Astma, narok na invalidny dochodok

beata

dobry den.Chcela by som sa opytat,mam tri diagnozy:Asthma bronchiale,Rhinitis chronica alergia,Parcialna respiracna insuficiencia.K tomu z neurologie obojstrannu ischialgiu.Mam narok na invalidny dochodok?

jaaaaaaaaaaaa

Pri astme asi tazko.Ja som sa tiez informovala,ale bolo mi povedane,ze narok nemam.A to mam tiez problemy aj so srdcom.

tery

Dobry den,chcela by som sa informovat,ci mam narok na ciastocny invalidny dochodok,kedze sa liecim na astmu bronchiale uz 16rokou,a vekom sa mi zhorsuje.Dakujem a cakam na skoru odpoved.

majulik

no myslim, ze ho tvojmu manzelovi neuznaju, pokial nema aj ine zdravotne problemy. moja mama je tiez astmaticka, prekonala zopar slabsich infarktov, asi 3x emboliu pluc, ma problemy s cievami a neuznali jej ho. mne ho uznali len preto, lebo mam myopaticky syndrom a svaly mam tym oslabene zhruba o 40 %. ale nie som na vozicku. poznam vozickarov, ktorym invalidny dochodok neuznali. neviem, podla coho uznava komisia invalidny dochodok. skus sa informovat. ale si myslim, ze kvoli astme invalidny dochodok neschvalia. to je aspon moj nazor.

ethel

poznám vela astmatikov a málokto z nich má invalidný dôchodok..Závisí to od ťažkostí,teda pri bežnej astme nie je narok,pokial však vyžaduje kyslík ako súčasť liečby-zistí sa vyšetrením obsahu o2 v krvi,je možneé požiadať o inv.dôchodok.Ale to naozaj musí posúdiť dr.