Zemiaky. ano či nie?

MetallicA

a nekombinujú sa pri chudnutí náhodou škroby a bielkoviny? bože raz tak raz tak povedia už to ide na nervy riadne

lukyjeff

Rozhodne nic na baze delenej stravy neodporucam. Co sa tyka zemiakov, treba si ich dat v ROZUMNOM množstve a k nim to mäso, ale ja si zvyknem robiť aj zemiaky s tvarohom. Ide o ich prípravu, z vareného / pareného neomasteného maslom zemiaka so šupkov nepriberieš a získaš aj vitamíny. Ak berieme že zemiaky na obed tak pekne s mäsom /alebo tým tvarohom/ a zeleninou. Pretože v obede musíš mať aj bielkoviny aj sacharidy

RNG

Tepelna uprava znacne zmeni stravitelnost a aj zlozenie.Niektore vzacne polysacharydi sa hydrolyzuju na jednoduche sacharidy a nase telo nema dost potom tych vzacnych polysacharidov, pre to napr sa tu uvadza aloe vera, ktoreho surova stava obsahuje polysacharidy, ktore su pre nas liecive.
Enzymi a cast vitaminu C sa tak isto znicia varenim.

Pri surovych zemiakoch
pozor na klicky a zelene casti zemiakov(tie casti, co neboli pod zemou pri raste), tie su jedovate, dokonca aj surove ocka je lepsie vybrat
Zo vsetkych odrod zemiakov je na jedenie v surovom stave vhodne len malo odrod.Nastastie prave tieto sa komercne pestuju.
Jed v zemiakoch, najme nejedlom plode nad zemou, glykoalkaloidy solanine a chaconine nie su silne jedy, ale mozu sposobit zaludocne krce. Posledna smrt v USA bola zaznamenana pred 50 rokmi ako vysledok jedenia nejedleho plodu zemiakovej rastliny, nie samotnych zemiakov, ktore su vlastne pakorene, zasobarne pre rastlinu.
Zemiak vareny v kyslej vode zostane tvrdy(sklovity vzhlad) a takato forma sa ovela tazsie travi, takze ma podstatne nizsi glycemicky index a celkove stravitelnost.
To iste plati aj pre surove zemiaky.

MetallicA

no, zemiaky nemajú tak veľa kalórii ako si daktorí myslia....ak teda nejde o vyprážané alebo čo....ale v kombinácii s mäsom už to nieje moc dobré...pri trávení to spolu nepasuje tak si dáš potom jednu z tých dvoch vecí o hodinku neskôr iba:D

lukyjeff

Ja keď som chudla jedla som zemiaky dosť často a chudla som furt. Nejde o zemiaky samotné, ide o to koľko si ich naložíš na tanier a či si dáš hranolky alebo v šupke spravené na pare. A žiadne také že len so zeleninkou! Pekne s mäsom alebo tvarohom nech tam sú aj bielkovinky! HUPCAJKA: Že nejesť po 17 00?? Jesť by si mala aj dve až dve a pol hod. pred spaním inak hrozí spomalenie metabolizmu

HUPCAJKA

ZEMIAKY SU ZDRAVE AKO KAZDA INA TEPILNA UPRAVA VSETKO CO ZJETE JE NA NIECO DOBRE A NA NIECO ZLE KED CHCETE SCHUDNT STACI PRESTAT JEST SLADKE VYRAZANE A MASTNE PO 17 BY SA NEMALO JEST A HLAVNE VELA SPORTOVAT A URCITE ZA MESUIAC TYCH 4 5 KIL DATE DOLE