na co mate uchylku?(slabost)?

bibba

lost

:D ...v pokladni nie. a preco by som mala dat vediet kde, ak by som aj..?
prisiel by si? ale asi nie kvoli mne, ale kvoli tomu, ze by som ti dala vsetko :D

alzbeta503

lost :D
presnee :D:D uplne viem o com hovoris inak je to riadna sranda..ani ruku nemozem mat prehodenu cez perinu, strasne zly pocit ot je..a pritom nekukam tie surove blbosti...

lost

alzbeta503
k tej perine, no hej :D
obcas hej, tak vzdy si ich prikryjem tak, ze 10-20cm periny POD nohy (paty) a potom este aj nad ne az po krk :D
to mam z tych hororov asi :)))))

alzbeta503

kabelky, cokolada co je klasika...moja uchylka je ze nikdy nechytam klucky a tyce v autobusoch, to sa mi smrti rovna :D niekedy si pripadam ako taky Monk...a dalsia uchylka zuvacky..aj 6 za den ...neznesiem usta bez zuvacky :D
aj vy mate niekedy pocit ze ked si neprikryjete pbe nohy perinou ze vam ich nieco odhryzne? :D:D:D

lost

Niekedy boli zlate mince, tie sa nedali falsovat,lenze problem bol udajne v tom, ze populacia rastla rychlejsie ako sa dokazalo vytazit zlato (rast zlata nepostacoval na pokrytie bohatstva ludstva).

Celkom skoda, lebo existuje este mnohokomodit, ktore nejde sfalstovat, alebo natukat na ucet nuly, ze 10000000000 a som bohaty, nech mi to niekto iny zaplati a vialo mame krizu :)
krizu kde cele (no tak 99%) ludstva ide "dolu vodou" atd... (i ked to mam len z internetovych teorii, ako blizko je to k pravde, to uz neviem, i ked vyznam mi to aspon mne dava :D )

lost

noo :D

to hej

existuju take malicke 1/10oz tie maju sice vyssi poplatok (napr niekedy az 10% nad hodnotu zlata, lebo razenie "akoze nieco stoji" hovoria). Cize to stoji od 90-150eur (zalezi od rydzosti (ci ako sa tomu hovori, niekedy tma je 90% zlata, dukaty atd, cca 2.5-5gramove, a inokedy su to napr v oblasti relativne popularne Philharmonikers, tie su uz od 1/10oz a odhadujem ze stoja okolo 120-130eur max (tam je ~3,1g cisteho zlata)

hodi sa to ako krytie pre pripad inflacie (netreba do toho investovat vela, staci napr 2-3% ak prezabavu, podla 'teorie z netu' od odbornikov.. alebo staci 1 minca pre 'radost'. Niekto do toh investuje daleko viac, lenze teraz su tie ceny zlata take divne :) )

To som napisal len tak pre pripad, ak by si planovala velmi dlhodobo (5-10 a viac rokov) setrit, ze mozno (ale len maly) zlomok investovat do zlata :) zalezi od chuti cloveka :)

Ja sa k tomu priklanam z relativne paranoidnych dovodov (ale podlozene cislami), ze INFLACIA je hrozna (o cele a niekolko percent viac ako banky davaju na NAJLEPSI terminovany vklad, staci sipozriet cenu potravin,energii etc, kto ziskava 5-10% platovny narast rocne?)

Problem ze zlato clovek nepreda je takmer neexistujuci (vzdy sa da predat, kedze je to obrovsky trh). Len MOZE to drsne klesnut, napr -50% kludne (menej je SICE mozne tiez, ale potom by boli naklady na tazbu vyssie ako trhova cena, a to BY sa stat nemalo, pokial teda niekto neobjavi giganticke loziska a napise to do medii)

atd atd atd :D