Myslíte si že bude koniec sveta ?

Príspevok v téme: Myslíte si že bude koniec sveta ?
Pyrana206

doteraz som si navrávala že to je len ďalší z tých bludných proroctiev, ale zemetrasenie v japonsku vychýlilo zemskú os o 10 cm - tak ako sa očakávalo podľa proroctiev dokonca aj podľa vedcov,
začínam si trochu myslieť že čo ak na tom niečo bude? čo si myslíte vy? len mi prosím nepíšte že nie som normálna keď tomu verím, len ma zaujíma názor ostatných

mr fantastic

existencia cloveka, ludstva, Zeme, vesmiru je casovo obmedzena.
je preto normalne nazdavat sa, ze koniec sveta prijde.
nakoniec kazdy ma tuto skutocnost niekde v hlave aj zafixovanu. kto svoj zivot nepremrhal, ale na sebe pracoval - konca sa neboji a je s nim zdravo zmiereny.

chladomor

Podľa akých proroctiev? Kým mi neukážeš doštičky s vyrytými klinovými znakmi, alebo niečo také, tak ti neuverím, že vieš o nejakom proroctve :-)
To by sa ľuďom páčilo, keby svet zanikol bezbolestne v jednom okamihu. V skutočnosti nás ale čakajú omnoho nepríjemnejšie. Krízy, krachy, povstania, vojny, hladomory, tuhé zimy bez plynu a kto vie čo všetko ešte.
Najviac sa ale obávam olympiády:
www.lawfulrebellion.org
Bojím sa, že tam zomrie veľa ľudí a to bude len zámienka na ešte horšie veci.

V každom prípade, nemôžem s istotou povedať, čo nás presne čaká, ale okolnosti nenasvedčujú nič príjemné :-(

iggzik

hehe tak par mojich nazorikov teda:

1. Koniec sveta a vsetkeho bude aaale mi aaakoze homosapiens paraziti tejto planety to nezapricinime a hlavne sa toho nedozijeme, bo organizmi maju hodne malu toleranciu na velke teploty. Koniec tejto nepodarenej civilizacie bude pomerne blizko nemyslim si, ze vydrzi dalsich 100 rokov.

2. To pomenovanie, ze clovek "mudry" si nezasluzime..

3. Teorie, su iba Teorie co znamena, ze su to vlastne iba nazory a ked su akoze vedecke, tak su mozno podlozene dakymi testami aj ked od pravdepodobnosti a "pravidiel" mozu mat pekne daleko.

4. Nasa planeta poletuje okolo slnka nie na kruznice, cize z toho pekne vypliva, ze z dlhodobeho (par mil. rockov) sa planeta bud priblizi (fauna a flora teda vyschnu / zhoria) alebo sa oddiali a vsetko zmrzne. Dalej planeta ide vesmirom peknou rychlostou (29.8 km/s (107,000 km/h)), aj po svojej osi nema zanedbatelnu pri rovniku je to uz si nepamatam presne ~1800km/h. Vykyvy osi su prirodzene a stale sa deju (a tych 10cm je absolutne smiesne cislo aby to daco ovplyvnilo), kazdych 10tisic rokov moze na planete zacat doba ladova ak sa stretnu tri kriteria.. no to tiez nebude dako skoro. Ak sa chces dozvediet daco slusne o zemi checkni en.wikipediu teda ak vies po eng. alebo odporucam aj co aspon mna dost zaujalo od BBC "Wonders of the Universe" 2011 ma to 4i casti.

5. Pravdepodobnost, ze do nas napalkuje daky meteor, kt. by mohol priniest vyhubene na planete existuje ale je hodne mala, to skor uhadnes 2x po sebe loto na slovensku x)))

6. ked si napriklad zoberies do uvahy mesiac tak to podla vedcov bola planeta, kt. do zeme napalkovala este v skorych casoch nasej galaxie. Tym, ze je zem vacsia, tak si ho potom udrzala na obeznej drahe gravitaciou, no on tym padom posobi aj na nas, napr ten najbadanejsi, priliv/odliv oceanov. Od mesiaca zevraj zavisi aj dlzka dna kt. sa skracuje, atd..

