Monitor 2011 na 25% z matiky - psychicky na dne

Príspevok v téme: Monitor 2011 na 25% z matiky - psychicky na dne
bugina

čaute ako isto viete tento week sa pisal monitor..ja som sa nanho učila cele prazdniny všetko som si opakovala prepočitala atd.Ale zlyhala som...25% z matiky ??? 5 z 20 prikladov dobre ? Znamku z matiky mam stale 2.Moje predstavy o Obchodnej akademii,su fuc.Neverim že sa tam dostanem s takymto vysledkom.Znamky z ostatnych predmetov mam same 1-2.Ach..

Eva531

Ked mas ciste svedomie, co aj mas, ze si k tomu pristupovala s maximalnou usilovnostou a ze si urobila vsetko, co bolo v tvojich silach, aby si dosiahla co najlepsi vysledok a predsa to nevyslo, tak si nemas co vycitat. Za "mojich cias" sa este monitor nepisal, ja vlastne ani poriadne neviem, co to je. Na stredne skoly sa vtedy robili prijimacky, ktore vyzerali ako bezna pisomka z matiky a na zaklade toho sa rozhodlo, kto bude prijaty. Na zakladnej sme mali velmi prisnu matematikarku, ktora nas vsetkych psychicky deptala, bola to starsia dochodkyna, ktora mala zozbierane knihy plne chytakov a tazkych prikladov z roku pana, ucivo sice vysvetlovala podla nasich riadnych ucebnic, cvicne priklady sme si v skole pocitali presne tie, ktore boli v nasich riadnych ucebniciach, ale akonahle prisla pisomka, tak sa na nej vyskytli vzdy len tie najtazsie chytaky vybrate zo starych ucebnich a zbierok z pred styridsiatich rokov, cize typy prikladov, ktore nikto nemal sancu najst a prepocitat si. Darmo sme mali zodpovedny pristup, darmo sme mali pred pisomkou preriesene priklady z nasich sucasnych ucebnic a zbierok, aj tak nikto nemal sancu dostat z pisomky lepsiu znamku ako dvojku. V osmom rocniku (ZS bola vtedy 8-rocna) sme museli kazdy den zostat dve hodiny po skole, zatvorila sa s nami do triedy a pocitala s nami priklady. Vysvetlovala nam, ako sme mali postupovat pocas pisomky pri rieseni toho a toho tazkeho prikladu, v com spocival chytak, ci nemame logicke myslenie, ked sme na taku jednoduchu vec neprisli, ci to uz teraz chapeme, ci tomu uz teraz rozumieme, alebo nam to ma vysvetlit este raz, aby sme pochopili. Bolo to 10 hodin matematiky tyzdenne navyse, za ktore jej nikto ani jednu jedinu korunu nezaplatil, ona to robila z vlastnej iniciativy, fakt bola do tej matiky uplne fanaticky zblaznena, tvrdila, ze to vsetko robi len a len pre nas, lebo nam chce dobre a my sme na nu nadavali. No ked prisiel den D a ja som sa ocitla na prijimackach na moju vytuzenu strednu skolu, tak po prijimackach som si uvedomila, ze najlahsia pisomka z matematiky, aku som ja kedy v zivote mojom pisala, boli tieto prijimacky na gymnazium. Bola to totiz jedina pisomka, ktora neobsahovala ziaden chytak, iba bezne typy prikladov vyskytujuce sa v nasich ucebniciach. Zvladla som to bez chyby a na plny pocet bodov. Toto sa vsak netykalo len mna, ale aj vsetkych mojich spoluziakov. Vsetci ziaci z nasej triedy sa bez problemov dostali na skoly, na ktore sa dostat chceli. Az po prijimackach sme si uvedomili, ako nam vlastne pomohla. Ako sa hovori, tazko na cvicisku, lahko na bojisku. Neviem, ako je to vlastne teraz, ze ci sa pri prijimani na stredne skoly berie do uvahy iba vysledok z monitoru, alebo sa robia aj nejake prijimacky... Bude to tazke, ale ak ti bolo sudene sa na tu skolu dostat, tak sa dostanes a ak nie, tak potom ta osud predurcil na nieco ine, zmysel coho pochopis az neskor... Ked si si ista, ze vedomosti mas, tak sa nemas coho bat. Vela stastia a daj vediet, ako to dopadlo :)

bodka.a

monitor som absolvovala minulý rok,veľa som sa učeniu nevenovala a výsledok ma prekvapil-90%,nečakala som..
myslím si že by si mala počkať do oficiálnych výsledkov,myslím že toto máš iba predbežné..
ja som teraz na gymnáziu prvý rok,z matiky som dutá úplne a pamätám si moje stresy a všetko.. ako som si myslela že sa zrúti svet keď budem mať zlé výsledky..a teraz keď sa na to pozriem nechápem prečo je z toho taký cirkus...
myslím si že monitor je len jeden väčší,až moc nafúknutý test ktorý píšu všetci deviataci v tom istom čase na raz..a na testoch sa predsa opisuje a podvádza..a veia o tom aj učitelia ..jediné čo Ti záleží od monitoru je že či Ťa vezmú na nejakú školu bez prímačiek alebo si urobíš ešte jeden testík,aspoň u nás to tak bolo,čiže nezúfaj,hlavu hore a nezabúdaj škola je len prostriedok k úspechu,nestojí to za to aby si sa prestala na svet usmievať..nikdy nieje tak zle aby nemohlo byť ešte horšie ;)
držím palce aby si sa dostala na školu ktorá Ťa bude baviť ;)

sisulinecka

Mojáá tak toto je čisto moj prípad tiež chcem ísť na OA a slovinu som napisala na 80% a matiku na 25%..ale myslím pozitívne y myslím,že ma tam zoberú :)))

nnnn

tak ja som písala monitor pred 4 rokmi!!!!! a presne 47 % to nebolo niečo 47,589 neviem presnee :D alebo 48?? :D to si nepamätám ... a z matiky tiež neveim či 68 alebo 69 ... nevime už presne ale pohybovalo sa to okolo týchlo čísiel

nnnn

tak ja som písala monitor pred 4 rokmi!!!!! a presne 47 % to nebolo niečo 47,589 neviem presnee :D alebo 48?? :D to si nepamätám ... a z matiky tiež neveim či 68 alebo 69 ... nevime už presne ale pohybovalo sa to okolo týchlo čísiel

Neregist

,,nnnn,, ako si mohla spravit monitor na 47 a 68 ked jeden priklad je za 5 percent ??? a ja som spravil matiku na 5 percent a slovinu na 90 percent

jane_96

neboj sa zoberu ta .... niesi jedina co takto napisala monitor ... u nas z 30 deti mali len piati nad 50% a to sme taka trieda ze povečšine samí jednotkari ... a co som sa pytala tak ine školy niesu natom inak cize nemaj strach .... bolo to aj v spravach ze dokonca ucitelky s tym mali problem co tazsi monitor z matiky este nebol ...

deodaloSK

Mnooooo výslesky NEOFICIálne sú na nete......niekto ich počítal a ak su sprave tak to budfe pohroma :D ja som chcel ist tiez na gymo ale ja si verím :D......keby aspon tak 70 som mal....a neboj sa....ta zoberu....teraz -podla mojho nazoru- je to len o peniazoch.....a teraz sa ziaci hlasia na tie slabšie školy...no uvidí sa....No a tento monitor nebol až tak ťažký, len sme asi boli všetci 9- taci v strese a to porobilo tú pohromu...ale život ide dalej a bude to dobré :D......uvidíííš..... :)