Preco to tak boli??

ta3

Mamka
mas strach, ze budes sama ked pridu prve bolesti, ale neboj nic, vsetko zvladnes, zavolas pohotovost a oni sa uz o Teba postaraju, hlavu hore, caka na Teba ten najkrajsi okamih v zivote zeny, drzim palce

Ajataka
to mam radost, je to dobry signal, priatel Ta ma asi skutocne rad, aj Tebe drzim vsetky prsty, aby tomu tak bolo a aby ste zvladli toto hlavne pre neho narocne obdobie, rozvod je velky stres pre vsetkych zainteresovanych

ajataka

Ta3,
uz vcera to nevyrdzal a po 3 dnoch mlcania sa ozval... a ja som uz bola cela zufala, ze mu vobec nechybam. Napisal iba, ze mu je strasne zle a ze ma lubi a nech mu prepacim, ze teraz bude lepsie nekomunikovat, aj ked vcera to nevydrzal a ozval sa. Velmi sa mi paci, ze sa ozval... aj ked suhlasim s nim, ze nateraz je lepsie poriesit veci az potom sa da ist dalej. Takze sme rozumni, ale city nas tiez tlacia :)

mamka777

ta3-
ja viem prehanam to, len ja som asi taky slaboch trosku, nedokazem sa tomu strachu postavit.. kolkokrat sa sama od seba v noci zobudim, lebo nepocujem mojho priatela pochrapkavat.. je to prehnane, no ja neviem ako to prekonat, snazim sa co najviac volneho casu travit s kamoskami, len teraz jak prsi tak vysedavam doma, aj vonku je take depresivne pocasie, a to mi moc nepomaha... preto rano idem k mamine, ked priatel odide do prace, vysedavame v kuchyni a kecame o vsetkom moznom.. nebola som takato oplasena, to posledny mesiac asi, asi to bude ozaj tymi hormonami, a som dost nervozna lebo termin sa mi pomalicky blizi, a vypada to tak, ze priatel pri mne nebude, mozno tam budem sama, pretoze aj moja mamka aj priatel maju takych nadriadenych, ze ich nezaujima ked sa nieco deje, aj ked sme sli na 3D sono tak ho majstrova nechcela pustit, leboze ci mi tam bude hlavu drzat a tak, mi to prislo moc luto, lebo ved je to nase prve a je to zazitok to vidiet nazivo, nez na dvd potom... a termin je priblizny, moze prist skor, alebo neskor, a nemozu si kvoli tomu zobrat 2tyzdne dovolenku aby cakali so mnou, a ked ma to chyti a budu v praci, nebude ma mat kto odviezt, budem musiet ist do nemocnice skor a cakat tam... sama s obcasnou navstevou, v obdobi ked budem najviac potrebovat pritomnost blizkej osoby... malicka bola planovana, ale posledny mesiac sa nenaplanoval :( si pripadam ako nezodpovedny clovek, pretoze som absolutne nerozmyslala nad tym s kym pojdem do nemocnice, ci tam mam ist skor alebo sa to stane cez vikend ked bude priatel doma... mam toho plnu hlavu, a potom ma dokaze vyplasit kazda vec, ci uz malickost alebo aj vaznejsia, lebo nic ine nerobim len premyslam stale aj pred spanim, aj po zobudeni, stale...

ta3

Mamka
velmi milujes svojho manzela, co mnohi ini manzelia mozu tomu Tvojmu iba zavidiet, ale to, ze si plna strachu o jeho zdravie a jeho zivot, to uz tak celkom v poriadku nie je, urcite ciastocne je to aj tym, ze si tehotna, je logicke, ze ked milujeme sem-tam mame o toho druheho obavu, ked napriklad meska z roboty a pod, ale u Teba starch je abnormalne velky a neopodstatneny, co Ti musi zivot velmi otravovat, nehovoriac o tom, ze ak si casto projektujeme v mysli nejake nestastie, ono ma snahu sa casom realizovat, takze pozor na negativne myslienky a emocie, cakas dietatko, mas o com rozmyslat v pozitivnej rovine, tak sa prestan terorizovat strachom o manzela

ajataka
velmi Ti chyba, ale vsetka cest, ako popritom dokazes takto rozumne rozmyslat, toto odlucenie, ako spravne uvazujes, naozaj preveri Vase city a ak Vase city tuto skusku nevydrzia, potom naozaj je lepsie, ked sa rozidete bez pretahovania a cim skor, neistota ubija, good luck

