Vegetariani, kde ste?

hammel

RNG dobre uznávam, že aj vegetariáni a vitariáni môžu mať problém so zdravotným stavom to nepopieram. Stravujú sa zdravo no napr. majú zlú kombináciu jedál a na nej sa veľa vecí odráža. Koľko poznáš vitariánov, ktorí si naozaj spôsobili zdravotné ťažkosti vitariánstvom a koľko ľudí poznáš, ktorí sú chorý bez vitariánstva prípadne vegetariánstva? Stačí nahliadnuť do rodiny a uvidíš napr. jeden cukrovka, druhý osteoporóza, malé deti majú často chrípky, angíny a pod.
Ako sa stravujeme tak žijeme a naša strava nás tvorí. Ak niekomu chorému pomôže sa vyzdravieť pomocou vitariánstva tak prečo ak už sme zdravý by sme s tým mali prestať? Chceme zas seba samých klamať?

To je môj názor na túto tému.

RNG

Nuz ide mi o to, ze filozofia zachovavania kazdeho mozneho zivota je velmi tazko preveditelna alebo lepsie povedane nemozna.
V prirode jeden zivot sluzi na zachovanie druhych, drave ryby nemozes prevychovat na bylinozravce, tak isto selmy nemozu zit ako "fruktovori" a dokonca aj znami tzv fruktovori obcas zjedia hmyz a dokonca svojich sukmenovcov v noci, lebo taky je realny zivot.
Odbacanie od neho nesie so sebou aj skodlive nasledky, mal som to moznost pozorovat po dlhych rokoch na niektorych mojich priateloch, ktory si to zvolili ako zivotny ciel.
Pritom som na strane vegetarianov a vitarianov , tiez makrobiotiky,lebo tieto smery treba na mnohych chorych a zamorenych z civilizacnych jediel uplatnit na pomerne dlhy cas, ale nie naveky.
Nedavno som poradit jednej kamaratke, vegetarianke, ktopra po dlhych rokoch vegetarianstva uplne stratila schopnost travit maso a pomaly sa jej stracali svaly a klby, aby jedla aspon agar-agar, ktory nie je ani ryba, ani maso, ale predsa obsahuje potrebne mukosacharidy na slachy, chrupavky a disky.A tiez hodne morskych, ako spirulina, chlorella, lebo ich obsah aminokyselin a nukleotickeho materialu je temer perfektny, co je v mase samozrejmost, lebo bielkoviny masa obsahuju vsetky potrebne aminokyseliny a v spravnych pomeroch na tvorenie nasich bielkovin a svalstva.
Rastliny na rozdiel od zvierat nemaju rovnake zlozenie bielkovin, co sa tyka 21 zakladnych aminokyselin, ktore si nevieme vytvorit, aj pomery medzi roznymi su velmi rozdielne od skladby nasho tela.
Ale nedosiel som tu polemizovat, skor podporit vitariansto a vegetarianstvo, ale s casovyym obmedzenim.
A tie vajcia znacne doplnia vegetariansku stravu v spravnom smere, lebo obsahuju vsetky latky potrebne na vyvoj kuriatok a ich bielkovin
Podobne je hodnota mlieka,z neho vyrastaju vsetky cicavce dost dlho, hoci tu proti nemu hromada broji a casto zasluzene, tj co sa tyka zamorenia, krmiv a doplnkov pre kravy.

Deria

no tak takto: nemala som v umysle rozoberat, ci bolo najprv vajce a potom sliepka alebo najprv sliepka a potom vajce ale ked sa to tak zvrtlo, tak dobre.
RNG, preboha, je predsa velky rozdiel, ci zabijem zviera alebo bakteriu! a vobec, co to ma s jedenim mäsa spolocne? takisto to vajce, co tu niekto hodil, bolo nejako od veci. nerozumiem, o co vam ide? ze vegetariani by mali mat uctu aj k bakteriam, nechapem....

RNG

Co ked je vajce sterilne, neoplodnene. Z toho nemoze vyrast kuriatko v ziadnom pripade. A nie je to rozhodne maso, hoci to ma bielkovinne zlozenie rovnake, ako maso.
Co tak kvasene produkty, kde jes zive bakterie. Predstav si ako musia nariekat, ked ich zabija zaludocna kyselina.
Bude treba zacat hnutie za prava bakterii, tak ako je za prava zvierat.Ved aj oni su dolezite a maju pravo zit .Naviac su pre nas celkove nevyhnutne a pre celkove prirodne procesy nezbytne.Vyhynutie niektorych bakterii je vacsia pohroma, nez vyhynutie tigrov, aj ked si to velka vacsina ludi neuvedomuje.

Deria

samozrejme, ze vajce je zive, lebo z toho vznika kuriatko. ale tu sme sa bavili, ci je ryba mäso alebo nie a to je rozdiel!

watermelon

Deria, ved hej, vzdy sa na tom dost smejem, ked sa niekto pyta, ci nejem rybu. Fu a jak na mna vsetci kukaju ked zistia ze nejem ani sladkosti. Ani to ostatne co nespada do vitarianstva. Najhorsie su pre mna navstevy - nemam doma "normalne" jedlo na ponuknutie.
Inac podla mna je vajce zive, teda neviem nebolo by z toho raz kura?