90 dnova rozlisovacia dieta od 13.3.

katarina 08

ahojte žienky,vítam nové bojovníčky . No,včera som tu nebola ,tak Vám hlásim ako som zvládla tieto dve dni - musím priznať , že som to trošku pomrvila :( , dala som si 2 dni za sebou mäsový deň , nakoľko sa mi inač nedalo - u cudzích variť je predsa drina, nevadí idem ďalej a dúfam,že to bude ok.Všetko sa mi poposúvalo,no neva.Dúfam,že Vám sa darí:)
Ďakujeme za nové receptíky ,hneď idem kukunúť na tie stránky. Prajem krásny víkend

Helus

Sandraa dakujem ti pekne za inspiracie,urcite sa na to kuknem,a tvoje recepty su uz zalozene na vyskusanie.Toto nie je hladovka,ale zdravy sposob stravovania,a to mi maximalne vyhovuje.Prajem ti vela uspechov v zivote,tie riadky sa velmi pekne citali,a urcite dodaju dievcatam inspiraciu.

Sandraa

Ahojte, v prvom rade vam vsetkym odhodlanym babam drzim prsty pri chudnuti! No a rada by som vam prihodila nejake moje osobne vychytavky, pretoze tuto dietu som drzala uz 3x... Prave dokoncujem treti mesiac a planujem ju "drzat aj nadalej, vlastne je to pre mna akysi zivotny styl sposob stravovania, neberiem to ako nejake obmedzovanie, ze MUSIS/NESMIES. Uz som si vychytala aj oblubene jedla a tak...
Komu ide o ciastocnu upravu postavy, teda nejakych tych 6-8 kilo dole sa nou nemusi riadit uplne do bodky a vycitat si zjedenu fit tycinku a podobne. Telo totiz nefunguje tak, ze akonahle zjete nieco, co nemate, ze priebriete 2 kila z toho. Nie. Ked som minule leto po 4 mesiacoch sa stravovania podla 90ky krasne schudla a po nastupeni do prace, kde sme obedovavali a vecerali dva mesiace svedske stoly, som nedokazala odolat hotelovemu jedlu a zacala som sa prezierat, cize som pribrala vsetko naspat. Bola to moja chyba. Ale na zaklade toho vam mozem povedat, ze telo zacne reagovat na zmenu stravy a na znacne zvysene porcie priblizne po dvoch tyzdnoch. Urcite nie po jednom porusenom dni... :-)
Takze k tym jedlam, ososbne mi velmi chuti pangasius na prirodny sposob, len s korenim a na masle, s pecivom. Alebo trebras jogurty s piskotami,cottage cheese, mlieko a cerealie, vajickova omeleta, kuracie masko a podobne.
Druhy den som zvykla jedavat dietne zemiaky zapecene v rure, posypane trochou syra, pecene zemiaky na panvici s paradajkou omackou, takisto ako tu uz bolo spominane, zemiaky s fazulkou, mnam :-) Niekedy aj sosovicovy/hrachovy privarok, ale ten svoj nemusim, radsej mam od mamy :D
Osobne mam najradsej UH den,teda treti, kedy najradsej jedavam cestoviny... Hrozne mi chutia ciste cestoviny s kuskom oprazenej kukurice, za tepla posypane syrom, takisto si raz za cas na zmenu urobim cestoviny carbonara (aj ked je v nej smotana, syr a kusok slaninky, chutovo su super), potom cestoviny s paradajkovo-oreganovo-bazalkovou omackou, vcera som napriklad mala len cestoviny s olivovym olejom a citila som v pozadi aj cesnak-bolo to jednoduche a chutne (treba vediet narabat aj s korenim. Nasla som si napriklad aj chutny recept na zapekane spagety s vajickom, plnene zeleninou, ktore boli super :-)
No a osobne ovocny den nemusim, takze vtedy si najradsej dam zeleninku - obycajny zeleninovy salat (paradajka, viac druhov salatu, cervena/zlta paprika), zaliate olivovym olejom,kvapka octu alebo balsamica, dochutene korenim. mnamky mnam. Dalsia alternativa, ktora mi hrozne chutila bola grilovana zelenina (cukina, paradajka, paprika, baklazan s uzasnym grilovacim korenim) alebo tzv. zeleninove spizy (nastoknut na klasicku drevenu spajlu paradajku, cervenu, zltu, zelenu papriku, nejaky ten sampinon a ja som davala na dochutenie a jeden/dva kocky slaninky, poliat olivovym plejom, trocha korenia, soli a sup s tym na 30 min do rury).
Alebo fajnove su aj napriklad zapekane jablka, kedy vyberiete jadrovnik a date tam plnku podla vlastnehu uvazenia (ja som zmixovala kokos, maslo, med, hrozienka, mandle), ale toto je taka mensia kaloricka bomba, takze ozaj len raz za cas. :-)
Take univerzalnejsie jedla, alebo ktore neviem kategorizovat su nakriklad hrianky z celozrnneho chleba, na ktore na vrch date troska oprazene a 20 minut podusene a ochutene na platky nakrajane sampinony, podavat mozme k tomu cervenu papriku (to je asi den UH).
A mojou osobnou slabostou su celozrnne hrianky, na ktorych bola oprazena a podusena kukurica z konzervy, dochutena, okorenena, potom sa pridala na kocky na krajana cervena paprika, dusilo sa to dalej a nakoniec som domiesala syr, cim mi vznikla hmota, ktoru som prerozdelila na hrianky. Doma to slo na dracku :D
Nejake inspiracie som cerpala aj na www.receptar.sk a www.varecha.sme.sk
Niektore recepty su fajn na inspiraciu, tiez tam nemusite dat vsetko, co je v navode, ale mozete si to upravit podla potreby.
Takze damy, dufam, ze som inspirovala vychytavkami a mozno aj nejaky receptik skusite. :-)
A urcite, ak si doprajete niekedy nieco sladke, maskrtne, svet sa nezruti a urcite po tom nepriberiete :-) Hlavne treba chudnut s optimizmom a nie sa staviat kazdy den na vahu. Good luck, ladies :-) Drzim prsty, aby ste boli do leta fit!