Pat
Kedysi manzelky inej moznost nemali len ostavat pri manzeloch, mnohokrat tyranoch, lebo boli ekonomicky na manzelov uplne odkazane, teraz je celkom ina doba, ale dovodom nie je iba ekonomicka nezavislot zien, ale celkovo upadajuca moralka, co nevere otvara dvere dokoran, tak muzom ako aj zenam, no mentalne vyspelym jedincom je jasne, ze tadial cesta ku stastiu rozhodne nevedie

lucx

pat11

ahoj. no mam sa lepsie. hm ono som zistila ze to dievca vlastne asi nie je nakoniec jeho dievca a veci co som videla napisane boli dohady. (citim sa ako debil to tu teraz..ale). ale som si uvedomila ze ..ze ho mam stale rada (i ked to som na jednu stranu vedela ale mala som aj vela negativnych pocitov k nemu a nedokazala som sa toho zbavit lebo ma velmi ranil), teraz pocitujem zasa nieco ako "teply" cit ale nejak ma cela situacia ukludnila (som sa takto necitila uz 2 roky asi) uvidime kolko to vydrzi...

inak neviem o co tej tvojej ide, chcela ta zasa ranit? by som sa jej to spytala ked ti vravela co vravela..nechapem ako mozu takto este tat do ziveho ked vedia ze maju "navrch"

ajataka

Ahoj,
nemyslim, ze tie vase vztahy skoncili preto, zeby vas partneri v skutocnosti neboli milovali... skor ste na tom vztahu dost nepracovali a im zovsednel, alebo jednoducho dozreli a zmenili sa ... :)

Filipka15

patt11, tak to je sila, ale uplne ta chapem...moj byvaly to iste ako ta tvoja, skoro 4 roky sme spolu boli, prezili vela, aj vaznu autonehodu a on dokazal na vsetko zabudnut behom hadam par minut..a tiez podobne kecy,ako ta tvoja ex. Aspon vidis,co sme pre nich znamenali??? a preto ti hovorim- netrap sa pre osobu, ktora o to a za to nestala!!

pat11

Dnes som sa tak rozpraval s byvalou moje sance padli na dno :( pozname sa od malicka,ale dnes mi rozpravala ze ma druheho uplne poblaznena ma len zhadzovala aky je oproti mne pritom by ma druhe na rukach nosili na rukach co som prenu urobil odrazu to nevidela.Este som sa jej opytal ci ju to nestve ani trochu si najst hned frajera po skoro 4rokoch chodenia a planovania buducnosti,ona bud rad ze som ta nepodvadzala pekne ako sa zo dna na den zmeni clovek o 380% som uplne stoho mimo :( este mi povie ved si najdi druhu ako keby to bolo len tak ked niekto luskne prstom
lucx- si natom uz lepsie ci sa stale este trapis hmm

vebe

pat11, ja si tiez kladiem casto tuto otazku, preco v minulosti ludia vydrzali spolu vacsinou az kym nepomreli, ja ale mam na tu otazku pre seba aj odpoved.
Némyslim si, ze boli stastnejsi, naopak, casto moc stastni spolu neboli, ale nemali inu moznost. Rozvod bol v minulosti splocensky neakceptovatelny, okrem toho to nezriedka boli zvazky majetkov a s tym ti dvaja nic nezmohli, okrem toho trvdo pracovali od rana do vecera a proste nemali cas asi riesit. Dnes mame vyssie naroky na kvalitu nasho zivota a tiez na kvalitu vztahov a ovela viac sa v tom vsetkom vrtame.Mame viac penazi - lebo ved rozvod nie je lacna zalezitost spolu so vsetkym co to obnasa a no a u mnohych asi dost klesa pocit zodpovednosti. Lebo zit v manzelstve a vychovavat deti, to je predovsetkym o zodpovednosti za niekoho.