Co mi je? Chlamydie? To snad nie...

Príspevok v téme: Co mi je? Chlamydie? To snad nie...
smutna vrba

Ahojte, 4 roky zijem so svojim partnerom v monogamnom vztahu, prve roky som nemala ziaden problem (hoci predtym soma mala mykozy aj kazdy tyzden). posledny rok ci dva mavam obcas slaby vodovy vytok, ktory pachne akoby po moci (tak raz za mesiac). Co to je? Okrem toho obcas (takztie mozno raz za mesiac) mam slabe svrbenie, palnie a bezfarebny vytok, ktory zapacha ako moc cloveka, ktory uzil penicilin. Prejavuju sa takto chlamydie? Poculi ste o takomto cosi? dakujem.

smutna vrba

zuzana, no zacalo to slabuckym kratkodobym svrbenim, teraz uz len slabe palenie...pred prvym stykom sme sa bavili s partnerom o sex. prenosnych chorobach, on povedal, ze mu brali krv na vsetko kvoli poistovni a vsetko je ok (da sa zistit chlamydia z krvi???). Ja som bola tiez ok, pred nim som si dala robit testy na hiv aj na syfilis. problemy som nemala. ja si myslim, ze ide predsa len o tu mykozu. Aj ked nemam vytok. gigi a to svrbenie si mala nonstop?

gigi

smutna vrba- spominala som ti, ze ide len o svrbenie.. s partnerom sme manzelia uz 8 rokov a predtym sme spolu chodili 7 rokov... on nema ziadne problemy-- ale to je vraj normalne, ze niektori jedinci nemusia mat ziadne priznaky. aj som si myslela, ci to nemoze byt streptokok- na toho som sa liecila pred 3 rokmi

zu-zana

palenie vacsinou signalizuje pritomnost premnozenych bakterii, pricom nemusi ist o chlamydie(napriklad e-coli, enteroccocus, streptokok...a neviem co este je to vela), svrbenie zvycajne znamena premnozenie kvasiniek ale to asi poznas uz velmi dobre. To ake bakterie su premnozene zisti podla kultivacie - mohla ti ju aj odobrat spolu s so vzorkou na pap test..(teda si napamatam-ci si jej o tom paleni hovorila) inak palenie by asi byt nemalo.. mozno v pripade ze mas alergiu na avivaz alebo praci prostriedok...

smutna vrba

zuzana, to nic, tak vyckam. Akurat ma mrzi, ze neviem, co mi je, ked ma trosku pali okolo posvy. Moze to byt hormonalnou zmenou pred menzesom? Vytok nemam ziaden.

zu-zana

no pap test ukazuje myslim len na pritomnost pripadnych buniek -ktore by sa mohli zmenit na rakovinove. vacsina zien ma dvojku, ale niektore maju aj jednotku..dvojka je ked je tam aj zapalovy proces obcas.. pritomnost pripadnych bakterii by zistila z kultivacie.steru z krca ...

smutna vrba

zuzana, ten moc bol specificky brany na chlamydie, na nic ine. Robila mi pap test-preventivka. Pytala sa, ci chcem aj chlamydie, tak ja na to, ze v poriadku. pap test zistuje len ci je pritomna rakovina,alebo to ukaze aj bakterie a ine veci?

zu-zana

tak to urcite hej...mozno len preistotu, a mozno zistuje ci v moci nemas aj ine bakterie, ktore môzu to svrbenie sposobovat. vyter z krcka maternice nerobila?

smutna vrba

P.S. To by som mala chlamydie uz vyse 4 rokov...myslim, ze by som uz nejake tie bolesti pri moceni alebo bolesti podbruska snad mala...

smutna vrba

S urcitostou viem, ze ma nepodviedol. jediny problem, co ma trapil uz davno a casto je mykoza. U lekarky mi bola ponuknuty odber mocu na chlamydie, tak som pritakala a teraz sa bojim. Ona vravela, ze to nie je potrebne, ale reku, ked to je zadarmo, tak nech mi to urobia. Akurat par dni pred tym testom ma trosku svrbela posva a nie je to mykoza, tak plasim, lebo gigi napisala, ze ju to len svrbelo. da sa to zistit aj z krvi?

zu-zana

smutna vrba -ak sa zisti,ze mas chlamydie, urcite ich ma aj partner - oni vacsinou nemaju ziadne priznaky, im totiz ani neskodia, bohuzial skodia zenam, a velmi,preto ich treba poriadne preliecit. skus sa spytat doktorky ako dlho ich podla nej mas.. predtym sa myslim hovorilo,ze sa prenasaju len stykom ale teraz som uz pocula, ze ich môzes mat aj dlho v sebe a neprejavia sa az za dlhu dobu..no ved uvidis..jedna moja priatelka takto bohuzial prisla na to, ze partner ju podviedol, ale to samozrejme nemusi byt tvoj pripad.