Ako zistim, ze som pripravena mat dieta?

aritta

milovna, asi ano :-)

Preto som tu zalozila ten prispevok, aby som zistila, ci je normalne mat taketo vykyvy nazorov alebo ci je to v zivote tak, ze ked si pripravena na dieta, tak to citis ako neomylny pocit, na 100%.
Viaceri sa tu zhodli, ze je to silny pocit, teda neomylny. Cize asi to nie je take akutne a mozme este pockat, uzit si manzelstvo vo dvojici :-)

Este som tak nad tym vcera uvazovala. Prisla som na to, ze tieto myslienky na babatko vo mne nevzbudzuje len to, ze vsade okolo mna su tehotne - ozaj takmer vsetci nasi zenati kamarati su bud v ocakavani, alebo maju malicke babatka, ale tieto myslienky vo mne vzbudzuje este jeden fakt - mam sestru, ktora ma uz cez 30r, roky je vydata a babatko nemaju. Neviem o tom, zeby nemohli, skor nechcu, ale ona sa k tomu vyjadrovat ani predomnou ani pred nasimi rodicmi nechce - pripisujem to tomu, ze je introvert. To len jej manzel v sukromnych rozhovoroch priznal, ze ona nechce. Vidim, ako su nasi rodicia z toho smutni, frustrovani, asi trosku aj sklamani z pristupu sestry. Uz ani neveria, ze nejake vnuca bude. A teda od kedy som sa vydala, stale mi to viri hlavou, zeby som im chcela dat vnuca. Aby si ho uzili, kym su pri zdravi a akej-takej sile. Asi aj preto nad tym vela uvazujem. Ale zrejme nie som este na 100% pripravena. Aj ked keby sa zadarilo, urcite by sme sa tesili :-)

milovna

aritta toto presne aj my mame :-)ja mam tiez 24 a som vydata a tiez stale polemizujeme o tom,ze kedy a tak.raz su take chvile ze tuzim byt hned matkou a potom ze aaa este nie,ved chcem ist na zabavu...ja vobec neviem kedy by to bolo najidealnejsie ho mat a hlavne v akom veku.je to individualne.trosku sa bojim toho,nie ulohou byt matky ale skor,ze ked uz by to bolo teraz,ze by mi prebehlo hlavou,ze mohli sme este pockat...ja neviem :-( asi ked takto uvazujem,asi by som fakt mala pocakt,ze?

sabynka

Aritta
Myslím, že u každého je to individuálne, kedy "to" na neho príde :-) - ten pocit, že chce a je pripravený na dieťatko. Pred pár rokmi, keď som bola v tvojom veku, som si bola takmer istá, že nechcem deti, lebo som si myslela, že nemám na to, aby som bola dobrá matka. Ale asi posledný rok je vo mne veľmi silná túžba po dieťatku a cítim (viem to), že keby sa ešte pritrafil "otecko", bola by som pripravená. :-)

Pipenečka01

no téma to je tažká...nedá sa ohraničiť kedy je to ten správny vek byť matkou..niekto v 18tich niekto 24roch a niekto v 30siadke..Ja mám 34rokov a zapodievam sa posledné dni touto témou.. milujem deti a chcem mať svoje vlastné a teším sa keď prídu..ale ja sa napriek veku necítim mať ešte babábätko a to mám priateľa, kde bývať aj prácu..rodinu, ktorá by stála pri mne...Takže je to individuálne...ono to musí samo prísť a hlavne neznásilňovať a nedať sa ovplyvňovať okolím kto čaká bábo...a spýtaj sa manžela ako to cíti on a nepotrebuješ radu od cudzích ľudí..je to len o Vás dvoch a Vašich pocitoch..

radena

aritta, to, ze priatelia maju deticky este nie je dovod mat vlastne. Ver mi. Na dobre sa oplati cakat. Na mna to prislo, ked som mala 28 rokov. Bola som takmer tri roky po svadbe, citila som sa isto pri manzelovi, urcite aj to zohralo ulohu.

aritta

Nie nie, nikto ani nic ma netlaci. Mozno len tak vnutorne vo mne aj v manzelovi rezonuje to, ze vela nasich priatelov prave cakaju babatko, tak nad tym dost premyslame, resp. polemizujeme. Ale myslim, ze ani manzel nie je pripraveny, lebo tiez ma dni, ked do mna rypka, ci urobime babatko, ale tieto dni vzapati vystriedaju chvile, kedy povie, ze nech este pockame.

vebe

U zeny to funguje tak, ze zrazu clovek citi, ze chce mat dieta a vidi len argumenty preco ano, tie argumenty, ze preco este nie su tak slabe, ze aj horsia financna situacia nie je tym argumentom proti. Ked toto pride, tak ak ma s kym, tak si ide za tym a urobi vsetko preto aby dieta mala. Je pravda, ze nie je nijako definovany vek, kedy to pride, u niekoho v 20-tke, u niekoho v 30-tke a ked sa pozeram tak okolo seba, tak zacinam verit, ze u niekoho to nejako nepride nikdy. U mna to bolo niekde vo veku 22 rokov a vtedy som si za tym uplne instinktivne aj isla

radena

Ano, presne, ako napisal AdamKrt, este ho nechces, hlavne, ked sa na to musis pytat. Vyckaj, ten pocit pride. Mas cas. Tlaci ta nieco/niekto?

aritta

Pytam sa to preto, lebo jednu chvilu mam pocit, ze dietatko velmi chcem. Ale o par dni si uvedomim, ze este som si poriadne neuzila manzelsky zivot a ze nam je asi este lepsie samim dvom.