gynekolog a sono

Príspevok v téme: gynekolog a sono
ververeka

Ahojte,

ku gynekologovi chodim pravidelne od svojich 15r a vystriedala som dvoch.
Vzdy mi brali krv, vytery, zrkadla, prehmat vajecnikov, prehmat prsnikov.
Moje kamosky hovorili ze im robi aj sono zenskych organov a prsnikov. Mne to vsak nikdy nikto nerobil. Myslite ze to je chyba a mam si to vypytat, alebo sa to robi len ked je na nieco podozrenie?

mataBB

moj doktor mi robi sono vzdy, pritom ma aj novy pristroj, ziadny 100 rocny a nic som nikdy neplatila..jedine co si doplacam je asi 1 euro za tie zrkadla ci co to je, pretoze pouziva jednorazove

mimisek

Ja mam velmi dobreho gynekologa a sono bezne nerobi. Pokial nie je na nieco podozrenie a zena nema problemy, nie je na to dovod. Cysty su tak bezne napriklad pocas ovulacie, ze nema zmysel kvoli tomu robit sono. Raz som si sono vydupala, kvoli ovulacnej cyste a zistili tam len to, co mi uz povedal gyndar. Akurat si od poistovne vypytali za to sono 500 dolarov.

petul

presne sona malej panvy, ktoru robia lekari priamo v ambulancii im poistovne nepreplacaju...tak si za to caluju krasne prachy...to mas ako u sukromneho lekara...pomaly aj horsie, lebo ten si spravi aj odbery a cakas v cakarni min. za tu sumu...ja nechapem, ked ma byt preventivka zadara, tak preco nie aj sono..vsak nech mi nehovori, ze ked sa len pozrie tam dole tak vsetko vidi..take cysty a podobne veci ti volnym okom nezistia..

ververeka

ahojte,

takze bola som tam. od 1.1.2011 je vraj povinne sono na kazdej preventivke (raz rocne) tak mi spravil sono malej panvy a bez varovania mi neskor dal papierik na 13e (na nastenke som si potom vsimla ze mal vyvesene okrem ineho aj toto pretoze mu to nepreplaca poistovna).

petul

ververeka...sono prsnika by mal robit min. kazde 2 roky v ramci preventivnej prehliadky...netusim ci je od nejakeho veku,ale mam dojem vek sa riesi az pri mamografii...a na sono prsnika sa posiela na oddelenia sonografie ak nema take sono sam a nie je na to skoleni (to maju väcsinou len sukromny gyn.) a co sa tyka sona malej panvy ak nemas problem, tak asi nevidi dovod robit sono,ale ja som chodila v ramci prehliakdy vzdy aj na sono malej panvy...ale podla mna aj ked to nie je ich povinnost, ty si to vyziadaj, mas na to pravo a zadarmo v ramci prehliadky

mataBB

a este som chcela povedat, ze sono prsnikov asi bezne gynekolog nema..aspon myslim..to sa vacsinou posiela niekam, kde to robia aj celemu mestu...

ververekaň

mata, sono urcite ma. videla som jeho ordinaciu a bola tam aj obrazovka a sono a tehotnym zenam sono robi urcite.
spytam sa na to, mozno to je spoplatnene a len na vyziadanie.
len som chcela robit ci to patri k beznym preventivnym vysetrneiam.
viem ze aj baby co boli u gyn co nemal sonoich posielal k inemu co sono mal.

mataBB

co sa tyka sona prsnikov, tak pokial viem robi sa to az od nejakeho veku, neviem presne a tusim sa to ani nerobi kazdy rok

ale normalne sono by mal robit ..ak ho ma vobec

ververeka

tak ale dohoda...
ked neico treba robit a on to nerobi tak tam dohoda nepomoze. preto sa pytam ci sa to bezne robi inde alebo nie.