Lenivec?

Príspevok v téme: Lenivec?
Emka22

Ahojte, dlho v sebe riešim otázku, či je môj priateľ lenivec. Pol roka spolu žijeme. Byt sme kúpili spolu, ja som platila 1/3, on 2/3. Ja pracujem, on je nezamestnaný, má však pasívny príjem z vlastného bytu (prenájom) - zarobil si naň sám (pred niekoľkými rokmi)a plus po večeroch trénuje, t.j. naše skutočné príjmy sú cca rovnaké. Všetky naše výdavky idú pol na pol. Všetko by bolo o.k., ale vždy keď prídem domov, leží alebo pozerá telku. Vytáča ma jeho nečinnosť, keďže viem, že sa celé dni fláka. Mám dôvod na negatívne myšlienky? Je normálne, že 33 ročný muž sa celé dni nudí??? Ďakujem za názory!

GiovanniX

ja si myslim,ze ak financne ste ok,tak je to jeho vec,ci vala sunky cely den,podla mna mu po tichucky zavidis,ze ty sa musis nadret a on kludne pred telkou lezi :)
on dosiahol uz to,co aj ja chcem,mat pasivny prijem a robit si cely den co len chcem:) samozrejme nevalal by som sunky,ale venoval sa rodine,konickom,cestovaniu....

angela85

sa ti priznam, ze aj mma irituje, ked vidim niekoho len tak lenivo vylihovat, ale nemas mu co vycitat, kedze vlastne zivit ho nemusis, i ked keby si nasiel nejaku lepsiu robotu co by ho viac zamestnavala, alebo nejaky konicek.
ja aj oddychujem aktivne a hneva ked vidim svojho otca pred telkou, ale viem ze co ma spravit spravi, tak mu asi nemam co vycitat, ale aj tak ma to hneva. lebo da sa robit inych kopu uzitocnych veci. len ide o to ze kazdy sme iny.

0vecka

no ja jej uplne rozumiem ... proste kebyze aspon ma nejaky konicek alebo nieco comu by sa venoval ... ale taketo flakanie sa ... za par rokov bude taky clovek uplne nepouzitelny....

elsa5.5

peniaze ti dá a čo robí,alebo nerobí je jeho vec,domáce práce sa môžu rozdeliť a ty ked prídeš tak vymysli nejaký program ked sa ti nepáči že leží,ale tebe sa skôr nepáči že prídeš narobená a on sa vyvaľuje nie?vymysli mu nejakú aktivitu,alebo mu nájdi robotu:):)

soffa

a co ti vadi,ak peniaze zarobi a platite spolocne a vychadza vam to.ved ak sa nehadate pre peniaze a vystacia vam,tak tebe moze byt jedno ci len lezi,alebo sa vala po gauci..uz ked ste sa stahovali,tak ste si mali urcit podmienky,napr.delba prace pri domacich pracach.vies,raz navarim ja raz ty.alebo raz umyjem riad ja nabuduce ty,ja zapnem pracku ty vyvesias pradlo...hlavne mu povedz ze co od neho chces,lebo niekedy nememu dietatu ani vlastna matka nerozumie...

makovnik

Emka22 vsak sa aj ty tak zariad,aby si nemusela pracovat a nepracuj.Niekomu to vyhovuje a niekomu nie.Myslim,ze ho to po case prejde.Myslim,ze mu to tak trochu aj zavidis.Keby ste sa valali na gauci cele dni spolu tak by ta to isto tak netrapilo.

Inner

clovek, ktory nema pracu, casto upada do pasivity. Vidim to v okoli, konkretne na priklade dvpch muzov, ktori stratili pracu. Zvykli si na to, byt cely den doma a doslova nic nerobit. Nechce sa im. Ani hladat novu pracu. Ked treba nieco vybavit, posielaju inych ludi, im sa nechce a vyhovaraju sa, ze nemaju cas. Moj ocko aj vzdy vravel, ze ten, kto nikdy nema cas, je najcastejsie nezamestnany :-). Mozno na tom nieco bude. Ale zas, otoc si to. Nepacilo by sa ti, keby si mohla tolko oddychovat?

Tiez mam niekedy take obdobia, ze cele dni som len doma a maximalne pasivna. No kazdy ma rad ine aktivity. Mna by asi nepritahoval partner, ktory len lezi pred TV. Treba ho vytiahnut von, alebo si kupte spolocensku hru, zamestnaj ho domacimi pracami, nakupmi,... a ked to odmietne, tak asi fakt zlenivel :-)