Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

IQ

Príspevok v téme: IQ
mini250mimi

Ahojte, moja 10 ročná dcérka má iq vyššie ako 130iq. A môj syn Davidko má 8,5 roka a má IQ 55. Je to tím vekom alebo čím? je to v poriadku? Dcérka aktivity: škola (veľmi ju baví ZS a chodí ešte aj do klubov, a krúžkov), klavír, spev, flauta, tance, (brušné, spoločenské moderné, hop hop, ...) prehadzovaná, basketbal. Je veľmi dobrá vo všetkýh predmetoch, a bavia ju jej koníčky, a okrem toho výborne skáče na švihadle aj 110/skokov za 1 minútu.110/1 Alebo joging, beh, plávanie, bicyklovanie, skaybording, cvičenie mobil. PC (minimalita 30-43min denne) alebo knihy, referáty, ajrychlejie pise a cita v triede, a píše na PC veľmi rýchlo. Ona je ako blesk, a rychla nema problem ani z TV-t.vychovou, no za to moj synacik, je ako slimáčik. bohuzial,:(.

Syn aktivity: futbal, hokej, PC (maximalita niekedy aj 2 hodiny denne ale využíva to na učenie, ) dalej referáty, gitara, mobil. A dcérka dostane za pol roka max. 4 dvojky a jednu 3. (výnimočne), a má viac rozumu neposmieva sa bratovi za výšku IQ. Ale zasa David jej zavidí výšku jej iq. (moze to byt aj tym ze viac sa vzdelava dcerka, a viac pozer TV a pod. ) no David dostane aj raz za 2 tyzdne 2, trojku, ale má aj 4 a 5. Neviem, čo mám robiť, v našej rodine nikto nemá tak nízke IQ ani v jeho veku.

A môže to byť aj z toho že dcéra je skrátka šikovnejšia a má viaej koníčkov a aktivít? Niekedy presedí aj celé poobede nad knihami a učením. Ďakujem vopred za Vaše názory.

lost

Dalsia moznost je ze si lepsia ako 89% ludi (ak by to bol 89ty percentil).
To by mohlo znamenat, ze patris k 11% najchytrejsim ludom.
je to velmi zhruba pre predstavu nieco ako cesta z KE do BA a v TT sa zastavis.
Slusny vysledok by som povedal.
to by mohlo znamenat ze je to moze byt (odhadom) 1.4SD (smer.odch)
ale to by znamenalo ze mas viac ako tych 113.

alebo som niekde spravil chybu vo vypoctoch :)

sweater

no minimimi s tym iq 200, niesom si isty ci aj svetovy rekord nedrzis, ale vazne... a mimochodom iq neurcuje mudrost cloveka :D to je pekna kravina ked si to myslis :D

lost

189% by sa mohlo rovnat aj 113.35 IQ a nie 189 IQ

resp, to nebude percento ale percentil.

lenze 189percentil neviem ako je mysleny.. to je , pokial sa nemyslim, viac nez Boh :D kedze 100ty percentil je najdokonalejsi.. resp. IQ nekonecno..

beskyd

ked mas iq 200, tak sa predsa nebudes babrat s nejakymi percentami:) inak bill gates ma tusim 160, einstein mal tiez tak nejak.. heh... vidim ze tu si aj ja mozem namerat obvod bicepsu 60 cm, ten net je uzasny fenomen:P

jajka001_

kde rozdavaju take testy kde ti namerali 200? :DDD uz len v tom kratkom prispevku mas aspon 15 chyb a to ze
"lebo tam majú všetci oq nad 100%. čiže 100-110" moja, učila si sa v škole percentá?