Čo by ste si pomysleli ?

[zruseny17]

klamalma-asi viem ako to myslis,tiez ma raz manzel kedysi davno oklamal a stale to mam na pamati...aj ked to bola len nejaka hlupost,stvalo ma to ze klamal:(...ale jediny sposob ako zistit preco to urobil je ak sa o tom s nim porozpravas...a podla mna sa asi len hanbil priznat ze je zo striebra,mozno myslel ze s bielym zlatom na teba spravi vacsi dojem...

klamalma

jajjki blondýna sa píše s "i" ked už taak ...
A že práve jaa som tu označovaná ako rozmaznaná zlatokopka..Ehm..Ďakujem :)No ale ved ja vám váš názor neberiem,aj ked ma tu nikto z vás absolútne nepozná. Predpokladám,že aj vám všetkým by sa na 100% páčilo keby vám klame do očí niekto komu veríte. Aj ked sa jedná o takú tupú vec ako je zlatá/strieborná retiazka, ved v podstate čo je na tom , v dnešenom svete si klameme do očí den čo den ... Nič nové a vlastne asi aj celkom normálne. Čo ma to rozčulujee...

bertoliny

Ja si myslim, ze chalan sa chcel zapacit svojej priatelke a myslel si, ze sa mu to podari tak, ze jej nabulika, ze jej kupil poriadne drahy darcek, aj ked jej v skutocnosti kupil sice pekny, ale o nieco lacnejsi darcek. Otazne je, ci to ten chalan nespravil preto, lebo je presvedceny, ze jeho priatelke sa moze zapacit iba tym, ze jej podaruje nieco drahe. Preto zakladatelka temy, byt na tvojom mieste tak by som sa radsej zamyslel, ci vazne neposobis dojmom dievciny, ktora sa vyziva v drahych veciach a rada ich aj dostava. Mozno tvoj priatel nema na to financie, aby si vydrziaval taku chamtivu mrchu, ale ma strach, ze ked sa o to aspon neposnazi (aj ked za cenu klamstva) tak ta casom strati. Je jasne, ze odteraz budes kazdy darcek od neho skumat pod mikroskopom a mozno si budes davat na kazdy darcek vypracovat aj znalecky posudok, co je velmi smiesne. Rozidte sa, lebo sa k sebe vobec nehodite a najdi si priatela, ktoremu nevadi chamtiva mrcha a rad taku zenu zasype zarucene pravymi drahymi darcekmi.

Michal_PU

Túto diskusiu čítam už od založenia a pravdu povediac som s názorom čiastočne v prospech oboch strán...
Čo ma však najviac zaujíma je to, prečo obdarovanému hovoriť z čoho je darček vyrobený? Už som daroval niekoľko retiazok, náušníc a prsteňov, no nikdy so slovami: "Kúpil som Ti prstienok a je zo striebra/zlata.", "Darček pre Teba... Je to zlatá retiazka.", po rozbalení: "páči sa Ti? Je z bieleho zlata".
Však ho darujem a obdarovaná osoba buď vie čo to je, alebo sa nad materiálom nepozastaví. Ak áno, tak po opýtaní samozrejme poviem.
Preto by bolo na mieste zistiť, prečo darca povedal zakladateľke z čoho je retiazka s príveskom vyrobená? Buď jej chcel silou mocou do hlavy vsugerovať že je to biele zlato za účelom toho, že si šplhne/bude pyšný aký je super. Je aj možné, že sa len pochválil a fakt nevie, že to nie je biele zlato. Ja osobne ani neviem, ako to zlato vyzerá, nikdy som ho nevidel :D Tipujem, že bude biele (podľa názvu) a neviem odhadnúť nakoľko je podobné so striebrom.
Ani sám neviem, ako by som niečo takéto riešil. Asi by som to nechal tak, vyšetrovať o darčeku sa nepatrí. Porozprávať s priateľom by sa mala vtedy, ak by sa začal ľuďom hovoriť o tom bielom zlate - napr. keby sa na darček niekto z ich kamarátov/rodiny pýta a on to zlato spomenie. Udivené a nechápavé pohľady známich určite nebudú moc príjemné.

Zlatka85

Milí muži, Klamalma nikde nenapísala, že ju postretol jeden z najväčších problémov svojho života. Tak nevidím dôvod dávať tieto veci do súvisu s hladujúcimi deťmi v Afrike a podobne... Jednoducho len nevie, čo si má o tom myslieť. Nikde som taktiež v jej príspevku nepostrehla, že by jej išlo o nejaké mamonárstvo a podobne... Píše: "Akože mne nevadí že to je striebro voobecc.. Ale to ako mi do očí niečo tvrdil čo nie je pravda,mám také zmiešané pocity." Takže z toho teda jasne vyplýva, že jej nejde o zisk, čiže je bezpredmetné a neodôvodniteľné ju hneď nazývať zlatokopkou. V prvom rade chudák chlapec strápnil sám seba. Pravdepodobne sa chcel ukázať! Cenový rozdiel je dosť veľký, čiže výhovorka typu "asi si nevšimol" tu nemá tiež svoje opodstatnenie. Že by ho v predajni oklamali, pochybujem. Ja osobne mám väčšiu radosť z bežných malých pozorností, darčekov ako z finančne nákladných darov! A neznesiem klamstvo do očí. Pokladám to za dosť veľký podraz!

mdmoon

no ja som chalan a myslim ze rozumiem preco to autorku trapi.

V principe ide o to, ze ak ta klame v malickostiach tak ta 100% bude klamat aj v dvolezitejsich veciach to ti garantujem.

GorillaZ

Zeny tuna suhlasne prikyvuju, ba dokonca "prikladaju drevo do ohna" ze aka hrozna vec sa stala, no a my muzi len krutime hlavou ze co sa to tu preboha rozobera ! Ako vystrihnute zo zivota muza a zeny vseobecne :D

@klamalma@ nabuduce ked ti tvoj priatel kupi minerlaku tak si chod rychlo zistit ci nahodou to neni len cista voda :P No a ked ti pride ten chemicky rozbor tak mozes kludne vytvorit dalsiu temu o tom ako ti priatel zase klamal a dal ti namiesto slubovanej mineralky cistu vodu :D

ach jaj, zeny ..

vsevedka

Ja si myslim, ze ta mnohi nepochopili, tebe ide asi o ten fakt, ze ta klamal a bojis sa, ze ked to urobil teraz na zaciatku vztahu, co bude dalej..

Tak to mozno neries, pretoze jediny sposob zistit, ako to on myslel, je otvorene sa s nim o tom porozpravat, ale to riskujes, ze zase ta pre zmenu nepochopi on a bude si mysliet, ze striebro sa ti nezda dost dobre.

A co tak pochopit to ako vyzvu a mozno si dat trosku na neho pozor, posledovat, ci ta v buducnosti zase neoklame. Sice tiez nic moc ist do vztahu s nedoverou, ale ked si to chces silou mocou potvrdit inu moznost nemas.

Inac ja skutocne pochybujem, ze by ho v zlatnictve oklamali, kedze to nekupoval pod rukou. To by si myslim nedovoli, predsa kazdy kto kupuje nejaky sperk v zlatnictve si vacsinou odlozi blocek a taktiez si myslim, ze nie je dnes nikto az tak hlupy aby podla ceny nerozoznal ci ide o vyrobok zo striebra, ci zlata, ta cena je radovo odlisna.