Je to "chorobné upratovanie"?

Príspevok v téme: Je to "chorobné upratovanie"?
SkoppAdam

Akože mi to nevadí, ale niekedy mi to nedovolí oddychovať. Píšem tu o mojom chorobnom upratovaní. Milujem poriadok, najradšej by som každý deň vysával, umýval okná, podlahy, prezliekal periny, pral. Mám 21 (22) a drží ma to asi od mojích 12 rokov. Zo školy som prišiel domov a začal som upratovať byt. Ešte som sa ani poriadne nevyzliekol a už som upratoval byt ako som vchádzal dnu. Každý deň som dával prať prádlo. Doma boli zo mňa niekedy chorý. Každému som diktoval, aby dávali dole misu, alebo aby "neobcikali" záchod. Aby pastou nezašpinili umývadlo. Koľkokrát som si aj 2x za deň upratal izbu. Preskladával som, vyrovnával som. Koľkokrát som nešiel do školy, lebo som musel poumývať okná, vytepovať koberce a celkovo vyriadiť byt a 3-izbový byt je teda na poldňa. Musel som ísť spať s tým pocitom, že všetko je narovnané, riad poumývaný. Koľkokrát som sa hral s kamošmi vonku a ja som musel ísť domov, lebo som musel ísť poupratovať. Nesadal som si na gauč, aby som nepokrčil deky. Mal som rovnako zameranú kamošku s ktorou sme sa v riadení predbiehali, že kto koľko a ako poriadil. Kamoši si robili srandu u mňa doma a všade behali prstami, že je tam prach, že musím utrieť. A keď odišli naozaj som to začal znova utierať aj keď to utreté bolo. Dnes bývam oddelene od rodičov. Sami povedali, že im to doma chýba. Nemá kto upratovať. Ja upratujem ešte viacej. Som vo svojom. Po 12 hodinových smenách prídem domov večer o 21:30 a ja do 22:00 vysávam, aby som stihol do nočného kľudu povysávať. A dalšiu hodinu upratujem celý byt. Periem, práčku mám tichú=o). Celý byt vonia až tak, že to ide na spoločnú chodbu v bytovke. Pritom takto v práci pracujem 3-4 dni a večer po práci musí byť upratané, inak by som nezaspal. Aj, keď idem spať neskoršie ráno sa preberiem svieži, lebo vidím, že byt je nádherne poupratovaný a ja som naozaj veľmi dobre naladený do celého dňa. Keď idem k rodičom, alebo niekde preč. Musí byť byť vyupratovaný, žiadny riad, podlahy vyumývané. Lebo milujem ten pocit, keď sa vrátim domov a je to môj krásny domov. Prídem oddýchnutý a doma je to len bodka za všetkým. Užívam si dni, lebo si poriadim ráno, alebo večer. Potom si to celý deň užívam. Mám psa. Nemám problém ho vziať do postele ani nič iné. Chlpy mi nevadia, veď sa to uprace. Akurát som včera večer mal znova takúto službu. Dnes už 4 deň pracujem, ale som spokojný, že večer prídem do čistého. A moja partnerka sa vôbec nestažuje. Ona varí, to ja neviem. Nevarím preto, lebo sa pri tom robí bordel =o)Ona nieje taká maniačka ako ja, ale nieje ani bordelárka. Ale sem tam si z nej spravím srandu, že keď nieje doma, tak je väčší poriadok. Takže sem tam mi to dopraje. =o)Myslíte si, že to je chorobné? Je to nejaká choroba. Ale v určitom zmysle aj pozitívna. Myslím si, že pokiaľ to v partnerstve a ani nikde inde nerobí problémy, tak isto je tam viacej toho pozitívnejšieho. Ona je rada, nemusí prať, to jej nikdy nedovolím. Ja sa jej nestarám do jej výborného varenia. Ale musím priznať, že v predchádzajúcom partnerstve som s tým problém mal.

mimisek

bibi, prepac, ale ja priemerom robenym z 50tich statov nekladiem velku vahu. Vsetci ludia, co poznam, maju domy za 400 000 eur a viac, tak je to velmi skewed, ten priemer...

lost

bibi123

no presne :)

take "stvrte" su super.

tam by sa mi pacilo, daleko lepsie ako v kralikarni, resp. tam kde clovek nikoho nepozna, alebo v bytovkach, kde si hociaky pofiderny clovek kupi byt, alebo pride do prenajmu a bude robit problemy..

