Maturita

Príspevok v téme: Maturita
Maturita

mám zopár otázok ohľadne maturity:

1. začína sa o 9 rano...a na test máme 90 minút, a ja dokážem v pohode spraviť test za 30 minut s dobrým výsledkom. To budem musieť potom tam zvyšných 60 minút sedieť, alebo môžem odíjsť? Viem, že potom naobed sa píše ešte sloh.

2. teraz k slohu, musím si hned na začiatku vybrať tému, alebo sa môžem rozhodnut kedy chcem, že ak by som si to rozmyslel , tak to zmením (sú na to až 4hod.). Alebo sa na začiatku nejako vyberá témy, alebo ju musím zapísať učiteľovi, alebo nadiktovať?

Karinaa

My sme vlani ziadne maturitne temy nepisali na papier, jednoducho co si si vybral si napisal... Zalezi asi od konkretnej skoly ako si to zorganizuje, pochybujem, ze na to existuju nejake smernice, ktore by to presne diktovali. Alebo mozno aj su, ale skoly na to kaslu, ktovi :). A co sa tyka opustenia triedy po napisani - tiez zavisi od skoly, mne bolo tych 90 min dokonca malo, pretoze som si v poslednej stvrthodine uvedomila, ake hluposti som popisala :). A tak to pootm aj dopadlo :D.

Maturita

pre luciu:

ako sa zapísuje na papier? Nadiktujem ju učiteľovi a on ju zapíše, alebo ja pridem k nemu ju napísať.

Alebo sa zapisuje na vlastný papier, čo máme a učiteľ ich potom skontroluje? Rad by som to vedel, lebo zvyčajne začnem písať tému a potom si uvedomim, že skôr by som vedel niečo o nejakej inej :)

lucia22

Ja som maturovala vlani, po dopísaní testu som mohla z triedy odísť,čo sa týka témy na sloh, po ich vyhlásení dostanete čas na premyslenie (ale 30min.nvm už presne) na rozmyslenie, téma sa zapisuje na papier takže už ju nemožno zmeniť, takže treba si dobre rozmyslieť...veľa šťastia :)

Maturita

učiteľka nám vravela, že na to budú 4 hodiny, ale na nete som našiel, že budu 2,5 hod - test. ja sa neučim vôbec, spravil som si dve testy zo sloviny a bez problemov by som prešiel, ale ang. sa trochu obávam, ešte som testy nerobil.

nicooo

no bude to asi tak s tým časom ako vravíš ty :)..... ja si len tak troška pozerám slovenčinu ale nič moc ... uvidím ako to dopadne... ale bojím sa :(

george303

my mame byt v skole o 8:45 a tusim nam vraveli ze maturity zacinaju 09:30 ale to neviem naisto ... A aj sa ucite alebo ani nie ? lebo ja som sa vobec neucil a dnes sme robili test zo sj ktory bol mynuli rok a vpohode som ho urobil na 3 takze som sa rozhodol ze sa ucit ani nebudem :D

nicooo

taaak dneska nám rozprávala učiteľka.. zástupkyňa o maturitách a máme byť v škole 8:40 .. takže začínajú o 9 ako si vravel.. a vravela že musíme ostať v triede.... tak držím palce...
inak nevieš aké by mohli byť témy?

nicooo

ahoj aj ja maturujem.... to ti stačí len 30 minút?? fuuu ja chcem sedieť vedľa teba :D :D :D podľa mna môžeš opustiť miestnosť ak už budeš mať test hotový... a ten sloh na to sú až 4 hodiny?? mne sa nezdá.... určite sú to neni 4 hodiny.. to bývalo dávno teraz už nie je taký test.. a nám vravia učiteľky že už od 8 musíme byť v škole lebo nám vysvetlujú že ako si to máme vyplnať a tak .. :) tak daj veideť teda :)