Helus

Adka 27 vitam ta medzi nami chudnucimi,a to naozaj chudnucimi.dievcata ja som sa dnes vazila,a pozeram na vahu ide to krasne dole,uz mam 77.7.tesim sa ze to funguje,ved dodrziavam UPLNE PRESNE!!!Ani raz som zatial nezhresila,a mohla som,ale tv rda povaha moja mi to nedovolila.Idem za cielom,a som presvedcena,ze to dotiahnem do konca!!!Prajem vam pekny slnecny den,a krasny vikendik.

Adka27

Ahojte baby, chcela by som sa k vam pridať. Ja držim od 14.3, ešte som sa nevážila, ale zajtra sa už odvážim. Zatiaľ to ide celkom dobre. Meriam 164 a vážim 75(pred dietou)
Dúfam, že to pojde dobre, asi pred 2 rokmi som už drzala, ale iba mesiac, pretoze som nevydrzala. Schudla som 10 kg co bolo super, ale pribrala som to naspat.
Inak ide velka noc, tak newem ako to poriesim s dietou, ci prerusim alebo...
Hmm...
Drzte sa baby :)

Helus

kikus ja by som nrzamienala,nebolo by to dobre,radsej trochu porusit,a ist nasledovnym dnom.ja dnes ovocie,a rano sa chcem odvazit,mam dojem ze aj rifle su mi volnejsie,tak som zverdava.

Kikuš

Ide to celkom dobre. Uz som zisla pod 70. /mala som 75,40/. Zajtra by som mala mat uhlohydraty a v sobotu ovocie. Myslite, ze by som si mohla vymenit tieto dni? Obavam sa, ze v sobotu by som ovocie porusila. Diky

Helus

kikus aj tvoj receptik bude dobry,dalsia inspiracia.A ako sa vam baby dari?ja mam dnes ovocie,takze mam v sebe pohar jablkovej stavy,a mam nachystany cerveny grep.A obed bude taky isty,ale vecera bude polievka mam poobednu,a takto mi to vyhovuje viacej.Do polievky dam par ruziciek karfiolu,petrzlen,mrkvu,ochutim vegetou a povarit,a hotovo.Ovocny den je najlahsi.Drzim vam palceky.

Helus

katarina ak budes mat vobec chut po pohrebe vecerat,ale nic sa nestane,aj o 20.Radsej neskorsie,ako by si mala byt hladna,a bolo by ti zle.