7. Je nas tu uz nieco cez 7 miliard co planeta ma dost slusne problemy nas uzivit, prirodne zasoby pitnej vody sa minaju a hlavne kvalita nasim vplivom pekne degraduje, sak sa iba staci pozriet aky je dunaj pekny ak si teda par naivcov mysli, ze sak setko je OK.
Zabijame sa sami, v hypermarketoch mas si trufam povedat, ze 95%+ stravnych vyrobkov co obsahuju od menej po viac skodlivych latok a pod. Do tela teda dostavame sajrat dychanim, pitim, jedenim. Dosledky mas rakoviny a ine choroby. A pojde to este len do sracek. 60% degradaciu DNA u ludi dosledku chemikalii dokazovali uz v roku 1980. Si zober ze len zubna pasta, sampony, laky, deodoranty, vonavky.. neviem kolko vsemoznych liekov od a-z kazdy denne berie, su ciste chemikalie.. No ale ak ide o biznis tak to proste nikoho nezaujima proste $$$$ su podstatnejsie ako skapinajuce cudzie deti apod..

8. Rovnovaha, nabozenstvo, horoskopy, sloboda, spravodlivost a podobne su tiez iba vyplody ludskych mysli a su nepravdive.

9. kedze zit zijeme, je uz len na nas ako to budeme robit. Na co myslis, citas, a comu sa venujes tym si. Ked vies, ze ta to deprimuje alebo prinasa zlu naladu to proste zmen, taka HOVADINA, ze LUDIA SA NEMENIA je navacsi vyplod stupidity aky kedy bol. Mysel a panom svojho tela si ty. Je pravda, ze nas vela obmedzuju a snazia drzat na uzde (blizke okolie -> rodina, kamossi.., zakony, strach -> epidemie, spravy a ine informacne sajrajty..) je len na nas ako tie infosky budeme prijimat, a ci vobec.

Orienter

Harrison_For ten tvoj udaj je len orientacky nase slnko nebude mat 5 milliard rokov ale cca 3-4 mill. max.

Pretoze pred svojim koncom zacne vypustat horuce pari v pulznych cykloch ktore zmenia zem na rozzervaneu magmu a nakoniec ju rozpustia. Nase slnko ma v pomere s hviezdami typu G ovela mensiu zivotnost.
Slko za tych 5 mill rokov vyhasne ale zem bude mrtva uz dlho. Skoda ze neskonci ako supernova :D

lost

Nie tak celkom, teoreticky nas Slnko moze doslova "odtalcit" na vonkajsiu cast slnecnej sustavy a mozeme dalej fungovat..

(kazdopadne ak ludstvo bez prilis vela resetov prezije 5 000 000 000 rokov, tak bude vediet presuvat planety bez problemov..)

Alebo bude planeta neobyvatelna uz o 5000 rokov (staci zmena teploty o par stupnov a vsetko bude drasticky ine..)

Ale najskor to vidim na nepokoje, ktore sposobia nejake brutalne stanne pravo, resp zmena zakonov (odobratie vlastnictva bankarmi) atd.. no alebo vojna.. to je super, amerika rozbije aziu/eu a potom ju znovu pomoze vybudovat, tj. amerika sa nabali. resp. konkretnejsie USA.

Jooe Ker

Ovecka
tak pokial to nechapes nehaj to tak ja netvrdim ,ze si idiot ............sakra davno som sa tu takto s niekym nenatahovala tak prepac ,ale ber to tak, ze ti to neviem inak "prelozit"

0vecka

ano som totalny idiot tak mi to vysvetli ako idiotovi lebo z toho tvojho popisu som to vo svojej primitivite vobec nepochopil...

Jooe Ker

Ovecka

vies co je jadro Zeme??
je to v strede Zeme vola sa to i geosfera ale to ta asi znova dopletiem ze?

a vies co su to geotermalne zdroje ???
ked sa do toho namocis popalis si i prdel je to horuca voda cize horuce pramene
co si blba ci co ??

pokial ma mienis prekrucat tak nepis hovadiny stale meles to iste alebo sa potrebujes hadat !!!!