30 strúčikov cesnaku + 5 citrónov

RNG

Nuz mne cesnak ublizil. Pred 30 rokmi som si ho napchal mlety do nosa naivne, aby mi zabil v nom virusy a az dodnes sa mi poriadne nezahojila na nom sliznica a mam caste krvacanie z nosa.
Mojej zene dojde zle od 2-3 strucikov suroveho cesnaku, tak jej to podrazdi zaludocnu sliznicu. Takze pozor s cesnakom, opatrne!!! Ja ho velmi lubim, viem aj ze je velmi uzitocny, ale zaroven aj poriadne pali a moze poskodit sliznice v surovom stave.

matolog

30 strucikov cinskeho cesnaku z kauflandu sa da zjest mozno... ale ten co som minule doniesol z ukrajiny je o dost mocnejsi... to by clovek asi skoncil v spitali :))

Jjaja15

Z toho nebude naozaj nikomu zle, ako kúra je to naozaj vynikajúci prostriedok na upravenie tlaku, posilnenie srdca, prečistí cievy aj telo. Teraz v jeseni je to vhodné proti prechladnutiu. Netreba hned odsudzovať. Cesnak a citron ešte nikomu neublížil. Vyskúšajte ako kúru a účinok sa iste dostaví.
A cesnakovej chute sa nebojte, vôbec ju totiž necítiť.

Weva

Ono vacsinou je to taka kura kde recept znie - spracovat 30 strucikov a stavu a koru z 5 citronov a potom 4 tyzdne kazde rano dat lyzicku na lacny zaludok a podobne. Preto sa pytam i ja ako to dita myslela

xeniaX

Ale nemyslis to dufam naraz :) Ked to planujes jest cely mesiac ( kazdy den 1, 2 struciky cesnaku a kusok citronu) tak je to uplne super. Cesank je velmi zdravy, nici bakterie, zlepsuje prekrvenie organizmu a pomaha pri zaludocnych a crevnych problemoch. Dokonca obsahuje zlozku, ktora chrani pred rakovinotvornymi bunkami. Ja sama mam cesnak velmi rada. Ale urcite odporucam s mierou ;)

bertoliny

Tak toto je totalny nezmysel. Videla si vobec niekedy, kolko je to 30 strucikov cesnaku a 5 citronov? Ked ta z toho vyruti a skoncis v nemocnici tak by som sa ani trochu necudoval. Podla mna je prilis vela aj desatina z toho mnozstva, ktore uvadzas.

rena23

Menej je niekedy viac, toto hrozi zlcnikovou kolikou! ;-) Radsej si davaj cesnak aj citron dlhodobo v malych davkach kazdy den ako toto.