kto mi poradí ako schudnúť?

Príspevok v téme: kto mi poradí ako schudnúť?
klarita

ahojte, dnes som sa už konečne odhodlala a chcem začať chudnúť.viem, že základ je upraviť stravu a cvičiť, ale potrebovala by som poradiť.mám 161 cm a 66 kg.chcem schudnúť 7-8 kg.chcela by som vedieť koľko kj môžem denne prijať.som na materskej-takže nemám veľa možností čo sa týka posilovni a tak...doma mám stacionárny bicykel, tak dúfam, že pomôže.ako často mám jesť a koľko kj by malo obsahovať jedno jedlo a ako dlho mám denne bicyklovať.ak je tu niekto kto by mi vedel pomôcť napíšte,ďakujem

bebuska

a ešte : na bicykli ti stačí /ak chceš/ denne 30 -45 minút. a snaž sa jesť viac krát denne ale po menších porciách. hlavne, ZDRAVO!:) aj keď jedna tabuľka čokolády nikdy neuškodí :)

bebuska

Tak pre začiatok, to odporúčam vylúčiť zo stravy biele pečivo (rožky , chlieb) a zameň to za tmavé pečivo alebo žiadne. Cvič tri krát do týždňa po jednej hodine, nepi kolu a iné, povolená je iba čistá voda, neochutená minerálka /jemne sýtená alebo čaj bez cukru. Sladkosti zameň za ovocie rôzneho druhu , okrem banánov pretože obsahuje nadmerné množstvo energie ktoré ak nespotrebuješ, si telo premení na tuk. Pravidelne raňajkuj(cereálie s mliekom, jablko, jogurt atd.) , a večeru môžeš vynechávať (iba občas!) ak chceš lepší výsledok. Ináč obed môže obsahovať mäso ale najlepšie ak len kuracie a k tomu nejaká zeleninka. Ak budeš mať veľkú chuť sa prejedať, napi sa čistej vody až kým nebudeš mať plné brucho. Ak si budeš myslieť že to nedokážeš a budeš to chcieť vzdať, pozri si nejaké obrázky tučných žien, psychicky to pomáha :D po takomto režime sa ti podarí schudnúť do mesiaca minimálne 5 kg :)

klarita

ďakujem, dobrá stránka len sa tam musím naučiť orientovať, vyšlo mi že ak chcem schudnúť mám denne prijať 7130 kj tak dúfam, že budem dobre počítať kalórie lebo s tým nemám skúsenosť a že vydržím lebo môj najväčší problém je že nemám pevnú vôľu a bojím sa že zase zlyhám

hillary

chudnutie-ako.sk tam sa dozvies vsetko podla mna najlepsia stranku o chudnuti co je u nas keby ti bolo nieco nejasne kludne sa pytaj