzovaná, basketbal. Je veľmi dobrá vo všetkýh predmetoch, a bavia ju jej koníčky, a okrem toho výborne skáče na švihadle aj 110/skokov za 1 minútu.110/1 Alebo joging, beh, plávanie, bicyklovanie, skaybording, cvičenie mobil. PC (minimalita 30-43min denne) alebo knihy, referáty, ajrychlejie pise a cita v triede, a píše na PC veľmi rýchlo. Ona je ako blesk, a rychla nema problem ani z TV-t.vychovou, no za to moj synacik, je ako slimáčik. bohuzial,:(.

Syn aktivity: futbal, hokej, PC (maximalita niekedy aj 2 hodiny denne ale využíva to na učenie, ) dalej referáty, gitara, mobil. A dcérka dostane za pol roka max. 4 dvojky a jednu 3. (výnimočne), a má viac rozumu neposmieva sa bratovi za výšku IQ. Ale zasa David jej zavidí výšku jej iq. (moze to byt aj tym ze viac sa vzdelava dcerka, a viac pozer TV a pod. ) no David dostane aj raz za 2 tyzdne 2, trojku, ale má aj 4 a 5. Neviem, čo mám robiť, v našej rodine nikto nemá tak nízke IQ ani v jeho veku.

A môže to byť aj z toho že dcéra je skrátka šikovnejšia a má viaej koníčkov a aktivít? Niekedy presedí aj celé poobede nad knihami a učením. Ďakujem vopred za Vaše názory.

Jooe Ker

tak ked ma kazdy svoje zaluby ber to tak ,ze mas doma aj genia aj talentovaneho
a nie pisat tu hovadiny a stazovat sa na syna ma svoj svet mozno nie je genius avsak nevadi si matka ,tak ako mozes pisat nieco take pokial ma niekto 130iq neznamena to ,ze je genius skor povrchny

ronmo

mila moja ako mozes sama vidiet po precitani tvojich prispevkov to ze ma cloek IQ ako ty pises ze mas 200 este neznamena ze je mudry lebo ty si jebla ako krava s prepacenim za vyjadrenie a to plati aj pre tvojho syna ze mu namerali 55 este neznamena ze je blby.

mdmoon

Deeee

Tak tak, aj som to chcel napisat ale cakal som ci sa ozve niekto iny.
Lebo zase by niekto vravel, ze len kritizujem :D

Deeee

A kto prosim ta pustil tvoje dieta do triedy pre mimoriadne nadane deti s IQ 55? Ak sa nemylim, tak do takej triedy beru deti az po psychologickom vysetreni intelektu.
Ja si myslim, ze niekto si tu z nas vystrelil a teraz sa bavi na tom, ako sa do nej/neho navazame.

lost

IQ 200 by bolo 6.67 smerodajnych odchyliek zo stattistickeho hladiska.
povedzme ze 6SD je:
99.9999998027%
resp: 0.0000001973% ludi je MIMO tohoto 6SD (mimo IQ 10 az IQ 190 , kedze 1SD by malo byt 15 (0SD je 100 (priemer)).
Cize ak by mala IQ 190, znamenalo by to ze je jedna z miliardy. Cize teoreticky len 7 ludi na svete by mali mat take IQ, lenze variacie... cize kolko 1 az 20 ludi? :)
tu je ta distribucia :
upload.wikimedia.org
ale pocital som to velmi "z brucha" cize neviem ci je to OK :)
nechce sa mi to pocitat uplne presne (kedze nemam ani presne vstupne udaje a rovnice som uz pozabudal :( )

Ale oprav ma ak to vies vypocitat (lebo fakt netusim o com trepem niekedy :D ale to len medzi nami :) )

mdmoon

Mne nejako nejde do hlavy, ze clovek s IQ 200 bude chodit na taketo forum a pytat sa na nazory priemernych ludi :)

Ak mas ty IQ 200 tak ja som matka tereza, ale nechcem ta urazit :)

sweater

lostik pekne ze sa bavis :-), cital som tvoje prispevky viac krat a aj tak nechapem co kalkulujes, a to som relativne chytry chalan :-)