to musi byt snad zivot velmi blizko k "idealnemu" :)

bibi123

mimisek-ved som pisala, ze priemerna cena domu(zohladnene aj domy v bohatych stvrtiach aj v chudobnych/roznych statoch), tento udaj sa da lahko najst v dostupnych suhrnych americkych statistikach za rok 2010 to bolo 120 000eur
lost-to si este bol optimista s tymi 300-500eurami v takom Starom meste:O))) Samozrejme je hlupost vyhadzovat tolke peniaze len za to, ze byvas v centre, co sa neda mojmu priatelovi dost dobre vysvetlit, lebo ten nerad cestuje a najma v kolonach... mne by ani nevadilo byvat na konci BA, skor by som chcela stavat v nejakej novo vybudovanej stvrti, vela priatelov aj rodicia takto byvaju a tym, ze susedia vsetci zacinali stavat v rovnakom case, vytvorili sa tam priatelske komunity, kazdy mesiac sa nieco organizuje, dokonca ocino chodi hravat so 4ma susedmi kazdy utorok basketbal, pomahaju si-napr. jeden sused zozenie pre vsetkych lacne drevo na zimu, druhy odporuci lacneho technika na klimatizacie, treti zohnal zahradnika, ktory sa im stara o zahrady a naklady sa rozpocitavaju... normalne to tam funguje tak, ze ked Ti dojde muka, mlieko, potrebujes pozicat mixer, hrniec, tak sa mozes obratit na susedov:O))) ked ideme na vikend k nasim, tak im vzdy niekto zazvoni, ze tu mas, piekla som kolac, tu nam svagor doniesol zo zabiacky, tu mas moje dieta, potrebujem ist na nakup, alebo len tak pocas leta postavaju pri domoch s flaskou vinka a kecaju medzi sebou...:O))) a to je podla mna uzasne:O))) samozrejme aj tam sa najdu vynimky, ktore sa separuju... My byvame v novsom bytovom dome, samozrejme ako susedia sa zdravime, prehodime medzi sebou zopar zdvorilostnych faz, ale mame len 2och susedov(z toho jeden je frajerov spoluziak zo zakladky),s ktorymi sa navstevujeme...
my nechceme velky pozemok, hladame tak okolo 700m2(zase o velky sa treba starat:O)))), len mame problem, ze dali sme si spravit projekt(aby sme vedeli, ake ma mat pozemok rozmery, lebo zo zakona su tam obmedzenia, ze kolko metrov od plota moze stat dom..) a ten nas ma sirku kvoli garaziam az 20metrov, co je problem najst:O(((

mimisek

Hej, ceny tam mate za vsetko vysoke a platy nizke. Neuveritelne. Neviem, kto si moze dovolit tam postavit dom bez toho, aby izbicky mali 12 stvorakov... Ved to musia ludia splacat 100 rokov, preboha.

lost

to je povedzme 500 000 eur...

podla toho aky pozemok, ale co som pozeral, v meste stoji aj 300-500eur/m2 a aj vyssie(!!!) v BA napr.. ( i ked asi aj ine mesta, krajne (ci krajove? krajske :D)

a to je nahovno, lebo tlacit sa na 250m pozemku, je maximalna chujovina, to je kralikaren tak isto ako tie megabytovky, lenze nie do vysky, ale do "sirky"

ak pozemok, tak minimalne, 1000m2 absolutne minimalne, a idealne 4000m2, ale optmal je 2000m2 podla mna (opt.minimum).

clovek je daleko nezavyslejsi na takom pozemku (samozrejme nemusi byt cely stavebny, to by bolo asi drahe, ale ine som v meste ani nenasiel)

ale existuju realitky, ktore sa snazia predat dom za 300 000 tis eur na dedine, s 400-600m pozemkom, a dom ma 4-5 izieb (tak do 150m2). co je total LMAO cena.

mimisek

Ako vies, aka je cena priemerneho americkeho domu? To si netrufnem povedat ani ja, v kazdej stvrti je to ine, nehovoriac o tom, ze v kazdom state...

Za $700000 dolarov si nekupim na SR pozemok? Dost blbe potom...

bibi123

mimisek-to Ti teda ani nebudem pisat, ze nasa spalen ma viac m2:O))) ale je pravda, ze Slovaci sa zvyknu skreckovat, dokonca aj niektori nasi susedia si porobili priecky a tak znasobili pocet izieb v byte.. Ono je aj pravda, ze cena pody na Slovensku je niekolkoX drahsia ako v USA, tu si za priemernu cenu komplet americkeho domu nekupis ani pozemok pri centre, preto ludia setria priestorom..
ja proti socializovanym Romom nemam nic, dokonca aj moja byvala spoluziacka z VS je Romka, ktora je slusna a dokonca aj pracuje:O))), preto nesudim obsah podla obalu... ale samozrejme v mediach su prezentovani len ti z osad, co im robia zlu vizitku, takze ich zvyknu hadzat do jedneho vreca...
idem chrapat, cafte:O)

mimisek

Pytas sa, ci s uspechom je to tak alebo s rasami?
Co sa tyka ras, tak to je fakt, je tu vela kadecoho. Ja pracujem pre IT firmu a nasi konzultanti su sami Indovia, napriklad.
Co sa tyku uspechu, tak ako som ti uz niekde pisala, ak si pamatas, tak na lepsie prachy potrebujes VS vzdelanie. Ale da sa k tomu dopracovat tvrdou pracou bez znamosti. Sikovnych a chytrych si tu vedia vazit.