musim so sebou nieco robit!!!

Príspevok v téme: musim so sebou nieco robit!!!
radana21

ahojte moze mi niekto poradit ako spravne a hlavne nadlho zhodit???odkedy som otehotnela a stala sa zo mna mamicka mam nadvahu.....dokonca som presvadcena ze kazdy rok priberam na vahe.....stravujem sa predovsedkym doma kedze mame dieta kazdy den varim.....rano zacinam kavou a sem tam nieco male zobnem(chlieb,parka)potom caj.....obed klasika co navarim zjem.....poobede kava a vecer ked som hladna tiez jem ale osobne si myslim ze nejem vela len mam asi malo pohybu a varim z plnotucnych surovin.....vie mi niekto poradit mozno ako zmenit stravovanie co robim zle???dakujem!

takto.

radana, ludske telo je stavane na masovu stravu(ako hlavny chod) tak 3X do tyzdna, tak by si ho nemusela varit kazdy den. Mala by si skusit rano ranajkovat, 3lyzice ovsenych vlociek, zaliat trochou vody ci mliecka do mikrovlnky na 10sek k tomu pridat skoricu, alebo hrozienka, ja to jem bez medu, ale mozes si ho pridat na zaciatok. Alebo si ich len prisyp do jogurtu. Kup si zeleny caj na dobry metabolizmus. Jedz castejsie mensie porcie. Viac sa hyb, prechadzaj sa, korculuj s babom v kociku. Na obed robievaj radsej rizoto, vela zeleniny, var z neplnotucnych potravin. Ako dezert si davaj ovocie, med....a hlavne ten pohyb:)

pre mataBB

mataBB:
tvoje prispevky su absolutne od veci,nerobis nic ine,len na kazdeho vyskakujes,davas primitivne a zbytocne komentare,takze pokial sa nevies vyjadrit k problematike adekvatne stiahni chvost a prataj sa odtial

radana21

na obed varim klasiku,polievka a vacsinou masove hlavne jedlo
polievka-najcastejsie zeleninove,paradajkova sem tam strukoviny
hlavne jedla su najcastejsie z masa,segedin,gulase,rezne,rizoto,rozne masa s omackou,francuzske zemiaky,placky,halusky....a do nich pouzivam klasicky olej alebo mast a ked zahustujem pouzivam plnotucnu smotanu....
na vecer oblubujem hlavne nejake salaty ktore si robim sama pre seba kedze moja polovicka vraj nie je zajac;-)su z kuracieho masa,krabie tycinky,alebo klasicke len cisto zeleninove s nejakym syrom.....ale priznavam ze k nim jem biele pecivo....garlic bread atd....

polepetko

V prvom rade robíš zle to, že neraňajkuješ a nejedávaš pravidelne a skôr častejšie a v menších porciách.
Predpokladám, že keďže doobeda nič poriadne nezješ, na obede to doženieš trojnásobne a potom logicky už ani večer nie si hladná.
5-6x denne v malých porciách a nebudeš riešiť podobné problémy.

takto.

plnotucne potraviny napr. asi nie su najlepsia volba. Nepovedala si co obedujes a co vecerias. Ak je to segedin, slahackove polievky, rezne, omacky, tak tiez to asi nie je najlepsia volba.