Želatina Dr.Oetker

Príspevok v téme: Želatina Dr.Oetker
germia

Zdravím... kupil som si, zelatinu od Dr.Oetkera-jemne mletu, potrebujem to na kosti,klby.
Problem je v tom, ze by som potreboval trosku poradit s pripravou, nakolko som chalan a moc sa do toho nerozumiem, aj ked je tam navod (je dost strucny)... potreboval by som to o nieco strucnejsie :)

staci mi len aby sa to dalo jest a malo to ucinok taky ako to mat ma :) ale nebolo by zle keby to malo aj prichut... keby sa to da njako pripravit so stavou z kompota alebo njako inak ochutit..:)

len uplne neviem ten ,,know how,, :)

lochness

zelatina sa vacsinou miesa s tekutinou (ja vacsinou davam stavu z kompota aby to malo trochu ovocny smrnc), pozri na navode, kolko mililitrov tej tekutiny mas dat (vacsinou okolo 150-250 ml sa dava)

stavu supni do nejakeho mensieho hrnca, prisyp zelatinu a miesaj, samozrejme na ohni :)) (v navode by mal byt aj cas ako dlho to mas miesat, niekedy staci nechat priviest do varu - tj ked to zacne bublat - a nechat to chvilu povriet, inokedy mas presne napisany cas alebo musis pockat kym neuvidis ze to hustne, zalezi od navodu...

ked je to hotove, ja si to davam na piskoty s kompotovym ovocim a navrch slahacku muhehehe :))

niektora zelatina stuhne za par minut, mari sa mi ze tiez som mala oetkera a to tuhlo aj par hodin v chladnicke, to uvidis kedy sa to nebude v miske liat (aj tato doba by mohla byt v navode)

majkazgurunu

no zamiešaj si želatinu do ovocnej štavy aj s ovocim , alebo džusu podla navodu, tvarohu s ovocim, jednoducho urob si z toho zdravy dezert