Strasne bolesti zlomeneho clenku...

rodrigo

Ahojte.Ja som pred troma tyzdnami spadla z kona na clenok lavej nohy a zrazu som mala z nohy pismeno L. zlomeny clenok na 8 casti.nechceli to operovat ze sa to spravi.bola som v nemocnici tyzden isla som domov a o 9 dni na kontrole si ma rovno nechali v nemocnici ze to musia operovat.operovali len jednu cast.Vysledok skrutka 5 cm.a zvysnych 7 zlomenin?triestivych...??? ostava to na tom hore... operovat sa to neda tak dufam ze budem v pohode kedze som doteraz robila 18 rokov aktivne sport :)) a stale som v nemocnici ... inak WOBENZYM velmi pomaha odporucam

fbf&ab

Zdravim Vás, ja som si pred 4 dňami pod vplyvom alkoholu spôsobom, na ktory si ani nepamätam ubližil na členok tak, že ho mam stale strašne opuchnutý, a dokonca mi opuchlo aj lytko a strašne to bolí. Tiež mam bolesti pri zmene polohy nohy a nieje to nič prijemne.U lekara som ešte nebol, lebo by som sam cestu nezvladol.mastičky mi nezaberaju na odpuchnutie a ani ladove obklady, neviete mi povedať, či ide o zlomeninu, alebo o vyvrtnutie?

3nttt

ahoj!ja som si tymto presla pred pol rokom. o tyzden uz bude lepsie.najhorsie to bolo vzdy rano. ono ti to este neodpuchlo a kym sa ti cela noha prekrvi tak to nieco potrva a nieco poboli. ja som napr prvy tyzden kazde rano rumazgala jak male decko :)

wowo1

Podla mna bolest je hrozna ak vam nedaju v den operacie teda po operacii nic ine len blby ketonal. To co tu opisujete ,bolest pri zmene polohy nohy je zanedbatelne. To je len tlakova bolest, sposobena zvysenim prietoku v destruovanych cievach. Mam zlomeny celnok, pistalu ,vazy a klby oba clenky...myslim ze bolest ktoru opisujete je v pohode.Prvy den po operacii je zly, ale inak ,,nic hrozne,co sa neda vydrzat.su aj horsie bolesti.

brokenankle

Ahoj, ja som si v polke februára zlomila členok...mala som však obrovské šťastie, lebo sa mi to nestalo tu na Slovensku, ale v zahraničí...šla som na operáciu, do nohy mi dali nejaké dráty a po 4 dňoch som šla domov. Nemala som sadru, ale dostala som špeciálne topánky, ktoré dovoľujú nohu zaťažiť bez použitia barlí. Čiže som týždeň po operácii začala chodiť úplne bez palíc. Ale ten tlak, ktorý opisuješ som mávala aj ja. Vždy keď som dlhšie ležala a nohu mala vyloženú a potom som sa postavila, cítila som ako mi celý členok aj chodidlo pulzuje. Bolo to nepríjemné, ale vždy to po chvíľke prešlo. Mávala som to asi prvé tri týždne, teraz už v pohode. Pomaly budem rozcvičovať nohu, aby som na ňu mohla stúpať aj bez tej obuvi:)

Juraj Juriga

Aby som nezabudol este v ten vecer ma odvliekli na operacku uspali a do paty mi nabili drot aby mi nasledne nan mohli zavesit 5 kg zavazie ktore malo prispiet k naprave kosti,12 dni som lezal na lozku (len na chrbte) a cakal na operaciu. Robili RTG robili CT, a koli opuchu ani poriadne nevedeli co tej nohe je a kedy to budu operovat. Ale operovat a zafixovat to bolo treba. Operovali o 12 dni pouzili kovovu dlahu niekolko skrutiek a drot. Som po operacii 2 a pol mesiaca. Citim sa dobre, nosim ortezu ale este nesmiem stupat.

Juraj Juriga

Ahoj Pista to je v poriadku ja som bol na tom horšie. Triestivá zlomenina clenkovej kosti(talu). Predná hrana pistale(tibia).Padol som za strechy 8 decembra, fragmenty posunute, dovoz na traumu a tahanie nohy pri vedomi obrovská bolest. Presun na izbu belest sa stupnovala kazdou minutou. Infuzia s tramalom o nicom - nezaberala.Bolest na zosalenie prevoz na jis-ku. Urgentna operacia sa nekonala dôvod velky opuch!Nevstavaj velke bolesti, len ked pojdes na wc Zasobuj sa liekmi od bolesti. Clenok opuchne a bude ti strielat do prstov. Samotni clenok boliet nebude.Inac sa to da vydrzat. Pokial ta neoperovali vyliecis to rychlo. Ja som prezival peklo mesiac po operacii

pistagrongy

no neviem ci to je horsie ako zlomeny ale dobre... ja len chcem vediet ked noha klesne nizsie ako ked clovek lezi ci ma alebo mal niekto strasne tlaky a boelsti do nohy ?