Strasne bolesti zlomeneho clenku...

MichaleS

Zdravím Vás všetkých :)
Skúsim sa opýtať o rady, možno niekto má skúsenosti.
Pri futbale sa mi stal úraz po vyklbenom členku som bol prevezený do nemocnice na RTG zistili že mám zlomeninu lateralneho malleolu/ vonkajšia strana členku. Bol som na operačnom zákroku kde mi to zrekonštruovali 7dierkovou dlahu, podľa toho usudzujem že na šroboch nešetrili a tiež ich je 7 :D v nemocnici po operácii som bol 3 dni prevez pravidelne každý deň.Pustili ma domov a išiel som k p. chirurgovi po 3 dňoch na prevez no posledná noc utrpenie trpnutie, tlak, bolesť...ako náhle dali dlahu dole vedel som kde je problém, že opuch narástol o dosť viac a to robilo komplikácie tlačilo na zafačovanu dlahu. V nemocnici mi predpísali lieky na opuch, ktoré som dostával jednu tabletu denne, liek Aescin vulm a tak som to mal užívať naďalej. Doktor mi odporučil 3x denne a to je prvá otázka na vás,keďže som čítal že odporúčaná dávka týchto tabliet je 1 denne a neviem, či s toho očakávať vedľajšie účinky. Ale akceptujem keďže opuch je viac než dosť veľký. A druhá otázka je, ešte mi predpísal vodičku Tanin alkohol 3%..ževraj si to mám poliať 3 krát denne, ale tiež som sa dočítal, že si tým polievaju skôr ranu na zahojenie tam mam ešte kramličky, len mje kazal aby som si to daval na nart z vrchu a štichy/kramličky sú z boku nad členkom s tým problém nemám to sa hojí fajn :) a nasledujúca návšteva resp. prevez a vyberanie kramličiek až za 7 dní čo sa mi zdá aj dosť bez kontroly, alebo prevezu.
Všetkým, ktorý si prešli podobnou situáciou, alebo majú s tým skúsenosti ďakujem za rady :) poprípade keďže neviem, či to tu funguje a ľudia reagujú, môžte odpísať aj na email solcansky.m20@gmail.com
Ďakujem za rady, tipy, triky a Váš čas o prečítanie ;)

Zlatica

S prekvapením som zistila, že niektorí po zlomenine si užívajú Wobenzym, ale nikto pri tomto neuviedol či mal užívať po úrade Fraxiparin. Súčasné užívanie tychto liekov sa neodporúča...

Roney

Príspevok ešte z roku 2011 :D Tlak a pichanie v v nohe po preložení z vodorovnej,kľudnej polohy do zvyslej je normálne, je to len kvôli tomu že sa tam nahrnie krv...Po pár dnoch to už bude lepšie ;) Ja mám problémy kvôli vnútornej i vonkajšej zlomenine členka už pol roka...Teraz som bola tiež na operácii, a vyzerá to tak že mi to konečne dali dokopy :) ....Už len vydržať a dať zase dopohody pohyblivosť pomaličky ...

Amaretto

Som po operàcii obojstranne zlomeného členka a mám tam skrutky a klince.Beriem Wobenzym nemàm opuchnuté ale pod sàdrou ma bolia rany(citim pàlenie a štipanie).Neviem či je to normàlné.A zaujimalo by ma ako sa vyberaju o rok skrutky?dakujem...

DubravskaOli

Petra za aký čas? u každého je to iné predsa každý organizmus je iný inak sa zlomeniny, nárazeniny a podobne hoja... :) Ale keď človek začne brať enzýmy, tak tá doba liečenia sa dá až o polovicu skrátiť čo teda z môjho pohľadu nie je ale že vôbec zanedbateľné

Paula 787

Mne tiež pomohol wobenzym, mala som poriadne opuchnutý clenok po nehode, spadla som zo schodov. Bola som velmi "sikovna" :/ Dosť to bolelo, bola som aj u lekara zosnímkovat, ale nastastie som clenok nemala zlomeny, ale iba udrety.

tomino874

Petra ako dlho to môže trvať? to je dosť rôzne podľa toho v akom stave je celkovo telo a imunita, pretože tá má na svedomí to ako sa rany hoja, ako opuchy miznú a všetky tieto veci okolo toho, nie je to len tak :)

petra_peta

Martina pri liečení čoho? aký si ty mala problém? Mne furt nejde do hlavy to, že za aký čas pomôže dostať sa človeku z problémov, že mu pomôže sa zotaviť, že koľko to asi tak môže trvať..