Uzkost?

Príspevok v téme: Uzkost?
chalanblažo

Zdravim. Uz dlhsiu (par rokov) dobu v nepravidelnych intervaloch (cca 1x za mesiac, niekedy menej niekedy viac) pocitujem stavy uzkosti. Prejavuje sa to tak, ze zrazu mi pride tak zvlastne, pocitujem uzkost, zacnem sa triast, stahuje mi sanku...Ked ale citim ze to prichadza, viem to uz aj mierne korigovat, teda, snazim sa mysliet na nieco pekne, nieco uplne ine a ono ten pocit sa strati. Vzdy sa ale pri tom bojim, ze dostanem infarkt alebo ze mam epilepsiu /(a podobne bludy, ze sa mi nieco stane) cim si cely stav zhorsujem. Samemu sa mi zda, ze sa mi to stane ked sa akokeby niecoho bojim (neviem ani coho), alebo je v mojej mysli vela negativneho. Resp. ked sa bojim toho, ze co ked nahodou teraz ten stav pride - tak si ho akokeby privolavam. Uz sa mi to stalo asi aj 3x v aute, proste, vedel som ze mam ist v noci sam na nejaku cestu (hoci soferovanie milujem a nebojim sa toho), ale proste akokeby v podvedomi bol nejaky strach alebo co, a ten pocit prisiel, a potom som s takymto stavom soferoval (ale sustredit sa viem, davam pozor ak by mi prislo horsie, zastavil by som)...citim pri tom potrebu aby bol neikto známy pri mne, kto by mi vedel trochu pomoct a ukludnit ma. fakt neviem co to je, podla mna je to psychicke, ale ja som clovek ktory nepocituje ziadne problemy, ani trapenia a ani stresy. Dalsia vec, ze sa mi to nestalo nikdy cez den, ale vzdy iba ked je tma. A napr. ked si spomeniem ze sa mi to stalo vecer v aute, tak ked idem vecer do auta - napadne ma - dufam ze sa mi to znovu nestane - a akokeby si to privolam a zas to na mna pride. Inak, mam 19 rokov...

renatkazachy

ahojte, ja mávam presne také pocity aké ste opísali, a chodím s tým ku psychologičke, ja som tiež taká že mám strach zo strachu- obávam sa , že to príde a tým si to privolám- začnú sa mi potiť ruky, trasiem sa, myslím si , že neviem dýchať a pod.. nechcel by ste si niekto vymeniť skúsenosti?? poslala by som mail...

petaK98

len najhorsie je ze ja si to aj uvedomujem a stale si hovorim ze je to somarina a tak ale na druhej strane tiez sa presne toho bojim ze sa zblaznim a take scenare mam ze skoncim v blazinci alebo dokonca niekedy aj ze zomriem ak mi zuzuje hrdlo tak sa uz mam scenare ako sa mi uplne spoji a sa nenadychnem a tak :-/

sad20

duolezite je uvedomit si ze je to len prehnana reakcia ktoru neviete ovladat, nebojte sa nic sa vam nestane vzdy to prezijete aj ked pri kazdom takom stave mate pocit ze to neprezijete , ja som si myslel ze my je vsetko a vsetkeho som sa bal napr. ze dostanem infarkt,halucinacie,schyzofreniu atd. - nic z toho sa my nikdy nestalo

petaK98

ja sa musim pridat mne to zacalo asi pred mesiacom...u mna to je tak ze mam problem nadychnut sa poriadne a mam zuzene hrdlo a tiez zacnem mat scenare ze co ak zamdliem a zomriem a tiez sama neviem coho sa bojim len tak to pride....a tiez vzdy ked je tma a doteraz to bolo vzdy ked som bola sama ale dneska vo vlaku som sla s 3 kamoskami a zrazu to na mna neskutocne prislo ale nechcela som im nic hovorit si pomyslia ze som psycho...idem v piatok k psychologicke...a je to hrozne poviem vam nikdy som take daco nenazivala nechapem co sa to so mnou deje.... :-((((((( ...a teraz som sama na izbe na intraku a bojim sa :-( ...a tiez si to akoby privolavam ale je to svinstvo stalo sa mi to prvykrat v noci z nicoho nic a odvtedy sa strasne bojim vzdy ked som sama ze to pride a tym padom ze dnes sa mi to stalo aj v spolocnosti tak neviem co teraz so mnou bude :-(

elsa5.5

až Ti robili ct,mr,ekg a je to v poriadku tak to bude psychika,potom zájsť psychologičke porozprávať sa,ona by Ti už odporučila čo dalej,psychika je veľmi dôležitá,zo psychického vypätia je najviac chorôb,dobré je magnésium,čaj medovka....

chalanblažo

elsa5.5: ked sa mi to stalo prvy krat prisla po mna zachranka, v sanitke ma to uz preslo. prisla preto, lebo som si to sam vyziadal lebo som bol z celeho stavu vystresovany jak hovado a bal som sa ze odpadnem abo co. potom mi zacali vysetrovat vsetko mozne, zaludok, srdce bla bla, ale vsetko mam v poriadku (az na zaludok, trocha mi to zle travi), bol som aj darovat prednedavnom krv - proste zdravotne som na tom v poriadku, ja si myslim ze na 95% je to psychika, a to si asi uz musim riesit sam :( uz len na zaklade toho, ze ked to pride, viem ze samotnymi myslienkami ten stav potlacim a aj sa mi to dari cim dalej tym lepsie..no nie uplne

elsa5.5

chalanblažo,treba ísť k lekárke,neodkladaj to,vyšetrí ťa a budeš vedieť na čom si takto sa to môže zhoršovať,možno to je naozaj zo stresu možno niečo iné,zájdi tej lekárke a nečakaj na nejaký zázrak samé od seba nič neprejde,kľudne zober niekoho z rodiny nech ide s tebou:)