Veľká otvorená rana na spánku

Príspevok v téme: Veľká otvorená rana na spánku
Nefertiti217

Dobrý deň, SÚRNE by som potrebovala poradiť ohľadom rany, ktorú má moja starká na pravom spánku.Ide o ranu, ktorá má cca 6,5 X 6,5 cm a nachádza sa na pravom spánku, vedie cez pravé oko (starká už na to očko nevidí :()a tá rana stále mokvá, resp.ide z nej hnis.Trvá to už dlho a nevieme si s tým dať rady.Čo je najhoršie, že starkú to ubíja ako psychicky, tak aj fyzicky.Hanbí sa vychádzať medzi ľudí, je z toho veľmi deprimovaná a stále plače, že je škaredá :( Prosím, pomôžte mi niekto, ak poznáte nejakého dobrého ľudového liečiteľa, alebo dobrého doktora, ktorý by jej vedel pomôcť dajte mi prosím hneď vedieť.Viete, tým že trpí ona, trpíme aj my,jej najbližší.Poslala by som aj fotografiu tej rany, resp.uverejnila by som ju, ale neviem či je to tu možné, príp.pošlem e-mailom.Prosím, nájdu sa ešte na tomto svete dobrí, láskaví ľudia, ktorí pomôžu ?

hmmmmmmmmmmm

ak ta rana mokva a ide z nej hnis, tak je infikovana, isla aspon na kontrolu?najprv treba zvladnut infekciu.a nech sa popyta ci by jej trochu nepolavila masticka, iruxol mono, pokial viem je len na predpist, obsahuje enzym,ktory setrne ostranuje, rozklada odumrete tkanivo.neviem ale ak je to s aplikaciiou na tvar a hlavne v okoli oka, treba sa poradit s lekarom.velmi dobre hiojive ucinky ma propolis, dostanes aj masticku,ale samozrejme treba konzultovat celkovy stav individualne.my nemozeme poradit zazracnu kuru, ked jej ju lekari nevedia dat.bohuzial.kolko ma babicka rokov?tu chemoterapi jej ponukli aku?ak ide o kozny nador, s predpokladom ,ze nie su nikde metastazy, tak su predsa aj lokalne cytostatika.

hmmmmmmmmmmm

to je hrozne, a to jej nemozu aspon nejako vycistit v lokalke?teda starka ma nejaky nador?ak ide o nador ten samozrejme sam o sebe spsobuje destrukciu svojim rastom, takze rana sa nezacli:-9urcite jej aspon dali antibiotika ku krytiu pred moznou infekciou?a nieco na bolest ,plus nieco na krytie?

ta3

hm, pravdepodobne sa jedna o rakovinu, ked ste uz tolko vyskusali a nic nepomohlo, mohli by ste skusit naniest na ranu zinkovy krem (32% oxid zinocnaty), moj manzel mal dlhodobo problem s vredmi na predkoleni, rany boli velmi hlboke, mokvajuce a tiez lekar skusal vselico mozne, ale nic nepomohlo, az raz nam niekto poradil tento zinkovy krem, nanasali sme ho priamo na ranu 2-3x do tyzdna, vsetci sme boli prekvapeni, vcetne doktora, ako zazracne sa tieto skarede rany zacelili a uplne zahojili uz po 2 mesiacoch, no my zijeme v Australii a neviem, ci takyto krem sa da zohnat aj na Slovensku, skuste sa opytat v lekarni, inak o zinku je zname, ze pomaha hojit rany a da sa uzivat aj v tabletkach, no natriet ranu zinkovym kremom je omnoho ucinnejsie, velmi by ma potesilo, keby to Tvojej starkej tiez pomohlo, vred a rakovina koze su dve velmi rozdielne veci, ale za vyskusanie to stoji

ta3

hm, pravdepodobne sa jedna o rakovinu, ked ste uz tolko vyskusali a nic nepomohlo, mohli by ste skusit naniest na ranu zinkovy krem (32% oxid zinocnaty), moj manzel mal dlhodobo problem s vredmi na predkoleni, rany boli velmi hlboke, mokvajuce a tiez lekar skusal vselico mozne, ale nic nepomohlo, az raz nam niekto poradil tento zinkovy krem, nanasali sme ho priamo na ranu 2-3x do tyzdna, vsetci sme boli prekvapeni, vcetne doktora, ako zazracne sa tieto skarede rany zacelili a uplne zahojili uz po 2 mesiacoch, no my zijeme v Australii a neviem, ci takyto krem sa da zohnat aj na Slovensku, skuste sa opytat v lekarni, inak o zinku je zname, ze pomaha hojit rany a da sa uzivat aj v tabletkach, no natriet ranu zinkovym kremom je omnoho ucinnejsie, velmi by ma potesilo, keby to Tvojej starkej tiez pomohlo, vred a rakovina koze su dve velmi rozdielne veci, ale za vyskusanie to stoji

Nefertiti217

sandini
Ahoj, ďakujem za radu, ale ako píšeš - na suché - to čo zvlhčuje, na mokré to, čo vysušuje a starká už vyskúšala všetko možné, ešte aj čistec namočený v pálenke si prikladala na ranu, neviem, ale mám pocit, že tie lupene z bielej ľalie jej asi nepomôžu.Taktiež skúsila aj rôzne homeopatiká, ktoré nepriniesli žiadny efekt...Ja už neviem čo robiť, najhoršie je to, že stále plače a odvykla si od ľudí, každú nedeľu chodila veľmi rada do kostola, teraz nevyjde ani ku bráne pri dome, aby ju niekto nevidel.Chuderka, je mi jej veľmi ľúto, veľmi trpí - a práve ona, ktorá má veľmi rada ľudí a ľudskú spoločnosť, chúďa teraz len sedí pred televízorom a plače, prosím, pomôžte :(

sandini

ahoj, no dobré pomáhajú aj lupene z bielej ľalie, ktoré sú namáčané do domácej pálenky.

Ale vždy platí jedna vec na mokrú ranu ide to, čo vysušuje, na suchú to čo ju zvlhne.
Myslím, že aj hema (alebo podobný názov) je veľmi dobrá.. a tiež by bolo dobré sa spýtať chirurga, čo na takú ranu...

Nefertiti217

jankaaaaaaa
Starká bola v nemocnici, tam jej ponúkli chemoterapiu - operovať to nechcú a keďže má problémy so srdcom a bola naň aj operovaná, lekári sa zhodli na tom, že by to nemusela prežiť :( Skúšali sme aj prírodnú liečbu na báze Aloe, ale nepomohlo...Najlepšia alternetíva by asi bola ľudový liečiteľ, ale ja žiadneho nepoznám, a ten ktorého poznala moja mama nedávno umrel, nech mu je zem ľahká...