Epilepsia a alkohol

Príspevok v téme: Epilepsia a alkohol
reiko

zdravim všetkych chcel by som sa niečo spytatz najlepšie niekohjo kto sa do to naozaj vidi.mam kamarata ktory mal už druhy epilepticky zachvat prvy mal pred dvoma rokmi a teras nedavno mal dalši no nerobi si stoho hlavu je mmlady človek ma 22rokov a bola by ho škoda a strašne pije jako duha takmerr každy den je namol sem tam ked mu je divne tak je doma zo dva dni a zas dokola a mam strach ked bude pokračovat čo šecko sa mu može udiat a hlavne ake zdravotne tažkosti ho možu postihovat či sa mu len zas o nejaku dobu vrati epileptak či jako to vlastne sa može snim dalej vivijat ak bude takto dalej pit.nexe si dat poradit a tak by som mu potom ukazal vaše postrehy možno to pomože možno nije ale za skušku to stoji dakujem.

Stankatv

Dobrý večer chcem sa opýtať môj bývalí je epileptický a neberie žiadne lieky môže sa mu to vrátiť a ešte horšie už rok neodpadol

riana3006

Ahojte. Moja mama pije uz par rokov. Vzdy mala nejake dlhsie prestavky ale aj tak sa vzdy k alkoholu bratila. Az raz, zacala pit viac a viac a v podstate pila kazdy den asi 2 mesiace v kuse. Donutili sme ju s tym prestat, ale urobili sme obrovsku chybu, ze prestala pit zo dna na den. Asi dva dni potom ako prestala pit, dostala taky silny zachvat s priznakmi epileptickeho ze skoncila v nemocnici. Epilpsiu jej nezistili....ani som to necakala, vedela som ze to bolo v dosledku razneho abstinovania zo dna na den.........

luciia98

neuveritelne/ ano ja viem sibe mi ale ja ho velmi milujemmozno si to premyslim s babom ale s tym druhym co mam robit vešd on bezomna zomrie

neuveritelne

lucia, ty si zosalela, ze chces decko s tazkym alkoholikom? A ze si si ho este vzala? Ako dobre, rozhodla si sa, ze si znicis zivot, tvoja vec..ale zatahovat to utrpenia nevinne dieta?? teba by mali zospodu zalepit, aby si to decko nemohla mat!

luciia98

ahojte vsetci pomoc prosim som zufala mam mazela zobrali sme sa toho roku marci a stale pil boli dni ked vynechal 2-3dni a zase pil len to ze teraz sa my podarilo tak ze sme nemali dost financii a nepil skoro 2tyzdne a po pol roku dostal zachvat viem ze to bolo preto lemu v tele chybal ale sa bojim ze zacne zase on s vytaminami od psichiatra nesuhlasi a este aj fajci krabicku denne bojim sa ze ked prestane pit uplne co by som bola rada ale bojim sa ze zomrie takto popija asi striedava 7 rokou pomoc prosim a chceme spolu babo!!

Lone

Takze tvoj kamus dostal epi-zachvat koli tomu, lebo urcite si vtedy nevipil... je to proste asi najvacsi stupen abstinencneho priznaku... potom uz nasleduje len delirium a z toho by sa uz zivi nemusel dostat. aj doktori ti povedia, ze ak dlhodobo pijes, nieje dobre z dna na den prestat, ale postupne znizovat davky... lebo prave z toho dovodu dostal tvoj kamos epilepticky zachvat. On vobec nemusi mat epilepsiu, tento zachvat je vyvolany tym, ze jeho mozog je uz na tolko zvyknuty na alkohol, ze ak ho nedostane tak to skonci zachvatom... aj moj kamarat mal uz asi 10 krat zachvat. a dostal ho iba vtedy ak mu bolo strasne zle po dlhodobom piti a v ten den si nevypil... Ak by chcel prestat pit, nech ide za psychiatrom a ten mu predpise lieky ktore mu aspon z casti nahradia alkohol, kym si organizmus opet neodvykne od alkoholu

cesnak

Alkohol nepatrí pre nás epileptikov,ja sa viem zabaviť aj bez alkoholu...Prosim alkohol je nepriateľ,,,musime si na diagnozu zvyknuť ažiť dalej,ja ich mám ešte viac ,ale mám rodinu a musím bojovať,detí a manžel má potrebuje,aj ked už s paličkou v zrelom veku..Život musíme žiť na plno,nevieme čo nás čaká zajtra..

galinka

Ahojte, hladam tu pomoc, dva tyzdne viem, ze moja 4 rocna dcerka ma epilepsiu, dostala z nicoho nic v spanku taky krc, potom sa to zopakovalo, eeg ukazalo nejake abnormalie, tak diagnostikovali nakoniec epilepsiu. Berie Timonil, rano aj vecer, len neviem, ako jej upravit jedalnicek, co moze, co nie, co je pre jej telo teraz prospesne, akurat viem, ze nesmie cokoladu, inak mi nic ine nepovedala lekarka...Velmi pekne dakujem za kazdu radu, len mi prosim napiste na mail, tu som len tak nahodne, maily pozeram kadzy den. Velmi pekne dakujem.
cisarova.andrea@zoznam.sk

cesnak

Nepiť,nepiť a nepiť,mam ziskanu epilepsiu a nepijem 15 rokov a žijem,zabavam sa,da sa žiť..ked dojde epi zachvat sa stiahnem,a mam epilepsiu čo mam zachvaty aj dva krat do tyždna..ale dakujem že môžem žiť...alkohol niči epileptika poznam to z okolia

elsa5.5

moja kamarátka má tiež túto chorobu a pije odpadáva 1x do mesiaca,nedá si povedať,už takto funguje dlhú dobu,niekedy si radšej vynechá lieky aby mohla piť,všetci jej to hovoríme jej priateľ, rodina no povedať si nedá,nič vážne sa jej nestalo.....