Sirup proti kašlu

Príspevok v téme: Sirup proti kašlu
Michal_PU

Ahojte!
Bol som u lekárky s tým, že mám kašeľ a bolí ma hrdlo. Teplotu zatiaľ nemám. Pýtala sa ma na výtok z nosa, no ten mám len vonku. O tom som čítal, že v zime sa zráža teplý vzduch v nose a preto mi z neho tečie. S chuťou sa na tom zasmiala, neviem, či je to pravda alebo len výmysel v novinách. V budovách mi netečie, skôr som sa jej posťažoval, že naopak mám sucho v nose a dýcham moc suchý vzduch. Kvôli dýchaniu toho suchého vzduchu (vraj sliznica) si mám zvlhčovať vzduch v izbe (priemerne tu mám 32-45%)
Týždeň som užíval liek Drill (veľké červené tabletky), no vôbec mi to nepomohlo.

Lekárka mi predpísala antibiotika a sirup Promethazin 5. Je ten sirup vhodný na moju liečbu? Prečítal som si priložený leták a o kašli, hrdle a tečeniu z nosa tam nič nie je. Sú tam uvedené liečby: alergické reakcie, agitácie a rozrušenia z psychiatrických ochorení, liečba zvracania a poruchy spánku.
Akosi sa mi to nezdá... Je ten sirup správny, alebo sa lekárka pomýlila? Zatiaľ som ho neužil, pretože tam vôbec nie sú uvedené moje problémy - teda okrem problému zaspať kvôli vdychovaniu suchému vzduchu cez nos (suchá sliznica).
Žiaľ u lekárky mi nikto nedvíha telefón, na dnes tam mali napísanú nejakú "posudkovú kontrolu" čo nepoznám...