praca von

Príspevok v téme: praca von
CiaoBella

Ahojte,
mam 23 rokov, hovorim plynule anglicky a taliansky, mam vysokoskolske vzdelanie, vystudovane prekladatelstvo a tlmocnictvo (slovencinu na vysokej urovni po vsetkych strankach). Odisla som skusit stastie do zahranicia, konkretne do Talianska a mam pocit, ze som skusila poslat zivotopis vsade, kam sa len dalo. Napriek tomu sa mi zatial nepodarilo najst si nic "poriadne". Viete mi niekto, prosim, poradit, co by som okrem casnicky, hostesky, doucovatelky jazykov mohla este robit? Bez predoslej pracovnej skusenosti si dnes clovek len velmi tazko najde nieco lepsie.

Mozno nejake talianske firmy, kt. posobia aj na slovenskom trhu,... skusam, kde sa da a potrebujem poriadnu pracu.
Dakujem, budem vdacna za kazdu jednu radu!

CiaoBella

Som tu este stale a momentalne sa neplanujem vratit...mam na to viacero osobnych dovodov.
Je pravda, ze tu je problem najst si nieco lepsie, ale stale mam pocit, ze je to este o vlasok lepsie ako na SVK.
t333, neviem, kde pracujes... ja napr. nie som z BA a situacia na SVK (smerom na vychod) je KATASTROFALNA! Vidim to na mojej rodine aj na kamaratoch. Sikovni ludia a robia take "robotky" za par drobnych. Je to viac nez smutne. :(

Skusim sa este poobracat, sak som tu len kratko... len ked ja som taky nedockavy netrpezlivy typ :P
pekny vecer!

t333

inak, este mi nie je jasne ci si stale v TAL alebo si sa uz odtial vratila.
ak tam si tak sa vrat. v Talianksu maju porblem zohnat robotu aj domaci a nie este cudzinci bez praxe a specializacie.
v nasej firme mame zopar talianov, ktori prisli na SK aj preto, ze v TAL by si pracu hladali tazko!
tam to bolo zle uz davno a teraz to urcite nemoze byt lepsie.

t333

vobec to nemusia byt talianske firmy.
v BA je kopa velkych (vacsinou IT) firiem, ktore potrebuju ludi s jazykmi na zakaznicky servis.
staci ze si das napr. na profesii vyhladavat ponuky podla klucoveho slova "Italian" a budesmat z ocoho vyberat.