Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Problém s internetom

Príspevok v téme: Problém s internetom
sabynka

Viete mi niekto poradiť?
Mám notebook napojený na internet cez router, ale v poslednom čase sa mi stáva, že keď "uspím" PC a potom ho znova zapnem, tak mi net nejde. Až keď vypnem a zapnem router, tak net naskočí. Predtým mi to nerobilo a ani druhý noetebook napojený z toho istého routera to nerobí.
Súvisí to s PC ( s nejakými nastaveniami) alebo s routerom?

Prípadné postrehy, prosím, vysvetliť "polopatisticky" :-).
Ďakujem.

sabynka

AdamKrt - som rada, že ma nazeťažuješ ťažkými technickými výrazmi :-)..... btw.ďakujem, teraz to ide v pohode - zatiaľ :-)

Lost - nie, ani to nepomáhalo, musela som vypnúť a zapnúť router...teraz to už ide :-)

Díky.

AdamKrt

sabynka: myslim, ze technicke riesenie problemu, preco, ktory obvod zlyhal, Ti asi nic nepovie. Proste zariadenia sa kazia a nemusia chodit na 100 percent. Problem s pridelovanim adries cez DHCP server integrovany v routeri a naslednym uvolnenim adresy pri suspend rezime, sa tyka vela pocitacov/routerov. Predist sa da tomu manualne zadanou IP adresou na pevno.

Alebo mozno aj, ked nebudes notebook suspendovat do rezimu spanku, ale ho normalne vypnes.

sabynka

AdamKrt
Ale prečo mi to začalo robiť? Tento problém mám asi 2 týždne a predtým som s tým nemala žiadny problém. Čím som to mohla spôsobiť?

BTW: ďakujem, vyskúšam.

AdamKrt

Dalsim, velmi castym problemom, ktory sa prejavuje pri zamrzani routerov su problematicke nestabilizovane napajacie adaptery. Staci pokles napatia a zariadenie zblbne a je treba ho restartovat /vypnut, zapnut/. Riesi to stabilizovany napajaci adapter, pripadne prevadzka routera na line interactive UPSke /alebo s AVR obvodom/.

Lenze to zamrzanie routera by sa pravdepodobne konalo castejsie aj bez uspatia notebooku.

AdamKrt

Problem je na 99,999 percent niekde medzi routerom, ktory plni funkciu DHCP servera, ked prideli sietovu adresu a zmenou, uvolnenim tejto sietovej adresy v pripade uspatia. Na pocitaci zrejme nedobre funguje sluzba DHCP klient, alebo ma s tym problem server.

Bud jak bud, je to jedno, ak sa na sietovej karte nastavia manualne hodnoty IP adresy, maska,brana, DNS servre, tak to uz bude fungovat normalne bez poruchy pretoze automaticke zistovanie adries cez DHCP server nebude nutne.

sabynka

Ale toto nebude asi len v kábli. Net mi naskočí až keď vypnem a zapnem router alebo keď router reštartujem. Keby bol zlý len kábel, tak by asi stačilo "napraviť" kábel, ale to nepomáha, skúšala som.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.